Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért hullámzik a tejem...

Miért hullámzik a tejem mennyisége, mint a Balaton?

Figyelt kérdés
Van, amikor érzem, hogy rengeteg van, és van (mint pl. tegnap), hogy óránként szopik a pici, mert kevés neki.Ez mitől függ? Nem idegeskedek mostanában semmin, pihenni eddig sem tudtam egy percet sem.De eddig volt tejem.Volt 3 olyan hét, amikor gyakorlatilag semmit nem hízott.Nyugtalanít engem ez.Iszom a tejszaporító teát is.Gondban vagyunk, mert a tápszer semmilyen formában nem kell neki.Még farkas éhesen sem.Nem tudom, mi lesz, ha történik a tejemmel valami...
2011. febr. 18. 08:57
 1/5 A kérdező kommentje:
Máshogy teszem fel a kérdést: Mitől tud csökkenni a tej mennyisége egyik napról a másikra?
2011. febr. 18. 11:55
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha van mérlegetek csináljatok egy próbaszopást, mennyit eszik a baba egy evésre. Lehet, hogy csak növekedési ugrás van és többet eszik. De ne stresszelj azon, hogy kevés a tej, vagy el fog fogyni, mert ettől csak még kevesebb lesz. Próbáld ki a görögszénamagból teát, magot edd meg. Nem finom, de hatásos. Ha eddig nem pihentél, most pihenj, mikor a baba alszik, aludj Te is vagy legalábbis dobd fel a lábaidat és olvass, tévézz...stb.
2011. febr. 18. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi! Pihennék én, de nappal maximum fél órát alszik a lányom egy alkalommal.Sokszor fél órát.Ez nem elég semmire, se alvásra, se pihenésre.
2011. febr. 18. 12:58
 4/5 xStefix ***** válasza:

Bármitől csökkenhet. Egyrészt a te tested működése sem mindig egyforma (pihentség, folyadék, sztressz, mesi stb.), másrészt a babád igénye is folyamatosan változik. Egyik nap étkesebb/szomjasabb/anyásabb, másik nap nem.

Tudom, hogy nehéz ellazulni, de hidd el, hogy a természet tudja a dolgát. Egyre figyelj: úgy szoptass, ahogy a babád kéri. Ha így teszel, valószínűleg mindig lesz elég tejed. Hol több, hol kevesebb - épp úgy, ahogyan ő igényli.

2011. febr. 18. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi! Igyekszem!
2011. febr. 19. 07:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!