Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Sajnos nagyon rosszul lettem...

Sajnos nagyon rosszul lettem tegnap, hányás, hasmenés. Szoptatom a babámat, el kapja ő is?

Figyelt kérdés
A másik meg, hogy ez miatt sem enni nem tudok, sem inni, nem marad meg bennem semmi, elmehet a tejem ettől?
2009. febr. 6. 07:19
 1/10 anonim ***** válasza:
70%
Sajnos elkapja a baba is. Nekünk is ez volt 1 hete. Ha enni nem tudsz nem baj, de igyál sokat. Ne félj a tejed nem fog elmenni. Ne a hányás után közvetlenül igyál mert akkor kijön megint, hanem egy fél, egy óra múlva. Szedj normaflor-t, segít a bélflóra helyreállításában. Ha a pici is elkapja, dedalonetta kúpot adj (beszéld meg a sokival hogy mennyit, testsúlykiligrammonként függ) és neki is adhatsz normaflor-t. Remélem hamar kilábalsz belőle és minden rendben lesz. Sajnon mi utána közvetlenül meg is fáztunk, úgyhogy most már antibiotikumnál tartunk, de már javuló félben vagyunk. Minden jót!
2009. febr. 6. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ. Ki fogom próbálni, amit ajánlottál. Szép napot!
2009. febr. 6. 07:42
 3/10 anonim ***** válasza:
44%
az elso valaszolonak.ledszi ird meg,hogy hogyan kaphassa el a baba a tejbol az anya betegseget?komolyan erdekelne,mert ugy hallottam,hogy az anyatejbe vedo ellenagyag jut,es ez megvedi a picit.eleg ha betobod a gepbe,ho "szabad e betegen szoptatni"ott elmagyarazza
2009. febr. 6. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Szió!

Nekem is volt ilyen hányós-hasmenős betegségem, mikor a kislányom még csak szopott és mivel nem volt, aki tanácsod adjon, úgy döntöttem, hogy szoptatok. A tejem hígabb volt ugyan, de annál többet evett belőle a picúr. Semmi gond nem volt: nem ment el a tejem (pedig 39 fokos lázam volt), nem kapta el a kis manó. Sokak szerint (orvosok és védőnők is másként gondolják) lázasan nem szabad szoptatni, de szerintem semmi bajotok nem lesz, mivel ahogyan előttem is írták, az ellenanyag a tejen keresztül átjut a babába.

Mihamarabbi gyógyulást!!!

Zita

2009. febr. 6. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hát jó lenne, ha nem kapná el a babám.
2009. febr. 6. 09:59
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem valószínű, hogy elkapja a babád, mert a tejben kapja az ellenanyagokat is. Viszont igyál sokat, ahogy előttem is írták, mert nemcsak a tejed mehet el, hanem ki is száradhatsz.

Utolsó válaszolónak:

Lázasan is pont az ellenanyagok miatt kell (nagyon ajánlott!) szoptatni.

2009. febr. 6. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Első vagyok: Hát nekem elkapta a babám. Nem csak szoptatok, kap mást is de amikor beteg lett csak a cici kellett neki. És az ellenanyagok is átjutnak igen. Mondjuk én nem voltam lázas. Lehet hogy nem tőlem kapta hanem együtt szereztük, de egy fél nap múlva Ő is beteg lett, de szerencsére két nap alatt elmúlt. Ha lázas vagy tényleg ne szoptass, amúgy nyugodtan.
2009. febr. 6. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Kedves 10:39-es!

Valószínű, hogy félreértettél valamit, hiszen én is pont ezt írtam!!!

ZIta

2009. febr. 6. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Igen, bocs. Félreolvastam.
2009. febr. 6. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szoptass nyugodtan, de igyal sok folyadekot. A baba nem valoszinu,hogy elkapja. En is jartam igy, szoptattam tovabb es semmi baja sem lett a kicsinek.
2009. febr. 6. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!