Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szopi alatt lehet atkins...

Szopi alatt lehet atkins diétázni?

Figyelt kérdés
14 hós a lányom, nem kaarom tőle elvenni a cicit, de már utálok bálna lenni :(
2011. febr. 5. 13:38
 1/9 anonim ***** válasza:

Vagy elkezded a diétát és kevesebb lesz a tejed, esetleg elapad, vagy maradsz a súlyodnál és szoptatsz még.

De biztos van kíméletesebb módszer is a fogyásra.

2011. febr. 5. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Próbáld ki, és figyeld hogy van-e elég tejed. Ha fogy legfeljebb abbahagyod.


Én kalóriát számolok. 1200-1400/nap. Még van tejem.

2011. febr. 5. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 xStefix ***** válasza:

Nem ismerem az Atkinst (pedig kéne..), de annyit most is tudok mondani, hogy inkább ne diétával fogyj.

Nem is a babád életkora miatt, mert az (már) nem kizáró ok, hanem inkább magad miatt. Nem biztos, hogy minden diéta olyan egészséges, mint ahogy hirdetik, ráadásul általában csak ideig-óráig csináljuk. És utána mi lesz? Hozzászokik a szervezet egyfajta ritmushoz, utána vége a diétának - és visszaáll a régi rend.

Én inkább azt mondanám neked, hogy próbálj ésszerűbben étkezni, egészségesebben, jobban elosztva egy nap. Ha szükséges, kevesebbet, de azt is többször, kisebb adagokban. És mozogni, mert úgy sokkal hatékonyabb az egész!

Lehet, hogy lassúbb fogyást érsz így el, de remélhetőleg tartósabb is lesz az eredmény.

2011. febr. 5. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszia válaszokat :)


Én is úgy voltam vele, hogy kipróbálom, és ha fogy a tej akkor abbahagyom! :)

De megnézegettem most, hogy miket lehet enni (meg mennyit), szerintem nem gáz!

Mai ebéden csirkemell grillezve, és friss zöldség sali öntet nélkül!

Bármilyen husi mehet, köretnek zöldség!(az meg van szabva hogy mennyi max egy nap)

Sajna azt nem bírom, hoyg 5* egyek keveset....Ezzel lehet 3* is enni!Amúgy 1 hónapja minden NAP tornázok (testnevelő tanár vagyok) szóval a azzal nincs gond, csak eddig nem tudtuk megoldani! :(

ÉS azért híztam így el,mert világ életemben sportoltam (versenyszerűen), de a terhesség 9 hónapját végig kellett feküdnöm! :(

Szóval így a tornával 1 hó a latt, lement 4 kiló!


Még sajna az is hozzátett a 15-18 kiló túlsulyhoz, hogy mikor eldöntöttük, hogy jöhet a baba, akkor abbahagytam a cigit, és köv hónapban babás lettem és az 5. héttől ugye feküdtem is! :(Tudom nem így kellett volna, mert legalább akkor a kajára figyelhettem volna, de anyósék, folyamatosan csesztettek :( De most végre rajtam a sor!

Köszi még egyszer!

2011. febr. 5. 14:25
 5/9 anonim ***** válasza:

A választ nem tudom, de a diétára tán tudok válaszolni, hogy nekem hogy volt. Én is nagyon sportos voltam előtte, kockás has, szálkás izmok, aztán nem megy le az a plusz. Jó, csak 5 kiló plusz, de többnek néz ki.

Ami hatásos nálam, amikor megkívánok valamit, akkor benyomok valami gyümölcsöt gyorsan, meg folyton ténykedek, ha rámtör a kajálhatnék. Esetleg 20 felülés stb. Én úgy oldom meg, hogy ebédre (rendelek kaját), de most a kismama kaját kértem (teletál) és ebben nagyon jól összeállított ételek vanak, picit fogytam is tőle.

Nekem 5 hós a babám, és a fogyás ellenére több a tejem. Sezrintem 14 hós babócánál meg azért a tejtermeléshez már eléggé hozzászokotta szervezeted, hogy csak úgy hipp-hopp a diéta miatt elapadjon.

Megértelek és drukkolok! Fontos, hogy csinosnak érezzük magunkat anyukaként is, mert azért nők is vagyunk:)

2011. febr. 5. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Teljesen igazad van! Köszi a biztatást, én is abban reménykedem, hogy már megszokta a szervezetem a szoptatást, és nem csinálom drasztikusan! :)

Drukkolok Neked is! :)

2011. febr. 5. 17:52
 7/9 A kérdező kommentje:

Sziasztok! :)

Gondoltam leírom a tapasztalataimat!Hátha erőt adok másoknak...Nektek is!


Júliusra szóval 5 hónap alatt, 15 kilót fogytam!Mivel azattkins diéta alatt a folyadékbevitel is fontos, így a tejem nem csökkent, csak egy hatalmas életmódváltáson mentem keresztül!A férjem mérhetetlenül büszke rám! :)Ez is nagyon jól esik, pedig magam miatt csináltam!Sokkal jobban érzem magam!

Júliusban eldöntöttük,hogy jöhet a tesó (bár a férjem nyaggatott, ha már iolyen szépen lefogytam akkor élvezzem egy kicsit...) :D, de én mondtam, hogy jöhet a baba...

Augusztusban sikerült is, és sajnos olyan rosszul voltam, hogy még 6 kilót fogytam!Most abból már 2 visszajött :)

ikor trvbe vettük a kismanót, akkor lazítottam a diétán és eszem szénhidrátot, hisza babaának mindenre szüksége van!De csak délelőtt!Még tortát is eszem ha úgy kívánom, csak nem mértéktelenül...

Nagyon jólérzem magam, és úgy tervezem, hogy nem leszek megint akkora! :)

Ja és még az ide tartozik, hogy a nagyobb lányom még mindig szopizik! :)Hál istennek a terhesség problémamentes így nem kellett elválasztani,és Ő is elfogadja gond nélkül! :)


Szóval kitartottam, és ezt kívánommindenkinek!

2011. nov. 22. 17:27
 8/9 A kérdező kommentje:

Az lemarradt, hogy amai napig tirnázom, bár már nem minden nap...Kicsit fáradt vagyok,de amikor csak tudok tornázom!


Lassan két éves és 16 hetes pocakbabi anyuja

2011. nov. 22. 17:30
 9/9 xStefix ***** válasza:
Gratulálok! :)
2011. nov. 22. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!