Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Anyukák, szerintetek be kell...

Anyukák, szerintetek be kell szerezni mindenképp mellszívót? Ti használtátok? És érdemes még terhesség alatt vagy ráér a szülés után? 32 hetes vagyok

Figyelt kérdés
2011. jan. 25. 08:11
 1/6 anonim ***** válasza:

Én nem vettem előre.

2 hetesen egyszer nem volt tejem akkor rohanás tápszerért. utánna a védőnő javasolta hogy vegyünk mert jó szolgálatot tesz. tényleg jó volt de másfél hós volt a kicsi amikor a mellszivót vettük.


érdemes ugyanazt a márkát venni mint a cumisüveg mert kompatibilis ha lefejed tekered a cumit és adhatod is nem kell öntögetni addig is hül a tej.


Az avent nagyon jó elég a kézi is.

2011. jan. 25. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nekem már a korházban az volt a baj hogy a 3-ik napon még egy csepp tejem sem volt. nekünk a korházban szuper jó mellszívót adtak és ott szívtam aztán nagynehezen napok alatt elindult.

aztán haza mentem anya hozott egy pesztonka márkáju motorost, de semmit nem ért, még a mellem tök fájt töle.


mivel nagyon kevés tejem volt, így béreltünk egy nagy medela mellszívot ehhez origi üveget meg mindent kaptunk csak a motorra kellett rátenni. ezt 3 hét után vissza adtuk és vettem egy használt kicsi elektromost. itt is az a jó hogy csak a motor használt, az meg tök mindegy. amivel a tej érintkezik az teljesen új. az szuper volt, habár alig volt tejem.

2011. jan. 25. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Elore nem vennek.Mondjuk en kezzel fejtem.
2011. jan. 25. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az első gyereknél, 0 tapasztalattal és sok-sok haszontalan, összezavaró, sőt idióta tanáccsal a hátam mögött kénytelen voltam használni, hogy beinduljon, fönnmaradjon a tejtermelésem. Miután elkezdtem igény szerint szoptatni és még véletlenül sem méricskélni mennyit is ehetett 1-1 alkalommal, simán beállt és többé nem volt szükség rá. A babád szopcsitechnikáját egyetlenegy mellszívó sem képes felülmúlni. A második baba még a kórházban besárgult, kénytelen voltam fejni, mert ő annyira bealudt, hogy nem lehetett rávenni az evésre, na és fényezték is, itt a lefejt tejet kapta; ennyi ideig volt rá szükség. A harmadiknál megint bevittem a kórházba, de ő sokkal jobban tudta magát hasznosítani, mint én a mellszívót. Igazából még a tényleges tejbelövellés előtt is gyakran mellre kell tenni (ez segíti a belövellést és nem hagyja, hogy bekeményedjen a melled), majd utána is, igény szerint, nem órához alkalmazkodva. Szóval, ha kölcsön tudsz valakitől kérni, az elején esetleg jó ha van, de igazából, ha minden természetes úton zajlik, nincs rá szükség.
2011. jan. 25. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 xStefix ***** válasza:

Jó kérdés. :)

Én azt mondom, első gyerek előtt (és főleg, ha többet is szeretnél) érdemes lehet rááldozni. Jópár olyan szitu lehet később, amikor jól fog jönni, ha kéznél van. Hogy milyet vegyél, az viszont nagyon lutri..

Előre általában nem számítunk arra, hogy a baba nem tudna szopizni, ezért kézit, mechanikusat a legpraktikusabb. Ha már esetleg előre tudható, hogy gond lesz és tartósan kellene majd fejni, vagy konkrétan anyatejleadásra készülsz, akkor lehet rögtön elektromost, ill. kétszívófejest is. - De végső soron majd a gyakorlatban derül ki, hogy egyáltalán lesz-e rá szükséged és ha igen, akkor melyikkel tudsz majd a legjobban dolgozni.

Én terhesség alatt vettem az Aventemet, sikerült pont akciósan. Meg vagyok vele elégedve, mert amikor kellett, jó hasznát vettem. És tényleg azért is jó, mert kompatibilis hozzá a többi tartozék (cumisüveg stb.) - de! Azt mindenképp tudd, hogy a cumisüveg használata az egyébként szopizó babánál gondokat okozhat, úgyhogy nagyon óvatosan kell használni, ha esetleg szükség lenne majd rá! Én azt mondanám, leginkább akkor lehet nyugodt szívvel használni, ha a baba egyáltalán nem tud szopni és nem is nagyon van rá esély, hogy rá/visszaszokjon.


A kézi fejés módszerét viszont szerintem mindenkinek érdemes megtanulni, legalább csak elméletben. Ha se baba, se fejő, ez még mindig segíthet. [link]

2011. jan. 25. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
első gyereknél ezelött 10 évvel ,kézzel fejtem.most a másodiknál,aventes kézivel.Hallani sem akartam róla,a férjem erőszakolta rám.Mellgyulladásom volt,állandóan belázasodtam.Mondhatom a mellszívó mentett meg,mikor gyulladas van,szerintem a kézi fejés ront a helyzeten.Adtam még egy babának,mikor az enyém 6 hónapos volt,de akkor már kézzel fejtem.Könyebb volt,nem kellett annyi mindent sterilizálni.
2011. jan. 25. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!