Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » SOS szoptatási tanács kellene....

SOS szoptatási tanács kellene. Éjszaka is fejtek vagy csak nap közben?

Figyelt kérdés

Eléggé hadilábon állok ezzel a fejés dologgal., 5 napja szültem. 2 napja vagyunk itthon, kb akkor durrantak be a melleim. A bal már teljesen rendbe jött, a baba 40-et szopik belőle, utána még tudok fejni 20-30-at. A jobban viszont kb 10 ml ha van, amit a babám ki tud szopni, de rettentő fájdalmak árán. Éjjelente ezért eddig nem is fejtem, viszont így a jobban reggelre mindig csomó lesz.

Kéne fejnem éjjel is? Mindkettőt vagy csak azt, amelyikből eszik? És nappal is mindkettőt fejitek akkor is, ha csak az egyikből eszik?

Ti hogy csináljátok?


2011. febr. 5. 08:12
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Nem kell fejni egyáltalán. Igény szerint szoptass, akkor beáll a kerslet kínálat rendje. Mindkét mellből szoptass, amelyik oldal fájdalmas, azt szoptatás előtt masszírozd át, akkor a babának is könnyebb lesz enni, mert a masszázzsal megnyitod a tejcsatornákat és a fájdalom is el fog múlni hamarosan.
2011. febr. 5. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én minden etetés után fejtem kb 3 hétig, utána éjszaka már nem. Úgy csináltam, hogy amelyikkel kezdtük az etetést, mindig csak azt fejtem ki, a másikat hagytam, és legközelebb azzal kezdtem.
2011. febr. 5. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 xStefix ***** válasza:

Én azt azért nem mondanám, hogy ne fejjen az anyuka, pláne, ha még csomósodik is rendesen. (Egyébként alapesetben tényleg nem kell.)


Az első mindig a szoptatás, tehát: lehetőleg éjjel is szoptass akkor a jobból, sőt, ha nagy szükség van rá, akkor lehet akár csak abból is! Mivel nagyon picik vagytok, vélhetően többször is szopizik még éjjel, ezért tutira sorra fog kerülni a jobb is néhányszor.

Napközben, amikor a jobb kerül sorra, megteheted azt is, hogy miután nehezen, de kieszi a jobbot, átteszed kicsit a másikra. Vársz, amíg érzed, hogy megindul a tejleadás (rendesen kortyol a babád), hagyod, hogy kicsit egyen, és még mielőtt teljesen jól lakna, visszateszed a jobbra. Előfordulhat, hogy ilyenkor ezen is érezni fogsz egy második tejleadást (a leadó-reflexek egyidőben mindkét mellben megvannak), amivel még alaposabban ki tudod üríteni ezt is.

(A gyengébbik mellet gyakrabb ingerléssel lehet felfejleszteni: ezzel kezdesz minden szopit; erre is mindig ráteszed; szopi után vagy egyébként lefejed.)


Ha szükségét érzed (pl. fáj, feszül, csomós, kellemetlen vagy szimplán rá akarsz dolgozni a mennyiségre), akkor fejheted is, nappal és éjjel is, ha bírod. A fejés nem kötelező, pláne, ha igény szerint szoptatsz, de gyakran vesszük hasznát. Hogy hányszor, mikor és melyiket, a helyzet és a cél dönti el.

2011. febr. 5. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönök minden választ! Lényegében nem tudom, iény szerint szoptatok-e. Egyelőre az van, hogy 3-4 óránként szopik 40-50-et, eddig igyekeztem egyszer jobb, egyszer bal mellből - és utána pótlásként az előzőleg lefejtet adom oda neki, hogyha még kér.

Ki fogom legközelebb próbálni Stefi tanácsát a visszatétellel kapcsolatban, gyanítom, hogy ez megoldást hozhat, mert ahogy fejtem, látom, kb mikor kezd fogyni a tej mennyisége/ereje és akkor már lehet, hogy még nagyobb erőt kellene kifejtenie, amiben elfárad.

Legutóbb mértem, hogy egy fél órás szoptatás során mennyit eszik kb 10 percenként, az első 20 perc alatt "végez" szinte az egésszel, utána a mérés szerint már csak nyammog - szóval mellcsere és majd vissza, hátha.

Köszönöm még egyszer!

2011. febr. 5. 16:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!