Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 3 hónapos cicifüggő, napközben...

Agesztenye kérdése:

3 hónapos cicifüggő, napközben csak a karomban alvó babámat hogyan tanítsam meg önállóan elaludni, vagy legalább azt elérni, hogy szoptatás után a kiságyában aludjon?

Figyelt kérdés
2011. febr. 16. 17:42
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Próbáltál már cumit adni neki? Ok, hogy igény szerint szoptatsz, de az sem jó, hogy egész nap csak kézben legyen. Vannak ilyen babák,akiknek nagy a szopizási ösztöne, így legszívesebben éjjel-nappal cicin "lógnának". Jó is ez, de inkább csak nekik :) Az önálló alvás még ráér, de adj neki cumit (lehet, hogy először nem fog tetszeni, de próbálkozz), tegyél mellé egy "anya illatú" ruhadarabot és hagyd, hogy evés után nézelődjön kicsit!
2011. febr. 16. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Babám mostanában kezdett el "megtanulni önállóan elaludni". 6 és fél hónapos, a napi alvásokkor már úgy csinálom, hogy mikor látom, hogy álmos, akkor beteszem a kiságyba, játékokkal körülvéve és játék közben elalszik. Este cicin alszik el...sajna csak ez vált be.(A sírni hagyást is kipróbáltam, most már tudom, hogy nem vezet semmire)

Légy türelemmel, alakul az még. Sajnos nekemt is nagyon kézbe lett szoktatva a babám, most már nem annyira van kézben. Tudom, hogy nem kéne ennyit kézben lennie, de úgy imádom:D Tudom, hogy sablon szöveg, de élvezd, amíg az ölelésed igényli, mert olyan gyorsan eltelik ez az időszak. 1-2 év és már nem tudom így babusgatni, és már előre látom, hogy hiányozni fog.

2011. febr. 16. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Ne hagyd cumizni a melleden,csak etesd meg és ha látod,hogy álmos rakd le. Ha jóllakott,a karodban elalszik és lerakod,felébred?
2011. febr. 16. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az én babám 2 hónapos elmúlt, de már egyedül alszik el, pedig nem hittem el, hogy ez valaha eljön. Ő is cicifüggő volt, csak szopival tudott elaludni és ha leraktam az ágyába szinte azonnal felkelt. Így ezt játszottuk kb. 5x mire le tudtam rakni az ágyába. De volt, hogy csak úgy aludt mellettem, hogy a cici a szájában volt, és ha elfordultam egyből felébredt. Aztán mikor már teljesen kész voltam kipróbáltam, hogy berakom a kiságyába, és majd elalszik sírva, ez nem jött be, a Suttogó módszere sem, hogy mindig később és később megyek be. Csak szenvedtünk mind ketten, annyira sajnáltam szegényt. Majd beraktam neki az aznapi melltartómat, ez két napig bevált, de aztán megint nem. És ami nálunk bejött az a hason alvás, szinte egyből elalszik, de max 10 perc nyöszörgés és alszik.
2011. febr. 17. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 xStefix ***** válasza:
100%

Ójaj. Szomorúan olvasom, hogy ezt szeretnéd, pedig nagyon nem így működnek ám a picik... :(

Ajánlanék neked hozzá olvasnivalót, de nem tudom, hogy mennyire vagy nyitott egy másfajta szemléletre. Vagy privátban is szívesen írnék neked erről, ha érdekel.

(Semmiképp sem szeretnélek semmiről meggyőzni, de nagyon úgy érzem, hogy sok fontosat nem tudsz a csecsemők alvási szokásairól, ezért írom, amit.)

2011. febr. 17. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

Nekem 7 hetes a babám, ráadásul első, sok tapasztalatom nincs. De azért elmesélném, hogy nálunk mi a helyzet. Az elejétől kezdve külön szobában és ágyban aludt, nem vagyok az együtt alvás híve. Hihetetlenül kicsiként is sokat fent volt napközben, ahogy most is, de ahogy láttam, hogy álmos, ásítozik leraktam. Hol a kiságyába, hol a kanapéra és szépen elaludt. Nappal a kanapén alszik, megy mellette a tv, porszívózok, ha kell, tehát nem áll meg az élet, ha alszik. Az éjszaka a kiságyé. Persze előfordul az is, hogy ha lerakom egyből felébred, felsír, de ennek általában (nálunk) büfi oka van. Olyankor felveszem, megbüfiztetem, visszarakom, és otthagyom egyedül. Van hogy nézelődik még, de elalszik. Persze olyan is van, hogy kézben vagy büfiztetés közben alszik el. :) Most ott tartunk, hogy nappal 4 óránként eszik, éjjel egyszer kel fel, de már többször volt, hogy átaludta az éjszakát.


Nem vagyok híve se az igény szerinti etetésnek (óránként nem lehet éhes, csak akkor ha minden órában ciciztetve van és keveset eszik egyszerre) ill. nem vagyok híve a szigorú szabályozásnak sem. A kettő között keresem az arany középutat.


Még annyit tennék hozzá, hogy amikor az evés ideje elérkezett és felsír a baba nem feltétlenül azért sír, mert éhes.


Amúgy meg semmi értelme egymásnak esni, mi is felnőttünk, akiket beszabályoztak szigorúan ill. a mostani gyerekek is felnőnek. Én csak azon gondolkoztam el, hogy miért ilyen neveletlen a mostani korosztály.....?

2011. febr. 18. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszönöm szépen a sok választ, s ötletet, még annyit szeretnék hozzátenni, hogy mivel nagyon hasfájós volt a kislányom, ezért sokat vigasztaltam a karomban s ezért aludt így el hasfájós kora óta. Jó érzés mikor alszik a karomban, de van egy 2,5 éves fiam, kivel így keveset tudok foglalkozni, ezért szeretném a kiságyába szoktatni a kislányomat. Egyébként kisfiam nagyon jó alvó volt, s az most is, nála működött, hogy szopi, büfi, majd kis dédelgetés s leraktam az ágyikójába s elaludt magától. Kislányomnál kipróbáltam a cumit - hasfájós korában rengetegszer próbáltam sikertelenül -, kipróbáltam a szopi után ágyba lerakást... sikertelenül, ezért vagyok tanácstalan...

2011. febr. 19. 08:23
 8/8 xStefix ***** válasza:
Kendő?
2011. febr. 19. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!