Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 30 hetes babás vagyok, és...

30 hetes babás vagyok, és annyi a problémám, hogy nagyon szeretnék majd szoptatni, de elég pici a mellbimbóm. Okozhat majd ez gondot nekem a későbbiekben a szoptatásnál? Akadálya ez a zavartalan szoptatásnak?

Figyelt kérdés
2009. febr. 6. 12:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ne izgulj, se a mell, se a mellbimbó mérete nem befolyásolja a szoptatást. Előfordulhat, hogy befeléforduló a mellbimbó (mint nekem volt), de azt bimbókiemelővel könnyen lehet orvosolni, aztán 1-2 hét után már az is elhagyható.
2009. febr. 6. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is nagyon kicsi volt a mellbimbóm. Azért írom múlt időben, mert 5 ónapszoptatásután, már nem kicsi, viccesen hangzik, de megnőtt. Én elkövettem azt a hibát, hogy kórházban elkezdtem használni a bimbóvédőt, azzal tanult meg kislányom szopizni. De nagyon kényelmetlen vele szoptatni, főleg ekkora mellekkel mint az enyém. Fogno kellett a cicim, hogy meg ne fulladjon bele, fognom kellett a bimbóvédőt le ne essen, plusz a kislányom. Ez ugye már három kezet igényelne, de sajna csak kettő van (de jó lenne még egy :p ).

Szóval 2 hetes volt kislányom, mikor rájöttem, hogy jobb lesz ha leszoktatom a bimbóvédőről. 3 napig kinlódtunk, mire sikerült. De sikerült. Nagynehezen megszokta, hogy mekkorát kell keresnie. Azóta prímán szopik, és tényleg nagyobb lett.

Kitartás és türelem kell hozzá, de menni fog. Higgy magadban!

2009. febr. 6. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Szia!Nagyon köszi a gyors választ,megnyugtattál.Csak amíg itt olvasgattam,néhányan említették,hogy az megnehezítette számukra a szoptatást.Én pedig mindennél jobban szeretnék majd szoptatni! :D
2009. febr. 6. 12:30
 4/12 A kérdező kommentje:
2-ik válaszolónak üzenem:Hasznos volt számomra a válaszod,mert ezt a bimbóvédőt annyira favorizálják néhányan,de azért ha nem szükséges én sem szeretném használni.Remélem én is könnyen leküzdöm a kis "béna" mellbimbómmal az akadályokat. :D
2009. febr. 6. 12:34
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem akadáy.Nekem is pici volt de most a három gyerek után már jól ki van szívva.Azért azt tanácsolom neked hogy nézzél utánna a szoptatással kapcsolatos információknak .A védőnőtől elég kevés infót kapsz és sokszor sajnos butaságot,La leche Liga a neten nagyon jó infókat ad.
2009. febr. 6. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Neken is ugyanez volt a problémám. Gyógyszertárban vettünk bimbókiemelőt, ez kb. 1-2 óra alatt annyira kiemelte a mellbimbómat, hogy tökéletesen be tudta kapni a babám. Néhány napnál tovább valóban nem szükséges használni. Most 9 hetes a babám, és tökéletesen megy a szoptatás. Biztosan neked is menni fog, főleg hogy ennyire szeretnéd :-)!

Sok sikert, ne izgulj!

2009. febr. 6. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
74%
Nekem is pici a bimbóm és a mellem se nagy, mégis már a 4. babámat szoptatom:)A tej mennyisége a tejmirigyeken múlik. Még talán jobb is, ha kicsi a mellbimbó, mert a baba könnyebben be tudja kapni. Boldog babavárást és sok-sok tejcsit kívánok!
2009. febr. 6. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nagyon megnyugtattatok,nagy álmom hogy szoptathassam a kis lánykámat.Mióta az eszemet tudom,anyának készülök,soha más vágyam nem volt.A szerelmem lett a férjem,akivel 15 éve együtt vagyunk,a picikénkkel lesz kerek az életünk!Köszi a jó tanácsokat,jó babavárást nektek is. :D
2009. febr. 6. 16:10
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, ki pontozott le, de nem hiszem, hogy rosszat mondtam volna! A 4 babámat szoptatom kicsi mellbimbóval és soha nem okozott gondot... Ha valaki ezt nálam jobban tapasztalta ...cáfoljon meg Köszi!
2009. febr. 6. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Előzőnek: Biztos valaki irigy, hogy 4 babád van. (másra nem tudok gondolni, mert tényleg jót írtál) Ne foglalkozz vele, sok boldogságot a 4 gyerkőccel :)))
2009. febr. 7. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!