Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Veszélyeztetett terhesség,...

Veszélyeztetett terhesség, csökkentett munkaidő?

Figyelt kérdés
Akik most veszélyeztett terhesek,azok a fizetésük hány %-át kapják? Utána milyen gyedet kapnak? 6 éve folyamatosan bejelentett munkám van,nagyon szeretem,de sok stresszel és állandó rohangálással jár. Anno hallottam olyat,hogy lehet a napi 8 óra helyett 6-ot dolgozni, ez tényleg igy van?
2011. szept. 19. 09:58
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia, én nem veszélyeztetett terhes vagyok, csak rengeteg a munkahelyemen a veszélyes anyag, pl ólom, alkoholok, ezért már kezdetektől fogva nem dolgozhattam. A tp a munkabér 60%-a (úgy tudom, javítsatok ki, többiek, ha tévednék), és én ezt kapom. Elvileg gyedet a napi távolléti díjból számolnak, tehát amennyit szabadság alatt kapnál egy napodra. De vannak itt interneten nagyon jó bérkalkulátorok, keress egy bérpapírodat, és töltsd ki, az pontosan meg fogja neked mondani.

De szerintem nincs köze ahhoz, hogy tp-ről mész-e szülni, vagy közvetlenül munkából, hiszen sokan csinálják úgy, hogy 30+ hétig dolgoznak, utána tp, szülés napjától meg tgyás.

Remélem, segíthettem.

2011. szept. 19. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Napi 8 óra helyett csak akkor dolgozhatsz 6-ot, ha módosítjátok a munkaszerződést, és az NAV bejelentést. Ebből következően 6 órás bért kapsz.

Ha valaki veszélyeztetett terhes, akkor az a lényeg, hogy ne dolgozzon.

2011. szept. 19. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nagyon szeretem a munkám és úgy tervezem,h ameddig lehet dolgozom. Viszont mivel nehezen jött össze ha a baba úgy kivánja otthon leszek,csak tudni szerettem volna,h mire lehet számitani.
2011. szept. 19. 11:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!