Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatás alatt szedett...

Szoptatás alatt szedett fogamzásgátlónak lehet káros mellékhatása?

Figyelt kérdés
Cerazette szedését ajánlotta a nőgyógyászom,mivel az eddig jól bevált óvszeres védekezés allergia kialakulása miatt nem jöhet többet számításba.Kicsit megijedtem ,mikor utánanéztem ,a nagy többség negatív tapasztalatokról számol be a fent említett készítménnyel kapcsolatban.Hízás ,folyamatos vérzés,nemi vágy csökkenése.2 éves a fiam,mióta szoptatom nem vettem gyógyszert,zavar a gondolat ,hogy átmegy majd a tejbe.Kérlek csak azt ne mondjátok,hogy válasszam el,mert elég volt.Folyamatban van a dolog,de biztos elhúzódik még.Előre is köszönök minden hasznos tanácsot.
2011. febr. 26. 10:25
 1/2 anonim ***** válasza:
én szedtem ,a tejemmel semmi nem volt! nem is véreztem közben, igaz a nemi vágyam csökkent! (amúgy se volt még túl sok, de az is elment). nekem ciszta miatt kellett szedni. de csak ezt a negatívat tudom mondani.
2011. febr. 26. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 xStefix ***** válasza:

Mindennek lehet mellékhatása, gondolom, ez sem kivétel. Én nem is ezektől tartanék, hanem attól, hogy ez alapból egy (mű) hormon, ami esetleg átjut a gyerekbe is......

Hát, ha óvszer sem lehet, az nem túl jó, de akkor maradnak az egyéb természetes módszerek (egyelőre).

Mi megszakítunk illetve naptármódszerezünk. Nekünk bevált, de ehhez viszonylag rendszeres menzesz és jó ciklusismeret kell (ami szopi alatt nem olyan egyértelmű). Illetve egy abszolút önkontrollos partner (ami szerencsére megvan). Nem mondom, hogy ezt tutira javaslom neked, mert van valamekkora kockázata, de gondolkodj rajta, ha úgy érzed.

2011. febr. 28. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!