Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha eldobható pohárban szeretné...

Ha eldobható pohárban szeretném lefagyasztani a lefejt tejet, hogyan sterilizálhatom? Elég ha elmosom forró vizzel?

Figyelt kérdés
2011. jún. 18. 14:23
 1/9 anonim ***** válasza:
Lehet kapni sterilizáló folyadékot, ha abba áztatod, nincs szükség hőre. Mondjuk, azt, hogy hogy fogod lezárni a poharakat sterilen és hogyan melegíted ebben, az más kérdés...
2011. jún. 18. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem elég ha folpack-ot teszek rá és leragasztom még ezen felül? Vagy igy még nem steril?
2011. jún. 18. 14:45
 3/9 anonim ***** válasza:

A Folpackot is sterilizálod? :)) Persze, hogy nem lesz steril. Így igazán a poharakat is hiába csírátlanítod, a fóliáról vígan oda kerülhetnek a bacik..

Én inkább vennék a 100Ft-osban vagy a Tescoban, Auchanban, bárhol olcsóbb, műanyag, fedeles edénykéket és abba tenném a tejet. Arra figyelj, hogy egybe ne tegyél 50-60 millinél többet, mert nem tudhatod, később mire használod... Ha főzelékbe rakod, ennyi elég, ha meg pótláshoz kell, kiveszel többet. A felengedett tejet nem szabad sokáig tárolni, így ha túl sok van egyben, sok kárba veszhet. Ja! A frissen lefejt tejet hűtőben tárold, az újat előbb hűtsd le, csak utána öntsd össze a kettőt! Amikor megfelelő mennyiség összejön, mehet a fagyóba :)

2011. jún. 18. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nincs babás ismerősöd akitől kérhetnél üres bébiételes üveget? Én is tonnaszámra dobom ki őket, mert nem tudom már mire használni. A kész főtt ételt is ebbe fagyasztom a babámnak ha sok sikerül egyszerre. A lefejt tejet is bele lehet önteni, nyugodtan mehet a fagyasztóba, csak kb 3/4-ig töltsd maximum, akkor tuti nem törik szét, bár én sokszor raktam tele főzelékkel és csak a kupakot nyomta le a fagyott étel, soha egy üveg sem repedt szét.

Az üveget és a kupakot is kifőzheted, akkor steril lesz.

Én is próbálkoztam műanyag phárral, de nekem is az volt a bajom mint neked, hogy mitől lesz steril. Amúgy a folpack nem tapad rá, ott "lobog" a tetején, a mélyhűtőben lévő nedvességtől lejön, ez nem jó megoldás.

Ezen kívűl, én sok kisüveges olajbogyót vettem egy időben, elraktam, hogy valamire jó lesz, ezekbe is tettem ezt azt. Nincs valami kis üveg otthon?

2011. jún. 18. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
A folpack-ra nem is gondoltam, hogy az nem steril... De találtam vaterán olcsóbban tároló zacsikat az is jó, vagy amit az utolsó válaszoló is irt, hogy bébiételes vagy egyéb kisüvegek is megteszik, ha sterilizálom. Sterilizáló folyadékról meg tablettáról tudok, hogy van ilyen, de ezeket nem szivesen használnám, még a mikrós gőzölésre is gondoltam, épp ezért mivel nem tudtam eltalálni hogy csináljam, kikérem mások véleményét. Köszönöm a válaszokat.
2011. jún. 18. 21:52
 6/9 anonim ***** válasza:

A tescoban lehet kapni 1000 forint körül zacsikat. 40 darabos kiszerelés! szerintem ennél olcsóbb megoldás nincs.

Szerintem én még gyümiket is fogok ebben eltenni neki turmixolva.

2011. jún. 18. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok: szóval rendes, tejtároló zacsiról van szó, ami zárható is. A cumisüvegeknél találtam, piros dobozban van :)
2011. jún. 18. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, majd én is megnézem a tesco-ban, remélem lesz még. Eddig ott meg se néztem mert úgy hallottam drága, de ha a 40 db-os ennyi akkor azt érdemes megvenni. Köszi a segitséget!!
2011. jún. 19. 14:47
 9/9 anonim ***** válasza:

Sterilizálni nem tudod csak autoklávban lehetne. A sterilizálás azt jelenti: elpusztítani minden kórokozót és elzártan, védetten, csíramentesen tartani felhasználásig.

A fertőtlenítés azt jelenti, jelentősen lecsökkenteni a csíraszámot.

Az eldobható pohár nem bírja a hőt, főzéssel, gőzben nem tudod fertőtleníteni.

Fertőtlenítő folyadék eszedbe ne jusson, mert a felületen maradt maradvány belekerül a tejbe. Csúnya dolgokat tud okozni.

Tej tárolásra vegyél anyatejtároló zacskót (Nedela) vagy erre a célra készített poharat (Avent).

A tesco-s zacskó egyrétegű polietilén. Olyan mint az uzsonnás zacskó. Az anyaga átengedi az oxigént, sokkal kevésbé őrzi meg a tej vitaminjait. Ócskaság, de ócsó.

2011. aug. 24. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!