Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 1 hónapos babának mennyit...

1 hónapos babának mennyit kell ennie/ml/ egy szopizás alatt?

Figyelt kérdés
1 hónapos a babám és a doki szerint nem hízott eleget ezért kérdezem?Valakinek volt hasonló?
2011. szept. 9. 14:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Minden baba más, így nem lehet megmondani, kinek mennyi ideális. 1 hónaposan még hatalmas eltérések lehetnek, főleg, hogy minden anya teje kicsit más és napszakonként, sőt egy szoptatáson belül is változik az összetétele. Mindig a baba igényeihez alkalmazkodik.

mi az a súlynövekedés, ami aggasztja a dokit?

2011. szept. 9. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
testsúly kilógram szorozva 150-el, ez a napi adag, ezt elvileg elosztod a szoptatások számával, mondjuk ez hülyeség, mert nem mindig ugyanannyit eszik, de a napi mennyiség a mérvadó. üdv
2011. szept. 9. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Kedves 2.! Ez a tápszer adagja... Az anyatej sajnos nem ilyen könnyen mérhető. Pont azért, amit írtam. Vannak babák, akik 1 hónaposan lehúznak akár 150-et is, mások meg csak 60-akat és a hízásuk mégis megfelelő. Mert másképp hasznosul az anyatej.
2011. szept. 9. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
menyivel szuletett?es most menyi??
2011. szept. 9. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
3650g-mal született és 3460g mal hoztam ki a kórházból és tegnap voltam az 1 hónapos vizsgálaton és csak 3850g-ot mért!!De amúgy meg sokat eszik 3-4óránként és minden rendben van vele!!Azt hozzá kell tennem hogy nem nagyon alszik napközben ,nagyon sokat mozgolódik egyik oldaláról átfordul a másikra a kiságyba keresztbe fordul szóval nagyon erős kisfiú!!A doki is azt mondta hogy nem érti mert iszonyatosan erős kisbaba!!2 hét múlva kell visszamennem
2011. szept. 9. 18:39
 6/15 A kérdező kommentje:
Én arra gondolok hogy lemozogja a kajcsit!!Lehet hogy baromság de más 1 hónapos olyan mint egy darab fa ,tornáztatni kell mert nem mozog ahova rakod ott marad !!De az én fiam olyan mint egy 3-4 hónapos én se értettem az elején mert 5 napos volt mikor megfordult az egyik oldaláról a másikra!!!Én is nagyon meglepődtem
2011. szept. 9. 18:43
 7/15 anonim ***** válasza:
34%
Szépen hízik, nyugi! A babák jó része 1 hónapos korára hízik vissza a születési súlyára. A tiéd meg már el is hagyta. Ha láthatóan jól van, két evés között kibír 1,5-2 órát, akkor nincs gond. Különben 6 hetesen minden babát meg szoktak ismét mérni.
2011. szept. 9. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
De a doki azt mondta hogy kb 1kg ot kellet volna híznia!!Tartom a kapcsolatot 3 kismamával akikkel együtt szültem és mind 1 kg felett hízott,pedig az én babám született a legtöbb súllyal!!
2011. szept. 9. 18:51
 9/15 anonim ***** válasza:
No, ez nem így van! Az én lányom 6 hetes korára hízott 90 dekát és a doki, védőnő dicsérte, mennyire szépen hízott. Utána pedig a duplázásig (4 hónapos volt akkor)minden hónapban kerek 70 dekákat szedett fel. A normális hízás heti 120-250 gramm között van (anyatejes babák néha ennél többet híznak). Az, hogy minden babának minimum havi 1 kilót kellene híznia enyhe túlzás :)
2011. szept. 9. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Hát a 90deka az nem is rossz de az enyém csak 40dekát hízott és tegnap volt 5 hetes!!1 hét alatt már nem fog 50dekát hízni!!De végülis akkor egy alkalmanként mennyit kéne ennie mennyi milit?
2011. szept. 9. 19:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!