Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Sokszor érzem úgy, hogy van...

Sokszor érzem úgy, hogy van még bőven tej a mellemben, de a kézi mellszívó nem szív ki többet. Az elektromos jobb lehet ebből a szempontból?

Figyelt kérdés
Minden szoptatás után fejek még kézi mellszívóval is, de többször is éreztem úgy, hogy lenne még mit szívni, de hiába masszírozgatom a mellem, nem jön több tej. A kézi fejés nekem egy rémálom, minden úszik és ragad a tejben, ezért gondoltam arra, hogy érdemes lenne kipróbálni egy elektromos mellszívót is. Milyen tapasztalataitok vannak: jobban kiüríti az elektromos a melleket?
2011. febr. 27. 14:14
 1/7 anonim ***** válasza:
81%
szia, én most álltam át kéziről elektromosra, de azért, mert ínyhüvelygyulladásom lett a sok fejéstől. Nekem az a tapasztalatom, hogy az elektromos sem szívja ki jobban.
2011. febr. 27. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
szerintem az elektromos jobb, más a tölcsér. szóval végül is egy másik kézi is lehet jó, de akor minek erőlködni? a gépi Medela egy álom. én 7 félét próbáltam és ez vált be, de a kézije is jobb, mint a többi, szóval Medela.
2011. febr. 27. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igen, én is Medela Swing típusún gondolkodom. Kicsit drága, de úgyis több babát tervezünk. Örülök, hogy bevált, remélem, nekem is jó lesz. Köszönöm!
2011. febr. 27. 14:26
 4/7 anonim ***** válasza:
Az elektromos szerintem csak kényelmesebb, de nem fog kiszívni sokkal többet. Én csak elektromossal fejtem és nekem is az volt az érzésem, hogy van még tejem, de már nem szív többet.
2011. febr. 27. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Betti válasza:


Én anyatejleadó vagyok,naponta 1200 ml-t fejek le plusszban.Kipróbáltam többféle mellszívót,először kézit,majd két elektromosat is,egyik sem szívta ki rendesen.Azóta kézzel fejek,200 ml 10 perc alatt lejön,sőt mióta így fejek 600 ml-vel szaporodott a tejem.Csak bele kell jönni és nem lesz minden tejes.De ha nincs hozzá kedved,akkor próbáld ki az elektromosat,bár az sem hiszem,hogy többet le fog szívni.

Üdv

2011. febr. 27. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem az Avent elektromos nagyon bejött. Többfélét kipróbáltam, Medelát is, majdnem leszakadt a mellem, de egy csepp se jött ki. :O Aventtel meg vajpuhára lefejtem, nyolc hónapig úgy tápláltam a kicsimet, mert nem tudtam szoptatni.
2011. febr. 28. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 xStefix ***** válasza:

Kérdező,

nem a mellszívóval van a gond szerintem, hanem azzal, hogy a második (többedik) tejleadó-reflexet már nehezebb beindítani! Figyeld csak meg, a szopizó babádnak is tovább tart kiszívnia (megindítania) ezt a hátsó részt, mint az elejét. De ez teljesen normális dolog.

Szerintem, mielőtt súlyos ezreket költenél egy újabb (talán felesleges) gépre, olvass utána a hatékony kézi fejésnek, de legalábbis azt tudd, hogyan lehet kézzel kiváltani/segíteni a reflexet! Lehet, hogy annyi is elég lenne, hogy amikor látod, hogy nem jön már a tej fejés közben, csak rámasszírozol egy kicsit, és pár perc múlva tovább tudnál fejni...

2011. febr. 28. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!