Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 11 hónapos a kisfiam, most...

11 hónapos a kisfiam, most jött meg először. Nagyon lecsökkent a tejem, ez köszönhető ennek, vagy itt a vége? A menstruáció bezavarhat a mennyiségbe?

Figyelt kérdés
Nem csinálok semmit másképp, sokszor szopizik a kisfiam még mindig, de most a melleim löttyedtek, üresnek érzem őket és a babám is elégedetlenkedik szopi után. Próbáltam fejni, pár csepp jött, pedig nekem rengeteg tejem volt az elejétől kezdve, bármikor tudtam fejni elég nagy adagokat még közvetlen szopi után is. Ez a mennyiség rendbe jöhet még a mensi után, vagy ennyi idős baba mellett már nem lehet mit tenni, tuti, hogy végleg lecsökkent???
2011. jan. 23. 22:29
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem csökkent le végleg,ez a menzesz miatt van.Utána megint berobban.
2011. jan. 23. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
4 honapos a lanyom, 2 hete jott meg eloszor, epp hogy eleg volt az eeteseknel a tejem, de amint elmult, rogton visszatert a normalis mennyiseg.
2011. jan. 23. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszi , hát ez megnyugtató, remélem, hogy nekem is visszajön majd. 2. napon vagyok, akkor még egy pár napot kell igy kihúzni. Majd adok neki ebben a pár napban este is főzeléket szopi előtt.
2011. jan. 23. 22:57
 4/10 anonim ***** válasza:
Én csak fejem a fiamnak, mert nem szopik. Nekem épp a felére esett vissza a tej mennyisége az első menszesz óta, és ez állandó maradt, hiába fejek gyakrabban, iszom a teákat, nem nő vissza a mennyiség. Hormonfüggő lehet a dolog.
2011. jan. 24. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A harmadiknak üzenem, hogy nem hormonfüggő, hanem hiába tesz ő meg mindent (légy büszke magadra, hogy így is bírod), a fejés nagyon nagyon kevés, agy baba szopásához képest! :( Ha valahogy rábírnád a babaád hogy szopizzon akkor visszajönne semmi perc alatt! Mi 4 hetesen kaptunk segítséget és 8 hetes korára, már vissza is szokott!Azóta csak cici (14 hós)


A kérdésre! :)

Nekem is lényegesen kevesebb a tejem mikor menstruálok (ma jött meg) és sokkla több rendes kaját eszik ilyenkor a lányom!Olyan éredekes, mert a 3. mensim óta így beállt, hogy nem raplizik cicin, hanem eszik mást, viszont 1 nap vagy 10* is rácsatlakozik!Viszont ahogy elmúlik másnap meg annyira sok lesz, hogy az valami hihetetlen!9 hós volt mikor megjött először, é

2011. jan. 24. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
n is kétségbe estem!De azóta beállt, és a lányom is megszokta!Nagyon érdekes, ő már tegnap jelezte nekem, és reggelre megjött !
2011. jan. 24. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
nekem is jelzi a lányom már előtte nap (nem nagyon kell neki), lecsökken a mennyiség, majd visszajön. Amikor először megjött, még kizárólag anyatejes volt. annyira lecsökkent a tejem, hogy a fagyasztóból kellett pótolni. De akkor is visszatért....
2011. jan. 24. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nekem is 2-3 nap múlva visszajön a tej! Pár napig nagyon szenvedünk szoptatáskor a mensi alatt, mert nem is ízlik neki olyankor a tejem, de azért szív, csak nem annyit. Aztán 2-3 nap múlva megint teli lesznek a melleim, és mintha mi sem történt volna, rendesen szopizunk tovább...

(Amúgy szerencséd, hogy csak most jött meg, nekem egyből 6 hét után, és azóta is rendszeresen, így én nem tudtam neki még hozzátáplálni a mansi alatt.)

2011. jan. 24. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Így vagyok én is. 11 hós volt, amikor megjött először és nekem is úgy tűnik, hogy sokkal kevesebb lett a tejem. Nekem nem jött vissza. 14 hós.
2011. jan. 24. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nekem is visszajött mindig, 3-4 napig kb. a harmadára esett vissza, azalatt annyiszor szopott a babám, ahányszor csak akart (nagyon sokszor..), ez a sok inger pedig úgy bedurrantotta a melleimet, hogy mensi után csak feszengtem a bőrömben, és alig vártam hogy a kisfiam megszabadítson a többszörös mennyiségtől.:)

Türelem, pár nap és minden a régi lesz.

2011. jan. 24. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!