Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szopizás utáni fejéskor,...

Szopizás utáni fejéskor, hogyan kell jönni a tejnek? Én próbáltam de csak pár csöpp jött ki, azért kár összemaszatolni a mellszívót.

Figyelt kérdés
2011. aug. 31. 19:49
 1/5 anonim ***** válasza:
Én alá löktem egy poharat,úgy, hogy az alsó pereme a bimbóudvart érintse, és felülről simítva nyomkodom, így még spriccol belőle egy kevéske, ha mellszívóval próbáltam akkor meg csak pár csepp jött.
2011. aug. 31. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Először elég lassan jön, de aztán beindul.
2011. aug. 31. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Cseppenként jön, de attól még nem biztos, hogy kevés lesz a végeredmény. Csak ha nagyon lassan csöpög, akkor nem érdemes kínlódni vele.
2011. aug. 31. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 xStefix ***** válasza:

Ugyanaz történik, mint szoptatáskor: Amikor elkezded, pár percig csak csöpörészik. Utána, a reflex hatására megindul a tejleadás. Sok anya érzi is ezt, mert ilyenkor enyhén bizsereg (vagy akár rendesen fáj is) a bimbó, megnyílnak a járatok és több sugárban elkezd spriccelni a tej. - Ha te ezt nem érzed, az önmagában nem baj; viszont, ha nincs ilyen reflex (nem folyik így erősebben a tej), akkor a mell nem fog tudni rendesen kiürülni!

Próbálkozz kitartóan, hátha kicsit több idő elteltével meg fog indulni. Lazíts, nyugodj meg, gondolj a babádra, esetleg foglald is le magad közben (pl. tv nézés), ezek segítik a reflex megindulását. - De van, aki fejővel egyáltalán nem tud fejni, mert ez kevésbé erős inger neki, mint maga a szopizás...

2011. aug. 31. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Próbáld meg kézzel és ne közvetlen szopizás után,hanem fél óra múlva.Az újabb leadó reflex sokkal nehezebben indul be közvetlenül szopi után,mint egy kis idő múlva.
2011. szept. 1. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!