Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Forralt bort lehet inni? Úgy...

Forralt bort lehet inni? Úgy értem, ha kihűlt. Elvileg abban már nincs alkohol, mert elpárolgott a forralással, ugye?

Figyelt kérdés
Csak egy kis pohárral innék meg, mert iszonyat náthás vagyok.
2009. febr. 12. 19:13
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én nagyon szeretem a forraltbort, télen szoktam inni, de nem hinném, hogy az alkohol elpárolog, mert már egy bögre után úgy vigyorgok, mint egy tejbetök :o)

Szóval én még nem vagyok babás, de sokhelyen azt olvasom, hogy 2 dl bor még nem árt / sok helyen meg azt, hogy egy kortyot sem. De erről inkább írjanak a babások.

2009. febr. 12. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én karácsony táján ittam, és nagyon jól esett. Az eljegyzésünk előtt meg a nődokit kérdeztem hogy ihatok e egy pohár bort, azt mondta akár kettőt is. A vörösbor kifejezetten jótékony hatású is lehet, persze nem szabad túlzásba vinni. Egy bögre forraltbortól sztem semmi gond sem lehet. Amúgy a náthára jó a borsmenta tea, meg a homeos bogyók. És lehet kapni olyan orrspray-t, amiben valami tengervíz oldat van, és használhatják kismamák is.
2009. febr. 12. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Simán lehet egy pohár bort inni. Ne izgulj. Semmi probléma nem lesz, nagyon ritkán én is iszok egy pohárral pedig szoptatok.
2009. febr. 12. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

nekem az orvosom kimondottan ajanlotta a vörösbort.


a lényeg, hogy MINŐSÉGI vörösborból készüljön a forralt bor. Én ittam bizony, mert az én férjem tudja a legfinomabb vörösbort készíteni, és nincs tél vörösbor nélkül. :D

És azt mondta (hiszek neki), hogy nem párolog el belőle olyan sok alkohol, úgyhogy mértékkel ittam.


Egy biológus ismerősöm pedig azt mondta, hogy egy pohár bor miatt véletlen se legyen lelkiismeretfurdalásom, még jót is tesz.


Meg a forralt bor már hígitva van, nem tömény, tehát ha egy bögrével megiszol, akkor fél bögrével ittál, az egy deci, az nem sok.


De vigyázz, hogy ne legyen kenes a bor, jó minőségű legyen, sok vörösbor hibáit elrejtik a cukrok meg ilyenek (ezt meg egy borász ismerősöm mondta :))

2009. febr. 13. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem kifejezetten a gyógyszerész ajánlotta, amikor náthás voltam. Én mosolyogtam rajta, erre ő meg rájött, hogy nem hiszek neki. Pedig állította, hogy akkor kimegy belőle az alkohol. De engem is fejbe vág, úgyhogy nem tudom hogy van ez. 1 pohárral meg lehet inni, de szerintem fél liter fölött hat. Annyit már nem mernék.
2009. febr. 13. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!