Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Káros lehet a hosszú szoptatás...

Káros lehet a hosszú szoptatás az anyára nézve?

Figyelt kérdés
Találkoztam egy ismerősömmel aki gyerekgyógyász orvos mellett dolgozik.Mikor megtudta,hogy szoptatom a majdnem 3 éves gyerekem,szó szerint letámadott.Azt mondta az nem jó,mert nem tesz jót a hipofízisemnek az állandó stimulálás.Ezzel ellentétben a nőgyógyászom azt mondta gratulál,hogy ilyen sokáig sikerült nekünk és egyáltalán nem káros az egészségemre nézve.Azt ismerősöm azt is mondta,hogy a tejem már nem jó,nincs semmi tápértéke,és egyenesen káros a gyerekemre nézve is.Szerinte 1 éves korig szabad csak szoptatni.Nem akarok vitát,csak tapasztalatokat.
2011. márc. 24. 21:06
 1/5 anonim ***** válasza:
51%

Egy ekkora gyereknek tényleg nincsen már semennyi tápértéke sem az anyatejnek, de attól még nem káros. Csak e-tekintetben teljesen fölösleges. Ilyenkor már csak pszichés okokból, a kötődés miatt szokás szoptatni mert egyébként haszna nincsen. Sem a tápértéke sem pedig immunitás szempontjából nem ad már semmi pluszt.


Egy gyerekápoló

2011. márc. 24. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Az biztos hogy sok nagyokos szakmabeli van.

Kezdve a védőnőmtől a gyerekorvosomon át.

Éppen ezért én már semmit nem is kérdezek tőlük.

Hanem megkérdezek egy szakmabelit egy szopis tanácsadót.


[link]


Üdv.:4 gyerkőc Anyukája.

2011. márc. 25. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
94%

Nem káros, sem rád, sem a gyerkőcre nézve, csak ilyenkor már inkább komforszopizás zajlik, nem az életmenmaradása függ tőle. Én 3,5 fél évig szoptattam a lányom, igaz már csak este elalváshoz kérte a cicit. A gyerekorvos, és a védőnő azt mondta hagyjam, ha van rá igénye, és engem sem zavar az esti két perc összebújás, értelmetlen lenne elvenni tőle. Az más ha az anyának már nem jó, vagy a gyerek nem akarja.

Ha neked nincs vele gondod, a gyerek igényli, miért ne? Sem mellette sem ellene nem szól semmi, max akkor ha az egyik félnek nem jó érzés.

2011. márc. 25. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

nem káros. és biztos, hogy értékes a baba számára, scak persze, nem kizárólagosan.


[link]

2011. márc. 25. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
90%
Sem a gyerekre, sem az anyára semmi káros hatása nincs az évekig tartó szoptatásnak:)
2011. márc. 25. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!