Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Tényleg ennyire tudatlanok?

Tényleg ennyire tudatlanok?

Figyelt kérdés

2 hónapos a kisfiam és le vagyok döbbenve anyukám-anyósom tudatlanságán. Pl fogalmuk sem volt, hogy a tejtermelés a 3.napon indul be a szülés után, addig előtejet szopik a baba. Tudom, hogy yannak idején még nem volt lehetőségük olvasni ezt a könyvekben, de hát szoptattak ők is könyörgöm..Élőben megtanulhatták, nem? Mégsem tudják..

Meg szerintük elkényeztetem a fiamat, mert hagyom, hogy mindig 2 ciciből szoptatom. Érdekes, nekik 3 hónap után teljesen elapadt a tejük..Meg hogy nincs elég tejem, mert nem hallani mindig, hogy nyel a baba. Ezer példát tudnék hozni.

Ja és húzogassuk a fütyijét, hogy ne nőjön le a bőr.


Ha megmagyarázom, hogy ez nem így van ahogy mondják, akkor csak vigyorgást kapok: Persze, majd megtudod te is, mi nagy tapasztaltak már tudjuk mit hogy kell csinálni..


2011. febr. 11. 22:23
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem a szoptatás egy intim dolog. Esetleg nem kéne, hogy ott legyenek közben.

Egyébként a válasz: nem.

2011. febr. 11. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:

Ja és szülés után pár héttel mondja anyukám: "Nem is látszottál egyszer sem kimerültnek a szülés után"(persze, mert tartom magam és na igen kicsit hiú vagyok és mutattam, hogy milyen jól vagyok.-amúgy tényleg egész jól vettem az akadályokat.)

Erre én: " Hát igen, boldog vagyok, tele vagyok energiával"

Ő:"Hát, könnyű szülésed volt, majd nem virgonckodnál így császár után, na az durva"

Ő csak császárral szült 2 gyereket. Úgy mondta, mintha az lenne a nagy dolog, közben nem is tudja mit jelent megszenvedni, megszülni a gyereket. Szerintem inkább ezt kellene elismerni.

2011. febr. 11. 22:27
 3/32 A kérdező kommentje:

Természetesen nincsenek ott szoptatás közben. Csak sokat voltak nálunk az elején(külföldön élünk) és kérdezgettek, hogy csinálom, beszélgettünk én meg naivan beavattam őket.

És miért nem a válaszod? Ha nem tudatlanok, akkor miért mondanak hülyeségeket?

2011. febr. 11. 22:29
 4/32 anonim ***** válasza:
82%

Szia! Rájuk még rá volt kényszerítve a szigorú 3 óránkénti szoptatás és az a közötti teáztatás... ennek okán kb. mindenkinek elapadt a teje a baba 3 hónapos koráig.

Tök más világ volt, lehet a mi lányunk menyünk is ki akad majd a mostan dolgainkon.

2011. febr. 11. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
85%

Hát, nem biztos, hogy tudatlanok, inkább már elfelejtettek sokmindent. Bár az én Anyukám mániája, hogy nem elég tápláló a tejem és éhezik a babám. Arra alapozza a kijelentését, hogy neki sem volt tápláló a teje, mert mindig csak víz szerű folyadék jött, mikor szoptatni akart. Senki nem magyarázta el neki, hogy ez így rendjén van, az első tej vizes, a hátsó a zsíros. Így lettem tápszeres baba.

Ne hallagass rájuk. A Férjem szokta mondani, hogy "a partvonalról könnyű bekiabálni":o) Bízz magadban és a megérzéseidben! Egyébként én is 2 mellből szoptatok, semmi gond nincs azzal. És a Kicsi fejlődése is engem igazol, hetente legalább 200 grammot hízik.

Ne vitatkozz, ne stresszeld magad, hallgasd mg őket, aztán egyik füleden be, másikon ki. KITARTÁS!!!!

2011. febr. 11. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
89%
Sajnos én is sokszor idegesítem magam olyan dolgokon, amikbe a nagymamák okosabbnak hiszik magukat, de tök felesleges. CSak te tudhatod, hogy mi jó a gyerekednek. Sztem mond meg nekik, hogy lehet, hogy nem jó, ahogy te csináltad, de biztos ők sem voltak hibátlanok a gyereknevelésben, és ezért te is had rontsad már el a gyerekedet úgy, ahogy te gondolod. Én ezt meg is mondtam, de csak anyámnak, anyósomnak nem merném.
2011. febr. 11. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
66%
Ne is mondd.... anyósom naponta ezerszer megkérdezte az első napokban, hogy "na beindult már a tejed? jaj még neeeem??? úristen" és pánikolt. Mondtam hogy dehát még csak 1,2 napja szültem, majd beindul ne aggódjon. Erre mondta ő, hogy az ő kisfia az első szoptatáskor 100grammot evett, merthogy megmérték, és ezt mondták neki a csecsemősök.... persze, egy pár órás baba mindenképpen annyit evett.... Tudatlanok, illetve amit tudtak is elfelejtették. Ne foglalkozz Vele, Te csak szopiztassad a babádat ahogy Neki és Neked jó :) én fiam is két mellből szopizik kezdetek óta, most lesz 9 hónapos, és a reggel-estin kívül még naponta egyszer minumum szopizik -max kétszer-. Szóval ne aggódj!!!! Ügyes vagy ;) Sopk egészséget!
2011. febr. 11. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
68%
Tudod a szülők mindig szeretnének okosabbnak látszani mint a kislányuk. Semmi nem jó úgy ahogy csinálod, én jobban tudom, stb. Nem kell teljesen komolyan venni, a te gyereked, te fogod felnevelni. Az a jó ha az ember tud tőlük tanácsot kérni ha kell, de a mindent jobban tudok elv nem vezet jóra. Szeresd, neveld, kényeztesd, adj meg neki mindent, csak ez a fontos. A fütyit valóban kell húzogatni, de csak másfél-két éves kora körül.
2011. febr. 11. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
77%

Ne idegesítsd magad és ne hagyd magad kizökkenteni. Amúgy azt mondják, amit jónak és igaznak hisznek.


Ahogyan mi kardoskodunk a szoptatás mellett (én is), úgy ők amellett, hogy a szegény gyerek kiszárad, meg éhezik, ha nem teáztatod és társai.


De szerintem ez egyébként személyiség-tipus kérdése is, az én anyukám sosem szólt még le, akkor sem, amikor másfél óra elteltével szoptattam meg újra a gyereket.

Ő azt mondja, hogy tudja, hogy 30 év alatt mi minden változhatott, nem akar belebeszélni.


Egyébként nem lenne az sem felháborító, ha ott lennének szoptatás alatt, egy család nőtagjai... főleg az édesanyád, persze, intim, a szomszédok ne jöjjenek, de a család szerintem még ok.

2011. febr. 11. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
89%
Nálunk sajnos az anyukám már nem tud segíteni. A nagyim szokott jönni és hülyét kapok amikor mondom neki, hogy mit fog enni a Gergő és Ő meg közli, hogy az nem jó, miért nem adok neki tejterméket, már elég nagy. Hiába mondom neki, hogy allergiás rá, közli, hogy az hülyeség Ő sem volt allergiás a tejre. Ezt miért így, azt miért úgy csinálom. Örülök, hogy ha átjön meglátogatni, de alig várom, hogy haza menjen. Mindig azt kapom, hogy bezzeg a sógornőm, nála 2 hónappal idősebb a kisfiú, mint nálunk. Bezzeg Ő már ezt ad neki, meg azt. Nem tudom megérteni, hogy miért nem tudja elfogadni, hogy én máshogy etetem a Gergőt, mit ahogy Ő etette anno anyut. Néha félek vele hagyni, mert attól rettegek, hogy most éppen mivel tömi meg. De gondja van az öltöztetéssel, a fürdéssel, a sétával, egyszóval mindennel. Ja és állandóan azt hallgatom, hogy a 14 hónapos fiamat még miért akarom szoptatni. Kitartást kívánok neked, tudom, hogy nehéz.
2011. febr. 11. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!