Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Elapadhat így a tejem?

Elapadhat így a tejem?

Figyelt kérdés
Kisfiam átalussza az éjszakékat, 5-7 órát alszik egyhuzamba. A cicim teljesen megkeményedik mire felébred. 2 hónapos lesz még csak. Keljek fel hajnalban, hogy lefejjem, ha igen mennyit, vagy felesleges emiatt aggódnom?
2011. febr. 5. 18:19
 1/5 anonim ***** válasza:
81%
Elvileg nem kell lefejni, megszokja a cicid. De ha fáj, és érzed, hogy begyullad, mindenképp fejj belőle egy picit. nagyon jó neked. Én 1,5 évig szoptattam éjjel.
2011. febr. 5. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 xStefix ***** válasza:
100%

Elapadni biztosan nem fog, nyugalom. :)

Én azt javaslom, hogy csak akkor fejj, ha már nagyon keménynek érzed és feszül (nehogy megpangjon és begyulladjon), de akkor is csak annyit, hogy épp megkönnyebbülj. Teljesen ne, mert akkor ezt a "túl sok" tejet állandósítod! Így remélhetőleg pár nap alatt kapcsolni fog a szervezeted, hogy éjjel már nem kell annyit termelni.

Ha ezután is igény szerint szoptasz, napközben is, akkor arra fogsz átállni, hogy nappal termelj neki többet/eleget, éjjel pedig kevesebb tárolódjon.

2011. febr. 5. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2011. febr. 5. 18:30
 4/5 anonim ***** válasza:

Első gyerekem is hamar átaludta az éjszakát, nem fejtem. Második gyereknél is nagyon hamar bekövetkezett, és tanultam az előző esetből, felkeltem, és fejtem egyet hajnalban, és fejtem egyet lefekvés előtt is.

Kinek milyen, de nekem kevesebb volt a tejem kicsivel, amikor nem fejtem. Reggelre még nem is volt probléma, hanem estére nem volt soha elég egy idő után, így három legyet ütöttem egy csapásra a fejéssel, mert nem apadt tovább a tej és ezzel fenn tudtam tartani a mennyiséget, mert legalább nem feszült reggel annyira, bár ez a része tényleg beáll, ha nem fejsz akkor is, csak azzal egyenes arányban csökken az egész napi mennyiség is, tudod, a reggeli a legtöbb, aztán egyre kevesebb a nap folyamán, az esti meg sűrűbb ugyan, de akkor a legkevesebb.

És végül a legjobb, hogy a lefejt tej jó volt pótlásnak az estékre, ami még ezzel a fejéssel sem lett annyi, hogy önmagában jóllakatta volna a babámat.

Ez már csak a harmadik hónaptól volt, addig nem kellett még adni belőle, viszont az éjszakát átaludta már egy hónapos korától, csak ritkán ébredt egyszer egyszer, akkoriban csak lefekvés előtt fejtem, hajnalban meg ő még kiette, ami volt.

Muszáj volt fejnem, mert, mire elérte volna a három hónapot, már pótlásokat kellett volna, hogy agyjak neki, így meg több tejem is maradt, plusz a pótlás is anyatej lehetett.

Bocs, ha zavaros voltam.

2011. febr. 18. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nem voltál zavaros! Köszi a kommentet!
2011. febr. 18. 23:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!