Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Adjak vizet a mostmár sajnos...

Adjak vizet a mostmár sajnos kizárólag csak tápszeres babámnak?

Figyelt kérdés

Az utóbbi 1-2 hétben vettem észre, hogy néha ok nélkül sír, hiszen még nem kéne ennie és nem a pocakja fáj.Mindig oda lyukadtam ki, hogy mégiscsak éhes lehet, de 20 millinél nem eszik többet, ebből gondolom, hogy inkább csak szomjas.Adtam neki párszor vizet mikor ez volt, bár nem nagyon tetszett neki, de mikor rájön, hogy oltja a szomját akkor megissza.Milyen gyakran adjak neki vizet?Minden etetés között?Vagy csak mikor azt tapasztalom, hogy ok nélkül nyűglődik?

Amúgy kb egy hete nem szoptatok.(Csak reggelente, de az is 2 perc és elfordítja a fejét, ha megnyomom a bimbóm, akkor sem nagyon jön belőle csak 1-2 csepp)

Egy 8 hetes kislány anyuja


2011. febr. 26. 17:17
 1/8 anonim ***** válasza:
73%
A tápszeres babákat kell itatni. Kaja után, és közben is kínáld többször.
2011. febr. 26. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia!Az én kisfiam is 8 hetes,és sajnos ő is tápszeres....

Nem szoktam rendszeresen itatni,de ha a te kislányod igényli akkor nyugodtan adj neki inni!6 éves lányom is tápszeres volt,ő sem ivott.Milyen tápszert esztek?Mikor szokott sírni?Evés után mennyivel?

2011. febr. 26. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Eszembe jutott valami az első hozzászólásról!Ha evés közben is kínálgatnánk vízzel,akkor azzal telítődik a gyomra,és akkor nem fogja megenni a tápszerét!

Ha te iszol a leves után 2dl vizet,nem hiszem,hogy sokat ennél a másodikból,és akkor persze hamarabb is megéhezel....Sarkalatos példa,de szerintem butaság amit írtál...Bocsi! :)

Második voltam

2011. febr. 26. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Kedves második!


Azt írtam hogy evés után, és evések között itassa. Minden gyerek más. Ha elfogadja akkor szomjas.

2011. febr. 26. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Bocs visszaolvastam, és tényleg azt írtam közben, de arra gondoltam hogy evések között, csak közben az enyémek is itt ugrálnak, és néha elfelejtem a mondat elejét mire be tudnám fejezni :)
2011. febr. 26. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Kedves második!

Milumil 1es tápszert kap a sima fajtát, előtte hipoallergént de lecseréltük, mert nem volt indokolt.

Kb 2 étkezés között szokott sírni, amikor még nem kéne ennie, ezért nem tudtam korábban, hogy mi baja lehet.

Hát ha kér akkor kap inni, csak szegénykém eléggé fintorog a vízre, többször neki szoktunk futni :)

2011. febr. 26. 19:49
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem is csak fintorgott(babavizet,forralt vizet,mindent próbáltam)aztán kipróbáltam a hipp csecsemőteát az már ízlett neki.(a mecsekbaby-t nem szerette)azóta sem iszik vizet,csak teát.
2011. febr. 27. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 xStefix ***** válasza:

Ha elfogadja, akkor adj neki vizet. De csak vizet! Teát, egyéb folyadékot inkább ne (fél éves koráig legalábbis)!


A tápszernek állandó az összetétele, nem úgy mint az anyatejnek. Hiába van meg a tápadagokban is a napi szükséges folyadékmennyiség, de nem biztos, hogy mindig olyan formában (higításban), hogy az épp szomjat is oltson. Szóval a szakmai ajánlás is az, hogy csak tápos baba kaphat vizet, ha jelzi, hogy kérne.

2011. febr. 28. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!