Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Anyukák! Normális, hogy a...

Anyukák! Normális, hogy a 2hónapos babám 6050g? A kórházból 3280g-mal hoztuk haza. Anyukám szerint sok, és azt mondja ne etessem már olyan gyakran.

Figyelt kérdés
2011. jan. 20. 16:46
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Első fiam,3500 grammal született,6 hetesen 6000 gramm,8 hetesen 7000 gramm volt,tehát heti fél kilót hízott,csak anyatejes volt.Fél éves kora után teljesen lelassult a hízása,1 éves korára normál súlyú lett.

Nem kell aggódni.

2011. jan. 20. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Elnézést nem írtam,hogy szopizik a Drágám,csak 3hetes korában kapott tápszert,kb.négyszer,mert kisebesedett a bimbóm.

Tegnap voltunk dokinál,és mondta,hogy nagyon szépen fejlődik.

Köszönöm a válaszokat,megnyugodtam!

2011. jan. 20. 22:29
 13/16 anonim ***** válasza:

Első lányom 3450 gr született, 2 hósan 6 kiló volt.

Második lányom 3800 gr született, ő is 2 hósan már több mint 6 kiló volt.

Most 2,5 hónapos 6400 körül van. Múlt héten itt volt egy barátnőm az 5,5 hós lányával, az én lányom nagyobb nála.


Nyugodtan szoptasd a babádat, nem baj, ha ilyen ütemben hízik.


Ja az első lányom 6 hósan 9,5 kiló volt, totál dagiság :) de 1 éves koráig már nem hízott súlyra, csak nőtt centiben rengeteget! Most 2 éves, teljesen normálisan néz ki. Csak az elején hízott,mint egy kismalac.

2011. jan. 20. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

"Sokat hízik

A vékony testalkatú babák mamáinál sokszor gyorsan kész az ítélet: kevés a tej! Viszont az ellenkező végletet, az átlagon felüli súlyú babák mamáit is épp ennyi kritika szokta érni.


Tisztán anyatejes babáknál is előfordul, hogy az első hónapokban akár havi 1-1,5-2 kg-t is híznak. Ilyenkor sokszor azt mondják, hogy a baba túl van etetve, azért hízik ennyit, nem szabad neki mindig cicit adni, nyújtani kell az etetések közti időt, sőt, esetleg vízzel, teával helyettesíteni egy-egy evést. No meg hogy a duci kisbabaalkat előrevetíti annak árnyát, hogy nagyobb korában is problémák lesznek a súlyával.

Ezzel szemben az az igazság, hogy kizárólagosan szoptatott babát nem lehet túletetni. A baba teljesen jól érzi és jelzi, hogy mikor volt elég számára a tej: kilöki a szájából a cicit, elfordul, sőt, föl is háborodik, ha tovább kínáljuk. A nagyobb súlyú babák nem azért nagyobb súlyúak, mert gyakran szopiznak (a vékonyak között éppúgy találni olyat, aki napi 2563x kér cicit:o)), hanem mert ilyen testalkatúak. A babát mindig szoptassuk meg, amikor cicire vágyik, hiszen így alakulhat ki az olyannyira fontos ősbizalom. Nem beszélve arról, hogy a tejtermelés csak így tudja követni a baba igényeit.

Az anyatej rendkívül könnyen emészthető. Viszont abban különbözik minden más tápláléktól, hogy amikor zsír formájában lerakódik a babában, akkor nem növeli meg a már létező zsírsejtek számát, csak a méretüket. Ezért aztán az anyatejes duci babák hipp-hopp megnyúlnak, megkarcsúsodnak a későbbi években. Így aztán nemhogy nem utal későbbi súlyproblémákra, hanem épp ellenkezőleg: a korai anyatejes táplálás véd a felnőttkori elhízástól és a cukorbetegségtől is.

Fontos tudni, hogy miután egy baba megduplázza a születési súlyát, legyen az akár 2, 4 vagy 6 hónaposan, onnantól általában erőteljesen lecsökken a gyarapodása. Ez teljesen normális, képzeljük csak, mekkorák lennének a manók, ha a későbbiekben is ugyanolyan ütemben híznának. Ne ijedjünk hát meg, ha a kezdetben extrém gyorsan hízó babánk gyarapodása pár hónap után az extrém lassú kategóriába kerül, ha amúgy a fejlődése kielégítő. "


[link]

2011. jan. 21. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Nagyon jot irt az elottem hozzaszolo. A kisfiam 3 honaposan 8 kilo felett volt mar (nem emlekszem, hogy 2 honaposan mennyi volt, de szerintem o is olyan 6 kilo korul lehetett, amugy 3550g-mal szuletett), de 7 honapos korarol, (amikor 11 kilo volt) nem hizott tovabb kb. 1 evig, csak nyult. Babanak nagyon kis duci volt, de most tokeletesen aranyos, izmos eros 2 es fel eves. Szerintem sem baj, ha anyatejes es kicsit ducibb, teljesen normalis lesz a sulya 1 eves korara.
2011. jan. 21. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
A doki is megdicsérte a fejlődését,nem értem miért bizonytalanodtam még is el..
2011. jan. 21. 13:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!