Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miert van az hogy a 10 napos...

Miert van az hogy a 10 napos babam 2 oranyi szopizas utan meg mindig nagyon keresi a cicit de ha odaadom neki idegesen kiloki a szajabol?

Figyelt kérdés

Elegge eber, nem akar elaludni ennyi ido utan sem, pedig mar rendesen szopizott, de meg mindig ugy tunik hogy ehes, tejem biztosam van, mert szoszerint csopog ki a mellembol.

Mit csinaljak? Mar elegge kivagyok.


2009. febr. 13. 18:25
 1/5 anonim ***** válasza:
80%
ha nem ehes akkor adjal neki cumit a szajaba vagy gyenge kamilla teat mert szomjas! vagy ha azert keresi a cicit mert ehes akkor nem eleg a tejed!
2009. febr. 13. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
84%
Az, hogy csöpög, nem biztos, hogy elég. Nekem soha nem csöpögött és volt elég, barátnőmnek csöpögött és amikor lefejte, volt 5-10 ml. Kellene legalább kölcsön kérned 1-2 napra mérleget, lehet, hogy a védőben is tudnak adni. Ha az nem megy, próbáld meg lefejni, mennyit sikerül. Ahogy olvastam az írásodat, egyből arra gondoltam, hogy nem elég a tej. Akkor se ess kétségbe, ha kevés, mert lehet szaporítani, itt is volt több ilyen kérdés, jó tanácsokkal, de a védőnőd is biztosan segít, gondolom ilyen esetben hétvégén is zargathatod, ha másért nem, megmondja ki tud segíteni.
2009. febr. 13. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

CSak annyit akarok írni, hogy ilyen idősen még a kereső reflex működik náluk - illetve a szopó reflex. Ez tulajdonképpen azt hozza, hogy mindig "keresnek" valamit, és ha találnak, akkor igyekeznek arra "rákapni". Úgyhogy nem meglepő, ha keresi a cicit.

A mérleget én is jó ötletnek tartom, legalább megnyugszol, hogy eleget szopik és akkor más baja van.

Boldog szoptatást!!!

2009. febr. 13. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Próbáld meg, hogy mindkét cicivel megkínálod, igy kizárhatod azt, hogy éhes-e. Ha tényleg nem éhes, csak keresgél, próbálj neki cumit adni, megnyugtatja őket.

Én az első 6 hétben állandóan szoptattam, pedig a kislányom cumizik. hol éhes volt, hogy szomjas ,hol csak ugy cicizett. ne idegeskedj, annál rosszabb, megérzi a pici. Kínáld meg a másikkal, hátha nem ugy jön belőle a tej, és türelmetlen.

2009. febr. 14. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én is azt mondom,hogy mérlegelj!Én is azt hittem,hogy eleget eszik,aztán kiderült,hogy egy mellemből nem lakott jól.Kevés volt még a tej,pici is volt,nem tudott úgy enni.Aztán fejtem,és üvegből egészítettem ki a cicizést.2 hétig nem hízott semmit,aztán 1 hét alatt 30 dekát.Szerintem ne hagyd 1 mellen 15-20 percnél tovább,mert órákig biztos nem szívja,csak "élvezi".Ami van benn,eazt ennyi idő alatt kiszívja.Én így tapasztaltam!

üdv.3 hetes baba anyukája

2009. febr. 14. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!