Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha az anyatejben minden...

Ha az anyatejben minden szükséges dolog benne van, ami a babának kell, akkor miért szedetnek minden babával Vigantolt és Káliumot?

Figyelt kérdés
2011. jún. 12. 09:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
69%
Elméleti az ötletem, de nem lehet, hgoy az anyukák elégtelenül táplálkoznak, ezért mégsincs benne minden az anyatejben, holott amúgy benne lenne?
2011. jún. 12. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Káliumot??? 2 gyerekem van, úton a harmadik, de hogy káliumot kéne szedni gyerekeknek, erről még nem hallottam.

A Vigantol meg csak D vitamin, télen kevés a napfény, a kisbabák csontnövekedése meg igen intenzív, ezért kell.

2011. jún. 12. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Valószínűleg azért, mert kevesebb K, és D-vitamin van a tejben a kelleténél.
2011. jún. 12. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Valószínűleg annyira azért mégsincs benne minden, vagy nem mindenkinek egyformán. Megelőzés. De tényleg nem kálium, hanem K-vitamin.
2011. jún. 12. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Káliumot?? ezt még én sem hallottam! D-vitamint nekem azért írtak fel csak az első időben mert téli baba volt! mondta is a dokim hogy ha tavasz lesz nem kell adnom már neki tovább!

Viszont!!! - való igaz hogy nem minden anyatej kellő összetételű a baba számára! - nálam is ez volt - momentán nem volt elég "zsíros" így a kicsi hiába szopott elég sokat, olyan soványka volt hogy csak na. pedig rendesen -változatosan étkeztem! a barátnőmnél meg pont fordítva volt neki túl zsíros volt a teje ezért a baba nagyon hasfájós lett és amint azt javasolták hogy a végét már ne adja oda neki inkább a másikból szoptassa máris javult a helyzet!

2011. jún. 12. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Kérdező K vitaminra gondolt szerintem. A K-vitamin azoknak a vérben lévő anyagoknak a képzéséhez szükséges, melyek a véralvadás normális lefolyását, az elvérzéssel szembeni védelmet teszik lehetővé. Az anyatejben legtöbbször nincs meg a megfelelő mennyiség, amire a csecsemőnek szüksége van. D-vitamin hiány esetén angolkór alakulhat ki, mert a D-vitamin speciális összefüggésben van a kalciummal és foszforral, melynek alacsony jelenléte a csontozat elpuhulását és hajlékonyságát idézi elő, legjellemzőbb a lábszárcsontok elhajlása. Az angolkór okán szívelégtelenség és légzési rendellenesség is felléphet. Ezért nagyon fontos a D-vitamin pótlása a csecsemőknél.
2011. jún. 12. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Bocsánat,elírtam,és a K vitaminra gondoltam!


Nekem mindig jó volt a tejem a gyerekeinknek, nem voltak hasfájósak,és szépen híztak. Ezért sem értettem soha,hogy miért szükséges adni,ha mindig azt hangoztatják,hogy az anyatejben minden szükséges dolog benne van ami a babának kell..

2011. jún. 12. 10:16
 8/12 anonim ***** válasza:
Az egy dolog, hogy mennyire tápláló az anyatej, de gondolom azért mikroszkóp alatt nem nézted meg te sem, hogy pontosan mi van benne :)
2011. jún. 12. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

mert most épp ez a divat.


angliában, mikor össze voltak nőve a házak, a szennyvíz a sikátorokon folyt le, és az iparosodás miatt borzalmas szmog volt, na akkor nem jutott le a napfény és rengetek csontosodási probléma volt (angol kór). azóta is ezt megelőzendő kell adni a D-vitamint...

2011. jún. 12. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Megelőzésképp - ki merné vállalni a kockázatot?! - , mert sosem lehet tudni milyen anyuka táplálkozása, életmódja. A D-vitamin a kálcium felszívódásához, főleg a téli babáknak kell, amikor kevés a napfény. A K-vitamin főleg a leveles zöldségekben van/lenne, a véralvadást segíti.

Valószínűleg manapság kevés babának lenne baja, ha nem kapja ezeket, mert az anyukák többsége szed vitamint, eszik zöldséget és kiviszi a gyereket legalább pár percre naponta a napra.


Viszont létezik olyan, hogy anyukának nem jó a teje. Egy barátnőm kisfiánál a 3 hós kontrollon (azt hiszem, akkor volt?) még nem találták meg a babája csípőjében a csontmagot. Valószínűleg kevés volt az ő szervezetében a kálcium vagy már nagyon kifogytak a raktárai terhesség-szoptatás alatt. Ezért aztán neki is kellett D-vitamint meg kálciumot is innia és bevált (sőt az ő hajhullásán is segített).

2011. jún. 12. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!