Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Kinek mit mondott a védőnője...

Kinek mit mondott a védőnője az elválasztással kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Mi 14 hónaposak vagyunk, és közölte a védőnő, hogy hááát, tavasszal el kéne választani a kislányomat...én meg úgy gondolom, várunk ezzel a dologgal, mert én is és ő is szeretjük a szoptatást. Jó vele összebújni. Tudom, hogy a mi döntésünk, de kíváncsi vagyok, általában, mi az álláspont ezzel kapcsolatban más családoknál, na és persze a védőnőknél:-)))
2009. febr. 12. 15:34
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!

16 hós kisfiammal múlthéten álltunk le a szopizásról. Szép fokozatosan, utolsó 3 hóban 2szer, míg az utolsó kéthétben már csak este szopizott. Tejem is alig van már és tesót szeretnénk. teljesen problémamentes volt.

Nálunk a védőnő azt mondta majd a gyerkőc eldönti, nálunk már nem is igényli :)

2009. febr. 12. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
én sajnos magas láz miatt egyik gyerekemet sem tudtam 4 hónál tovább szoptatni. ha megtehettem volna, akkor akár 2 éves korig is szoptattam volna. nagynéném gyereke már 2,5 volt amikor abbahagyta. nem leszoktatták, egyszerre nem kellett már neki. itt ahol lakok az a divat, h mindenki addig szoptat, amíg bír és akar. védőnő se lebeszélni, se rábeszélni nem szokott senkit.
2009. febr. 12. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
46%
A WHO ajanlasa a min. 2 eves kor. Nagyon sok not ismerek, akik ennel sokkal tovabb szoptattak. Amig mindkettotoknek jol esik, addig szerintem ne foglalkozz azzal, hogy masok mit mondanak.
2009. febr. 12. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
45%

Szia!

Szerintem (hacsak nincs komoly orvosi oka) nagy butaság erőszakkal leválasztani a gyereket a szopiról. A gyakorlatban sem igazán tudom elképzelni. Mindenhol azt olvassa az ember, hogy akár két-három éves koráig is szoptathatunk.

Szerintem se foglalkozz a védőnővel, szoptass, amíg van tejed és jólesik mindkettőtöknek.

2009. febr. 12. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek!
2009. febr. 12. 22:45
 6/7 anonim ***** válasza:
45%

Ne foglalkozz másokkal, tedd azt, ami Nektek jó!

A nagylányom 20 hónapos, a Minimanónk pedig 11 napos, és szopiznak mind a ketten! :-)

Nekem is mondogatták (védőnő, doki) hogy a terhesség alatt ne szoptassak, más ízű lesz a tej, meg egyebek...

Én nem erőltetek semmit, majd ha Ő úgy dönt, hogy nem kell többé a cici, akkor majd szép emlékekkel magától elhagyja! :-)

2009. febr. 12. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
45%
Nekem pont azt mondta a védőnő, hogy ha eddig szopott a babám (10 hónapos), ne is hagyjam abba a szoptatást csak 1,5 éves korában leghamarabb. (Nem is akartam én abbahagyni, csak úgy általánosságban mondta.) Ilyenkor ugyanis már érzelmi okból szopnak a gyerekek és leghamarabb is csak 1,5 éves kor körül képesek megérteni, hogy nem azért hagyjuk abba, mert büntetjük őket, hanem azért, mert már nagyok. Én is minél tovább akarom szoptatni, ha szeretné, akkor még 2 évesen is. Miért ne?
2009. febr. 13. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!