Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ihatok kávét? 2 hónapos a...

Ihatok kávét? 2 hónapos a kisfiam, akit szoptatok. Terhesség alatt nem ittam kávét idáig, de már néha nagyon kívánom. Ihatok már csökkentett koffein tartalmú (Ricoré) kávét?

Figyelt kérdés
2011. jan. 20. 18:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nekem a védőnéni kifejezetten javasolta a kávét a terhességem alatt is, mivel alacsony volt a vérnyomásom. :) Napi egy kávétól nem lesz semmi baja a babádnak, ha csak az orvos nem tiltott el tőle valami okból. Nekem az összes kismama ismerősöm kávézott a terhessége alatt, mégis egészségesek a gyerkőceink! Persze a jelszó itt is az: mértékkel!
2011. jan. 20. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom,hogy pont terhesen ihattál volna nyugodtan napi egyet. Szoptatás alatt viszont nem ajánlják,mert nyűgös lehet tőle a baba,meg felpörög,stbstb...De legegyszerűbb,ha megkérdezed a védőnődet.
2011. jan. 20. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Szia! Én megkérdeztem a gyerekorvost, mert én végig kávéztam a terhesség alatt is, és majd elájultam, ha 1 nap kimaradt. Azt mondta, nyugodtan igyak meg 1 kávét a szoptatás alatt is, ha a babám nem élénkül nagyon fel tőle, akkor semmi gáz. A kisfiamon semmi változást nem vettem észre, ugyanannyit aludt, mint előtte, és nem is volt nyugtalan. Szóval én ittam naponta 1 normál, főzött kávét tejjel. MInden jót, 1 éves kisfiú anyukája
2011. jan. 20. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
én nagyon híg capuccinót szoktam készíteni magamnak hétvégén. annyi csak nem okoz gondot.
2011. jan. 20. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
En nem ittam terhesseg alatt sem es utana sem amig szoptattam persze nagyon hianyzott es amikor nagyon kivantam koffein menteset ittam nekem a gyerekem egessege volt a legfontosabb minek kockaztatni?
2011. jan. 20. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
20:16-os vagyok. Kedves Előző! Nekem is a gyermekem egészsége volt a legfontosabb, pont ezért mondta a terhességem alatt a nőgyógyászom és a szülésznő is, hogy mindenképp igyak naponta 1 kávét. Ha nem bírom, akkor sok tejjel, de annyira alacsony volt a vérnyomásom, hogy a reggeli méréskor 85/55 volt. Egyszer el is ájultam, és szerencsém volt, mert nem a hasamra estem. Szóval 1 kávéval sem a terhesség, sem pedig a szoptatás alatt nem ártasz a babádnak. Ezt tényleg nyugodtan megkérdezheted akár a gyermekorvostól, akár a védőnőtől. Jó egészséget és még egyszer minden jót!
2011. jan. 20. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Kedves elozo a kave mindenkeppen artalmas azoknak is akik nem terhesek vagy nem szoptatnak en is megiszok naponta egyet annak ellenere hogy tudom nem tesz jot de terhesseg alatt nem szabad
2011. jan. 21. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ez a szabad-nem szabad vita tök felesleges. Terhesség és szoptatás alatt jó formán nem lehetne enni, inni semmit sem, annyi mindenben van valami ártalmas...


Én mondjuk nem kávézok, de teázni szoktam, és kislányom nem pörög fel tőle, jókat alszik.

Viszont nekem is irtó alacsony a vérnyomásom, és sokszor szédülök, egy tea pedig helyretesz.

Nekem ami fontos, az a mértékletesség.

2011. jan. 21. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Prsze, hogy ihatsz, nem lesz semmi baj. Napi 1-2 csésze simán belefér. Én az Omnia koffeinmenteset ittam az elején, de aztán már ittam a simát is, csak mértékkel.
2011. jan. 21. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
én nagy kávés vagyok, de várandósan rá sem tudtam nézni, viszont szopatás alatt már iszom. többnyire koffeinmenteset, de sokszor ittam már koffeines instant kávét és a babám észre sem vette, simán aludt töle!
2011. jan. 21. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!