Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Számomra kényes kérdés, de...

Számomra kényes kérdés, de nem tudom rá a választ. Válaszoltok nekem?

Figyelt kérdés
Első babámat várom, és az lenne a kérdésem, hogy ha valakinek az egyik mellbimbója nem ki emelkedő hanem befele forduló, de a másik olyan amilyennek lenni kell, igy a baba tudja majd használni? Meg ami számomra kényes kérdés, az az, hogy általában az anyukáknak a mellbimbó folyamatosan kiemelkedve van, de aki még nem szült, annak nem, hanem csak a hidegre emelkedik ki. Ez fog változni szoptatáskor? Remélem nem néztek butának, de gondoltam itt teszek egy próbát és rá kérdezek.
2011. febr. 17. 11:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ùgy tudom vannak speciális segítök erre,hogy szoptathass!
2011. febr. 17. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
eszközök-re gondoltam.
2011. febr. 17. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Alap esetben a mellbimbók kifelé állnak, hideg, ill.ingerlés hatására megkeményednek.

Szoptatni így is fogsz tudni, létezik un. bimbókiemelő, amit már a terhesség alatt is elkezdhetsz használni. Kérdezd a védőnőt!

2011. febr. 17. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Nekem az egyik ilyen volt, a másik olyan. A kórházban, amíg bent voltunk, nagyon nehezen szopizott a "rosszabbikból", de egy kis segítség mellszívóval--a kórházban adtak--, és már ki is emelkedett. Vagy van az a bimbókiemelő-én mondjuk nem használtam ilyet soha, de azt mondják jó, segít. Na szóval az elején csak segítséggel szopizott belőle, de kb.2-3 hetes korára megszokta, amint hozzáérintettem a kis szájához, azonnal szívni kezdte,és már nem is voltkülönbség a két cici között. Most 4 hós lesz a pici lányom,és nagyon ügyesen szopizik mindkettőből. Nyugi, nem lesz gond, menni fog neki! Nagyon ügyesek ám!Én a szülőágyon csak lestem, amikor a néhéáy perces babámat a cicimre tették, és ő szopizott... Kérdeztem is tőle, hogy Kisbabám, Te ezt hol tanultad?! Többiek csak nevettek! Jó babázást, és könnyű szülést kívánok Neked!
2011. febr. 17. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2011. febr. 17. 11:25
 6/13 anonim ***** válasza:
Nekem mindkét mellbimbóm teljesen befelé forduló,egyáltalán nem emelkedik ki,mégis a kisfiamat 20 hónapig szoptattam (6 hós koráig kizárólag anyatejes volt) bimbóvédő segítségével. Tescoban vettem még szülés előtt, Avent bimbóvédő (nem bimbókiemelő,mert a kettő nem ugyanaz!),2 db van benne. Szerintem mindenképpen szerezz be egy ilyet,mert nélküle nagyon bajos lesz a szoptatás. Sok sikert!
2011. febr. 17. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Fontos, hogy már terhesen mutasd mega védőnőnek a mellbimbőt és kezdj el bimbókiemelőt használni. Egy barátnőm igy járt: én nem tudtam, hogy ilyen a mellbimbója, sose láttam ugye, és nem tudott szopni a gyerek. A következő terhességnél már a kezdetektől használta a kiemelőt és nem volt gond a szoptatáskor.
2011. febr. 17. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
És hogy kell használni? Hol lehet kapni ? Van leirás hozzá? Köszi a válaszokat :)
2011. febr. 17. 13:25
 9/13 xStefix ***** válasza:

Fontos! Először kiemelőt próbálj és csak utána a védőt, ha muszáj!!! A kettő nem ugyanaz, és az sem mindegy, hogy az utóbbi cumizavart okozhat - amit érdemesebb inkább elkerülni, ha van rá mód...

Itt találsz infókat: [link]

2011. febr. 17. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Ma 12:10-es válaszoló vagyok.

Én nem használtam kiemelőt,nekem a védőnő csak a bimbóvédőt javasolta. Se nekem,se a babámnak nem származott ebből semmiféle hátránya,nem lett cumizavaros vagy ilyesmi. A bimbóvédő használata nagyon egyszerű, picit be kell vizezni (szilikonos) és ráilleszteni a melledre,aztán pedig "beirányítani" a baba szájába. :)

2011. febr. 17. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!