Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit tegyek? Kétségbe vagyok...

Mit tegyek? Kétségbe vagyok esve! A szüleim és a férjem között kéne igazságot tennem, és mind a két féllel együttérzek, és nem tudok egyik mellé sem odaállni 100%-ban! Egyre kiélezettebb a helyzet!

Figyelt kérdés
2009. febr. 16. 08:44
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Biztos, hogy ide akartad írni ezt a kérdést?
2009. febr. 16. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

A szüleim és a testvérem egy héten egyszer jönnek, akkor majd szétszedik a gyerekemet, annyira szeretik. adogatják kézről kézre, babusgatják... veszekszenek, mikor kinél legyen... Én ennek örülök is meg nem is, mert nem hiszem, hogy a gyereknek jó, viszont ők nagyon boldogok, ebben a heti egyszer pár órában!!

A párom, meg kifeszül tőle!!! Már nem is szívesen szól hozzájuk, idegroncs, mikor jönnek, és amikor itt vannak. Már közölte, hogy ezt olyan szinten nem bírja, hogy ha legközelebb jönnek, ő inkább elmegy!!

Azért ő meg egy kicsit eltúlozza szerintem!!

Folyamatos a veszekedés és már nem bírom...

Rá fog menni a tejem

2009. febr. 16. 08:48
 3/6 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nem egészen ideillő a kérdés, de félek, hogy rámegy a tejem
2009. febr. 16. 08:50
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Hm, így már értem, hogy miért ide írtad.

Szerintem meg kéne próbálnod beszélni a rokonokkal, hogy kevésbé viselkedjenek hevesen, nyugodtan hivatkozhatsz a babára és saját magadra is!

Bizonyára megértik, hogy nyugodtabb körülményekre lenne szükségetek.

Ha elmagyarázod nekik, hogy téged konkrétan mi zavar, és mit szeretnél kérni tőlük pontosan, akkor szerintem meg fognak próbálni változtatni a viselkedésükön.

a férjed meg menjen, ha akar. Szívjon csak egy kis friss levegőt olyankor, úgyis azon fog járni az esze, hogy otthon mi van veletek, aztán te meg majd szépen elmeséled neki hogy mennyivel normálisabban sikerült a látogatás. És ha tényleg így lesz, akkor már hivatkozhatsz erre is nála, mert micsoda dolog, hogy a rokonok összeszedik magukat a kedvedért, ő meg még ennyi kis kompromisszumra sem képes, hogy hetente 1x pár órára megemberelje magát...

De csak akkor, ha neked tényleg ennyire fontos, hogy ő is ott legyen. (Miért ne léphete le picit olyankor?)

Vagy nem tom, mennyire megoldható, hogy váltva jöjjenek hozzátok: egyszer a szüleid ,egyszer a tesód - így kevésbé kéne osztozniuk a babán.

2009. febr. 16. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is voltak surlódások a baba érkezése után. Én anyukámat bántottam meg nem egyszer, a párom az övét. Mivel egyikünk sem a másik anyukájának mondta, hogy mi a probléma, hanem egymásnak. Tégy úgy, ahogy a szíved diktálja! Ha te is úgy érzed, hogy kicsit "sok", amit anyukádék és tesódék csinálnak, beszélj velük, hogy vegyék vissza a imádatot a baba kedvéért. A párod pedig szerintem is elengedheted, had fújja ki magát. Meg kell találni az arany középutat, mert ez így senkinek nem lesz jó, főleg nem neked és a babának! Szerintem is jó ötlet, ha nem együtt megy a tesód és a szüleid, hanem külön, beosztva. Vagy meg kell mondani, hogyha együtt vannak, akkor viselkedjenek.


Sok sikert! Remélem mihamarabb normalizálódik a helyzet!

2009. febr. 16. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
93%

Én meg tudom érteni a párodat, nekem biztos kihullott volna a hajam, ha ezt adják elő a rokonok. Azt nem írtad mennyi idős a babád, de ha még pici, akkor bizony nyugalomra lenne szüksége, nem arra, hogy kézről kézre járjon, mert ez bizony nagyon fárasztó neki is. Szóval már bocsi, de szerintem a babád igényeit kellene figyelembe venned. Másrészt a pároddal heti hét napot töltesz együtt, és az a legfontosabb, hogy köztetek minden rendben legyen, mert azt a baba is megérzi és a köztetek levő feszültségre tényleg rámehet a tejed.

Anyukádéknak még bőven lesz idejük babázni.

2009. febr. 16. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!