Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mennyit eszik a 3300grammos...

Mennyit eszik a 3300grammos babátok? Tudom, hogy 150 ml/kg, de ez a gyakorlatban hogyan működik?

Figyelt kérdés
2009. febr. 11. 15:50
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia


Mi most 3 hetesen vagyunk 3270g. A kislányom 8 szor eszik egy nap, nappal van hogy 70 et van hogy 50 et eszik de volt már h csak 40 kellett neki. Esténként kevesebb szokott kelleni mint nappal.( de lehet h csak nálunk van így)

Én csináltam egy próba napot, mikor lemértem minden szopizásnal és a végén össze adtam. (megnyugtatott)

De van mikor nem érik el a kiszabott mennyiséget, éppen ezért tanácsos heti 1 szer mérni pucéran a babót és ha egy hét alatt 100-150 g ot hízott akkor jól szopizik.....legyen az bármennyi. Ő tudja éppen mennyire van szüksége, lények h gyarapodjon és kiegyensúlyozott boldog baba legyen.

Puszi

2009. febr. 11. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.Sajnos elég nehéz helyzetben vagyok,mert a Picurom nem nagyon akar szopni,csak átlagosan 30-40-et.és a többit pótolni szoktam a lefejt tejjel.

De soha nem tudom elég volt-e,csak sejtem mert nem nyügizik.De mindig kétségbe esek,mert más 4 hetes baba(azt nem írják milyen súlyú)egyszerre 1110-150grammot eszik.Na az én Picurkámba nem tudnék annyit belediktálni.

Puszi

2009. febr. 11. 18:59
 3/7 A kérdező kommentje:
110-150 gramm akart lenni :)
2009. febr. 11. 18:59
 4/7 anonim ***** válasza:
3 hónapos kisfiam 100-150 között eszik napi 8x szopizik! Nyugi tuti elég a kisbabádnak!
2009. febr. 11. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Soha ne hasonlítsd a babád másokhoz, ahány baba, annyiféle étvágy. Mi 6 hónaposak vagyunk és nálunk soha sem szopizott 150g/kg-ot egy nap, most mégis több, mint nyolc kilo a bébi. A szopizott mennyiség naponta 4-6 hetes kor után már nem változik.
2009. febr. 11. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A gyakorlatban úgy működik, hogy annyit eszi a kicsi, amennyire szüksége van, mi hiába akarjuk etetni mégmégmég:-)

Esetleg próbálj sűrűbben szoptatni ha tudsz, ahelyett, hogy lefejnéd a szoptatás után.

2009. febr. 11. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem azt mondta a védőnő hogy a baba súlyát Pl:3300 szorozzam meg 1.2-vel az egyenlő 3960 az utolsó két számjegyet le kell venni marad 39 akkor egy huszonnégy óra alatt kb 3,9 decit kell ennie. ha tehát napi 8x szopizik akkor az kb 50ml alkalmanként. Nálunk ez bejött néha csak 30ml eszik néha 100-at.

2009. febr. 13. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!