Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mikor azt olvasom hogy mennyir...

Mikor azt olvasom hogy mennyire tudatlanok a mai fiatal lányok eszembe jut hogy vajon miért? Hol vannak ezeknek a naiv tudatlan fiatal kamaszoknak a szülei, és mért nem adnak kellő felvilágosítást a gyerekeiknek?

Figyelt kérdés

Senki nem tanulja meg magától az ilyen dolgokat. Az hogy hallják egymástól vagy a suliba esetleg látnak valamit a tévébe nagyon kevés és sokszor nem fedi a teljes valóságot.

Mikor egy terhes tiniről hallunk az jut eszünkbe, milyen felelőtlen ez a lány, pedig lehet hogy csak éppen nem tudta mi helyes és mi nem az. Én is nemsokára anya leszek és az én szüleim is tisztességgel felvilágosítottak ahogy majd én fogom a saját gyermekemet. Sajnos mostanában az ilyen beszélgetés túl kínos ezért inkább "elfelejtkeznek" róla. De valóban ez lenne a megoldás? Nem hiszem.


2011. jan. 6. 13:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Tudod miert ilyen naivok es tudatlanok? Mert 10 evesen egymast "tanitjak".
2011. jan. 6. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Egy gyereklánytól ne várjunk felelősséget. A szülők még álmukban sem gondolnak arra, hogy az ő tizenhárom éves lánykájuk már ilyeneket művelnek, és sokszor még tovább húzzák a dolgot.

A partneren múlik főleg. Ha ő sem elég érett, akkor egyszerűen nem hiszik el, hogy ez velük is megtörténhet, mert annyira távoli a dolog. Nem realizálják.

Hiába mond a hitelét vesztett szülő akármit, úgysem hisznek neki. Ha egy gyerek ilyen korán másnál keres érzelmi biztonságot, akkor nem lehet jó kapcsolata a szüleivel.

2011. jan. 6. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Én nem feltétlenül a szülőt hibáztatnám. Igazából annyi féle módon tudnak ők már tájékozódni, nem tabu téma, neten is rengeteg cikket felvilágosítást lehet olvasni. Nagyon jól tudja minden fiatal, hogy védekezni kell, de nem teszik, mert úgy gondoljűák 1-2 alkalom belefér, velük csak nem történik ez meg. Aztán mégis...

Nekem is volt egy ilyen barátnőm tinikoromban, hogy eleinte védekeztek, meg tabit szedett, de aztán trombozisa volt, és már nem lehetett. Utána volt hogy néha nem. Tudod akkor nem lett semmi, aztán egyre jobban felbátorodik. "Ugyan már, múltkor se lettem terhes" jelszóval. Aztán egyszer csak az lett, azt is úgy vette észre, hogy már elvetélt...

Pedig nem volt buta lány, nagyon is tisztában volt a veszélyekkel. És nyílván nem fog a szüleinek eldicsekedni, hogy múltkor sem védekeztem, és megúsztam. A szülő meg azt hiszi, hogy mindent úgy tesz a gyerek, ahogy kéne.

Persze benne van a pakliban, hogy a szülő sem adott kellőképpen felvilágosítást, de szerintem a legtöbb esetben nem így van.

2011. jan. 6. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Tegnap láttam a híradóban,hogy 1 tizenéves lány otthon szülte meg a babáját és papírvágókéssel vágta el a köldökzsinórt a babát pedig a ruhásszekrényébe tette.Én arra lennék kíváncsi,hogy lehet,hogy egy szülő nem veszi észre,hogy terhes a lánya?Vagy,hogy a lány miért volt ilyen felelőtlen??Miért nem vitte el vmelyik korház inkubátorába azt a gyámoltalan csecsemőt??Én teljessen kiakadtam!
2011. jan. 6. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Régen nem volt net, nem ömlött ahüklyeség. nem volt 8-10 éveseknek Iphone-juk, nem néztek minden vackot tv-ben
2011. jan. 6. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
En a 13:37-es valaszadoval nagyon egyet ertek. Sajnos sok tini azt hiszi, hogy torhetetlen es veluk semmi nem tortenik meg. Ez sajnos ez a kor. (Akinek nem ige ne vegye magara mert tudom, hogy leteznek felelosegteljes tini lanyok/fiuk is) Attol, hgoy meg x meg y terhes lett attol ok meg nem lesznek azok mert ilyen csak massal esik meg veluk nem. De, hogy oszinte legyek a felnottek sem jobbak. Megis hanyan tudjak, hogy a cigarette karos, a szolarium borrakot okozhat es megsem kepesek abbahagyni mert pl. x meg y 95 eves koraig szivta es megsem volt semmi baja. :) Na, kb. ilyen a tiniknel a szex.
2011. jan. 6. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Oszinte leszek: szerintem oket sem erdekli a dolog.

En falun nottem fel, nem volt hatalmas barati tarsasag, nem volt akkor internetunk es sok mas informacioforras is hianyzott.

Harman voltunk jo baratnok, nagyjabol egy idosek, az en szuleim is prudek voltak a szexualis felvilagositashoz, o masik ket lany sem volt kioktatva.

Elmondanam, hogy a sajat agyunkon kivul akkor csak a bravo magazin, illetve a szulim konyve kozott talalt jo regi konyv segitett abban, hogy felvilagosodjunk. Nem friss szemleletu konyv volt, de kb benne volt minden kicsit burkoltan, amit alapvetoen tudni kell a szexualis eletrol, betegsegekrol, ferfi, noi testrol, voltak fotok, volt benne szo a csaladtervezesrol, ferfi, noi szerepekrol.

Szoval igy is sikerult 13 eves korunkra felvilagosodnunk. Tudni akartunk a dologrol, holott meg eszunkben sem volt, hogy tegyunk valamit a gyakorlatban. (Akkortajt 17-18 ev alatt nem volt divat elvesziteni a szuzesseget.)

Szoval en nem is ertem, hogy miert van az, hogy ezt a rengeteg informaciot, az internetadta lehetosegeket a mai 12-13 evesek eloszor partnerkeresesre hasznaljak.

Korabban eljutnak a szexig, minthogy kinyiljon az ertelmuk elmeletben is foglalkozni a dologgal.

Tenyleg nem ertem.

2011. jan. 6. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
De pontosan a szülők a hibásak mert az ő kötelességük példát mutatni és tisztességesen felvilágosítani a gyerekeiket és nem a tv-re vagy a sulira hagyni. Nem tartom igazságosnak hogy mindenért a tiniket tegyük felelőssé. Hol marad a szülői felelősség? Ha az én gyerekem teherbe esik ne adj Isten elkap valami súlyos betegséget mert én nem vettem a fáradságot hogy rendesen leüljek vele beszélgetni az ilyen dolgokról akkor ki a hibás ő vagy én?
2011. jan. 6. 15:09
 9/12 A kérdező kommentje:
Nem fer hogy a mai világban minden felelősséget a gyerekekre háritunk és mossuk kezeinket.
2011. jan. 6. 15:12
 10/12 anonim ***** válasza:
Én úgy gondolom, h nagyon sok szülő azért nem világosítja fel a kamaszodni készülő gyerekét, mert azt hiszik, ezzel a gyerekek nem is fognak tudni a dologról. Pl ha teszem azt tengeren utaztok hajóval. és nem mondod el a gyereknek, h a tengerben cápák vannak, nem is fog félni tőlük. de az iskolában/óvodában/tvben meg már hallott erről, azzal nem védted meg a gyereket a félelemtől. Jó egy kicsit bugyuta példa, de ez is ilyen. A szülők azt gondolják, h : ááá az én lányom még csak 10 éves, mégis miért kéne tudnia ilyen dolgokról. Aztán szegény lány meg halálra rémül és nem mer szólni az anyjának ha először megjön neki, mert nem tudja mi az. Tapasztalat. Volt ilyen osztálytársam. Persze az sem ártana, ha teszem azt a szülők nem engednék el szegény tudatlan kislányaikat/kisfiaikat éjszaka a sarki kocsmába hullarészegre inni magukat. Jó nem azt mondom, h máskor nem lehet teherbe esni, de szerintem egy alap dolog, h gyereket (16 alatt) nem engedünk ilyen helyre.
2011. jan. 8. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!