Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Anyukák! Normális, hogy a...

Anyukák! Normális, hogy a 2hónapos babám 6050g? A kórházból 3280g-mal hoztuk haza. Anyukám szerint sok, és azt mondja ne etessem már olyan gyakran.

Figyelt kérdés
2011. jan. 20. 16:46
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Nem írod,hogy mit eszik!Egyébként valóban lehet sok egy picikét,de ez nem feltétlenül baj!Majd 4 hónapos kora körül úgyis alábbhagy ez a hírtelen súlygyarapodás!
2011. jan. 20. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Normális, az enyém 6000 gramm volt 2 hónaposan csak szopik.

Ő 3850 grammal született 3670gr-rel jött haza.

Most lassan 3 hónapos és 6800 gramm(tegnapi adat)és 61 cm.

A tesója is ilyen jó súlyú most két éves és 15,5 kilogramm.

Mindkettő kisfiú.

2011. jan. 20. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
A nagyobbik fiam 2 hós korára duplázta a súlyát, sosem mondta senki, hogy baj :)
2011. jan. 20. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
kizarolag szoptatott bab nem lehet "kover". 1 eves korara annyi lesz a sulya mint a tobbi gyereknek
2011. jan. 20. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én kislányom 6 hetesen 5500 gramm és 3180 hoztuk haza.

Senki nem mondta még eddig hogy baj lenne a súlya.

Kizárólag csak szopizunk,amivel állítólag nem lehet túletetni.

2011. jan. 20. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
24%

A súlyát ideális esetben fél éves korára duplázza meg, nem két hónaposan, hogy lenne ez már normális?

Én a helyedben elvinném kivizsgáltatni, lehet hogy cukor vagy hormonbaj van a háttérben. Ha semmit nem találnak, akkor nyugodnék meg, hogy ennyire nagy az étvágya.

Néha nem árt az idősebbekre hallgatni, nem bántásból mondom, hidd el.

2011. jan. 20. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
17:23-as vagyok, nem cukorbeteg stb, semmi baja :) Lassan 3 éves. Az elején ilyen sokat hízott, majd ez lelassult. a kisebbik fiam pedig alig hízott az első 2-3 hónapban és utána kapcsolt rá. Nem egyformák.
2011. jan. 20. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Még annyit, mielőtt a frászt hozzák rád, hogy a gyermekkori cukorbetegség tünete a FOGYÁS és nem a hízás. Ez 1-es típusú cukorbetegség és nem 2-es...
2011. jan. 20. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem normális!

Az én fiam is most 2 hónapos na amit ő müvel az már nem az!

3530g jöttünk haza,kedden volt 2 hós és 7300gramm. Én örülnék ha az enyém csak 6050g lenne:)

2011. jan. 20. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 xStefix ***** válasza:

"Ideális esetben fél évesen"?? Áruljam el, hogy a túlnyomó többség manapság már 4-5 hónaposan dupláz? Minden tiszteletem az időseké, őszintén, de én se hoznám rá a frászt senkire ilyesmivel, akkor se, ha nagyon tapasztalt vagyok.

Első ránézésre tényleg kicsit gyors tempójú ez a hízás, de még nem tudjuk, tejtől vagy táptól. És még a válasz után sem kell az ördögöt a falra festeni... Kérdező, ha a babád egyébként jól van, szépen fejlődik, mindent rendben találsz nála, akkor nem hinném, hogy ez kóros lenne. Ha nem vagy biztos, kérdezz rá a dokidnál, bár sokszor pont ők nem adnak megnyugtató válaszokat...

2011. jan. 20. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!