Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Manapság miért nem adnak teát...

Manapság miért nem adnak teát az anyatejes babáknak? 5 hónapos a babám, ma olyan nyűgös volt 2 evés között, igy adtam neki egy kicsit, csak úgy itta. Kár hogy olyan édes ize van.

Figyelt kérdés
2009. febr. 16. 19:44
 1/8 anonim ***** válasza:
66%
Mert ált. nem kell nekik. Én 6 hónapig kizárólag csak szoptattam pedig nyár volt! Utána kezdtük a hozzátáplálást.
2009. febr. 16. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
5%
sztem mg kell itatni őket, én vizet adtam az anyatej édes, szomjat nem hiszem h jobban oltja mint avíz...a gyereknek semmi baja nem lesz tőle...főleg panelban ahol 26 fok van úgy h ablakok nyitva száraz a levegő, mi is megiszunk napi 2 litert
2009. febr. 16. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
32%

Nekem egy főrorvos azt mondta a kórházban és olvastam is hogy ha a gyereknek besüpped a kutacsa akkor folyadékra van szüksége és ha 2 evés között vagyunk akkor adjak neki teát.

Nem kell mindenkire hallgatni, a te szived joga eldönteni hogy adsz-e neki teát vagy sem. Ha itta és izlett neki és az evésben sem befolyásolta akkor biztos szomjas volt. Sokan elfelejtik ha 3 óránként is etetnek attól még igenis lehet szomjas egy kisbaba is. Nyűgös lehet miatta és közben meg az anyuka nem tudja mi baja lehet pedig csak meg kéne itatni.

Az én kislányom éjjel is felébred hogy szomjas és akkor megitatjuk.

Egyébként 5 hónapos babának meg nyugodtan adhatsz teát ezért ne görcsölj.


Üdv: 7 hónapos kislány anyukája

2009. febr. 16. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
42%
Én sem halgattam senkire,adj neki babavizet!
2009. febr. 16. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én adtam neki de nem itta, pedig állandóan be van süllyedve a kutacsa. Szóval erről is enyit. Pedig ha szomjas lett volna biztos iszik. Eleinte még minden nap főztem neki, hogy friss legyen. De egy kortyot se ivott belőle:(
2009. febr. 17. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
89%
A teában lévő csersav lemossa a baba beleiről az anyatej által rárakódott védőréteget. Kb. két hét kizárólagos szoptatás állítja vissza újra. Ha szomjas, akkor adj neki vizet (lehet babavíz, de 24 óra múlva azt is forralni kell, ill. sima forralt csapvíz.)
2009. febr. 17. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
66%
Ha eddig nem adtál a babának, akkor miért pont most? Forró nyarakat éltem át úgy szopis babákkal, hogy csak anyatejet kaptak. Abban minden benne van.
2009. febr. 17. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
igen, miért pont most? nem tudom, ki akartam próbálni. szerintem is az anyatej jobb. köszi a válaszokat
2009. febr. 17. 16:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!