Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért van az, hogy egyik...

Miért van az, hogy egyik anyukának rögtön szülés után dől a teje, a másik meg hetekig szenved hogy rendesen meginduljon?

Figyelt kérdés
2011. febr. 4. 13:45
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ömlött a tejem, de nagyon sokat volt cicin a babám az első napokban (is). Nem tartottam be a 3óránkénti etetést, cicire raktam, ha kérte. Így nagyon sokáig rengeteg tejem volt neki. Egy éves kora után magától szokott le.
2011. febr. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
46%

Miért van az, hogy valaki az első hónapban teherbe esik, más meg 2 után (pedig egészséges)?


Genetika.

2011. febr. 4. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
60%
a 2 után az 2 év után akart lenni
2011. febr. 4. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
44%

Genetika.


a szuloagyon bedurrant a mellem(elso baba),igaz elotej volt de szopott rendesen.Korhazban nem kellet neki plusz hozzataplalas,a szobatarsamnak a masodik gyerek volt,neki nem indult be 3nap alatt sem.

2011. febr. 4. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
66%

Első vagyok. Nálunk nem igazolódott be, hogy genetika, mert anyukám pl. nem tudott szoptatni. Sőt! Sok olyan ismerősöm van, aki az első babáját nem tudta szoptatni, a másodiknál pedig sok mindent másképp csinált, és sikerült hosszú ideig szoptatnia.

[link]

2011. febr. 4. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
90%
Ahogy már előttem is írták, első napokban, még a kórházban mellre kell tenni ahányszor csak kéri/lehet, és akkor bedurrant mellekkel megy haza az ember lánya. Ehhez persze az kell, hogy a kicsi non-stop az anyjával legyen első pillanattól kezdve, éjjel is. Én bababarát kórházban szültem, nem tudom máshol hogy van, de ott nem adtuk le a babákat, nem kaptak kiegészítést, se cumit, se semmit, és minden szépen működött.
2011. febr. 4. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
nekem ngyon bedurrant a cicim, a babám intenzívre került sajnos, nem tudtam szoptatni, viszont nem tudtam fejni se, csak alig, 10-20 milit. nem jött ki több fejővel egyszerűen. aztán amikor végre szoptathattam, akkor volt mindig annyi tejem amennyi kellett, de sose adakozhattam volna , mindig csodálkoztam ,aki mondta hogy ő fagyaszt meg tudomén. másfél évig szopott így. ja és sose csöpögött a tejem, és előtejem se volt szülés előtt egy csepp se. a kórházban meg sokan átázott pólóval rohangáltak, meg 2 teli lefejt cumisüveg tejjel....
2011. febr. 4. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 xStefix ***** válasza:

Általában véve az a normális, ha dől a tej, mert az első időszakban túltermelés van, hogy a baba biztosan "ne haljon éhen".

Ez a belövellés viszont nem feltétlenül következik be már a kórházban, lehet, hogy csak pár nappal később, otthon.

Más, ritkább esetben pedig egyáltalán nem következik be, ekkor elképzelhető, hogy fizikális vagy hormonális oka van. Ilyenkor vagy csak kevés vagy egyáltalán semennyi tej nem termelődik.


Hogy kinek mikor és mennyire durran be a melle, az teljesen egyéni. Részben a genetikai adottságok, a fizikai felépítés, hormonműködés és (szintén nagyon fontos!) a szoptatási gyakorlat befolyásolja.

Alapvető tanács, hogy minél hamarabb és minél többet szopizzon a baba, így valószínűleg gyorsabban és kíméletesebben indul be a tej. Így esetenként a fájdalmas, kellemetlen tünetek is elkerülhetőek.


Az viszont már kicsi más dolog, hogy mikorra áll be rendesen a tejtermelés (a kérdésed 2. része). Itt is ugyanaz érvényes, mint az előbb, tehát a gyakori, igény szerinti(!) szoptatás nagyban segít ebben. Ha minden jól megy, akkor pár hét alatt kialakul a kereslet-kínálat, a baba megtanul ügyesen és hatékonyan szopizni és anyuka is ráérez a lényegre. Bejáratódnak a tejcsatornák, stabilizálódik a hormonműködés, állandósul a termelés. Idővel pedig egyre automatikusabbá válik a folyamat, már különösebb odafigyelés nélkül is jól megy a szoptatás.

De előfordul az is, hogy ez csak jóval későbbre alakul ki. Az okok itt is ugyanazok lehetnek, mint feljebb és a megoldás is olyan.

2011. febr. 4. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2011. febr. 5. 14:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!