Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptat valaki 2 gyerkőcöt?...

Szoptat valaki 2 gyerkőcöt? Meddig lehet ezt csinálni? Mire vigyázzak, hogy ne menjen a Picurka rovására? Hogy tudom fenntartani a szükséges tejmennyiséget?

Figyelt kérdés
Nálunk a nagylány 20 hónapos, a Minimanó peig 10 napos. Végig szopizta a 9 hónapot, és ahogy hazaértünk a kórházból újult erővel követelte ki a cicikéjét. Mindig figyelek arra, hogy a kicsike egyen először, és lakjon jól, a nagylány csak a "maradékot" kapja. A leszoktatás szóba se jöhet most! Így is nehezen viseli, hogy a cici már nem csak az övé! Ha van tapasztalatotok ilyen téren, légyszi segítsetek!
2009. febr. 11. 23:02
 1/8 anonim ***** válasza:
62%
Ne haragudj, most azt hiszem, offolok. csak érdekelne, lehet ezt így? Csak mert a szomszéd csajnak sok a teje, szerett volna segíteni egy másik anyukának, akinek nincs,és a gyerekorvos nem helyeselte, mivel a tej osszetétele a baba korához igazodik, és az a másik jóval fiatalabb..
2009. febr. 11. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Azért írtam, mert én se vagyok nagyon tisztában a dolgokkal! :-)

Mondanak ezt is-azt is...!

Bízom benne, hogy a Picurka az elsődleges szopizó, és a nagylánykának meg a maradék pont megfelel! :-)

2009. febr. 11. 23:20
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Személyes tapasztalatom nincs, ennyit találtam, illetve van egy blog is.


[link]

2009. febr. 11. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A maradék ami legjobban tele van a tápanyaggal a nagyobb kapja. Szerintem nem igazán jó igy, de ha már 10 hónapig ment párhuzamosan és nem lett baj akkor csak tőled függ hogy meddig szoptatod még őket.
2009. febr. 12. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
50%

Ja bocs, 10 napos!!!!

Akkor ne csináld.

2009. febr. 12. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem te vagy az első, aki szoptat kettőt.

A tej szerintem a kicsihez igazodik, nem a nagyhoz.

Ha a kicsi fejldőik, szépen gyarapszik, szerintem nincs gond. Ha a nagy meg így elfogadja, hát egyen:-)

Általában nem szokták elfogadni, mert megváltozik a tej íze.

Szóval ha a kicsivel nincs gond, szerintem nyugodtan:-)

2009. febr. 12. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Onkentes vagyok szoptatos csoportban. En is szerettem volna mindkettot szoptatni (tandem szoptatasnak hivjak), de en sajnos nem voltam olyan szerencses, mint te, es a hormonok miatt elapadt a tejem. Viszont amit csak tudtam, elolvastam a temaban.

Ne aggodj, a tej osszetetele mindig a kicsi igenyeihez fog igazodni. Ha ket mellbol szoptatsz, akkor mikor a kicsit atteszed a masikra, a nagyot mar odaengedheted az "ures" cicire, o meg egy csomot ki tud belole szopizni. Ha csak egy mellbol szoptatsz, akkor nyugodtan szoptathatod oket egyszerre, nem kell varni, hogy a kicsi vegezzen. Ha egyszerre van ingerelve mind a ket mell, azzal lehet a legjobban fokozni a tejtermelest. Ne felj attol, eleg lesz mind a kettonek, sokkal tobb tejed lesz, mint azoknak a noknek, akik csak egy gyereket szoptatnak. Raadasul tandemszopinal a testverfeltekenyseg sem lesz annyira eros, mint egyebkent, hiszen igy neki is szabad azt, amit a kicsinek.:D

Nagyon irigyellek, faraszto, de csodalatos dolog, amit csinalsz! Csak biztatni tudlak, mindannyian rengeteget fogtok belole profitalni.

2009. febr. 12. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!

Nagyon figyelem a Picurkát, és ha nincs semmi gond, szopiztatom mindkettőt ameddig csak lehet! :-)

2009. febr. 12. 23:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!