Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szégyenlős anyukák! Hogy...

Szégyenlős anyukák! Hogy oldottátok, oldjátok meg a szoptatást nyilvános helyen?

Figyelt kérdés
2009. febr. 4. 22:45
 1/8 anonim ***** válasza:
69%
Én nyilvános helyeken nem szoktam szoptatni.Ha kirándultunk,vagy mentünk valahová,akkor az autóban.Én a társaságot sem szerettem mikor szoptattam,csak a férjem nem zavart olyankor.Számomra ez egy bensőséges intim dolog,amit nem szerettem ha megzavar bárki.A szoptatáshoz nekem nyugalom kellett,hogy el tudja lazulni,és csak a babámra figyelni.Ha végképp nem volt lehetőség félrevonulni,akkor fejés,vagy tápi jöhetett nálam szóba.
2009. febr. 4. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Én is így gondolom,de sokan,köztük a párom is azon a véleményen van,hogy ha éhes a baba,akkor félre kell majd tenni a szégyenlőséget,ha éppen nem tudok elhúzódni valahová.De a cumisüveges ötlet egy jó megoldás erre,köszönöm!:)
2009. febr. 4. 23:01
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is, mint az első válaszadó csak nyugiban tudtam, és voltam hajlandó szoptatni. Azt hiszem a nyugodt evés mindenkinek jár, még ha csecsemőről is van szó. Ha voltunk valahol én is az autóba szálltam, vagy ha nagyon muszáj nyilvánosan, akkor cicire teszed a picit, és elfeded magatokat egy textilpelussal. Kicsit macerás, de így megnyugszik a férjed is, és nem "éhezik" a baba sem.
2009. febr. 5. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
85%
Én is szégyenlős voltam,de aztán amikor meglett a babám,ez eszembe se jutott.Bármikor,bárhol mellre tettem.Én úgy gondoltam(lehet ez más szerint hülyeség),hogy most nem úgy néznek a cicimre,mint egy "női mellre",hanem mint táplálékforrás.Még a párom rokonsága sem érdekelt,meg idegenek sem.Üdv!
2009. febr. 5. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
75%

A szégyenlősségem nekem is elmúlt a szoptatással, ennek ellenére nem szooptatok nyílvános helyen, és amúgy is csak a párom, anyósom, vagy húgom lehet jelen. Nem csak arról van szó, hogy mi hogy érzünk ezzel kapcsolatban, hanem másokat is kínos helyzetbe hozhatunk ezzel, mert szerencsétlen nem tudja hova nézzen. Én még most is 2,5-3 óránként szoptatok, és meg tudom oldani hogy ne kerüljön sor nyílvános szoptatásra. Ha valami halaszthatatlan dolog miatt sokat kellene távol lennünk, én is lefejném, és pohárból adnám neki, nehogy rászokjon a cumira. (sosem kap cumisüvegből semmit). VAgy kocsiban szopiztatnám.

4 hós anyuka

2009. febr. 5. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
42%

Én rosszul vagyok attól, ha valaki nyilvános helyen szoptat, ez nem tartozik senki másra, csak a babára, a mamára és az esetleges családtagokra.

Sok áruházban van baba-mama szoba, illetve pelenkázó helyiség.

Nekem eddig egyszer kellett nem itthon szoptatnom (2 hónapos a babám), azt az autóban oldottam meg, kabáttal eltakarva. Egyébként szerintem nagyjából be lehet lőni, hogy mikor lesz éhes a baba és úgy kell intézni a dolgokat, hogy ne kerüljön sor nyilvános etetésre.

2009. febr. 5. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
40%

Első vagyok.

Én cumisüvegből is etettem itattam mindhárom gyerekem és nem pohárból.Sőt,mindháromnak adtam cumit is,és soha semmilyen hátrányuk nem volt sem az üveg sem a cumi miatt.A picivel 7 hós most is használjuk mindkettőt.Én nem értem ezt a cumimizzériát,és nem is értek vele egyet.Amiket felhoznak ellene hülyeségnek tartom.A legnagyobb gyerekem 15 éves,szépen leszokott időben minderről.Sőt,egyetlen felnőttet sem láttam még cumizni.Ellenben ismerek olyat,aki még 16 évesen is szopta az ujját elalvásnál.Na az ujjszopást viszont undorítónak találom.De ez magánvélemény,mindenki úgy szoktatja agyerekét és arra,ahogy amire jónak látja.

2009. febr. 5. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
69%

Én írtam a poharat, és nem azért félek a cumisüvegből etetéstől mert hátha nem szokik le róla, hanem attól tartok, hoyg néhány cumizás után már nem lenne hajlandó ciciből szopizni, mert a cumiból kényelmesebb, könnyebben jön belőle. És pl a jobb mellemből nehezebben tud enni, mert ott mindig kevesebb, így dolgoznia kell érte. Játszócumit meg egyébként nem is lehet ráerőltetni sem,annyira nem kell neki. Nemrég kezdte az ujjszopást, szerintem nagyon aranyos, nem tudom mi benne az undorító. Az anyatejes babák inkább az ujjukat szeretik szopizni.

Kedves kérdező bocs hogy itt eltértem a témától, csak az előbbire reagáltam, be is fejezem.

4 hós anyuka

2009. febr. 5. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!