Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mindenkinek muszáj fejnie?

Mindenkinek muszáj fejnie?

Figyelt kérdés

nekem sajnos nem megy a fejés,próbáltam melszívót,de borzalmasan fáj,már ha csak egyszer le is nyomom a fülét.nem tudom, hogy más hogy tudja használni:S kézileg meg abszolút nem tudom, hogy hogy is kéne.Talán az kíméletesebb?

Tényleg kellene fejnem?

2 hetes a babám,1szer az egyik mellből kap,következő szopinál a másikból.nem érzem úgy a szopik után,hogy tele lenne még a mellem,inkább megkönnyebbül.


2011. febr. 28. 16:36
 1/7 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem muszáj fejni, én például sohasem fejtem, és mindig volt, és van elég tejem. Próbáld meg te is fejés nélkül, ha van elég tejed, és neked sem okoz semmi problémát(nem fáj, és nem gyullad be a melled), akkor hagyd el nyugodtan a fejést. 7 hónapos kislány anyukája
2011. febr. 28. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

nem muszáj!

csak akkor, ha kezd csomósodni, begyulladni. de van, aki megússza.

2011. febr. 28. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 xStefix ***** válasza:

Nem muszáj, de néha segít, máskor pedig nagy szükség van rá.

Én is azt mondom, amit az első: ha most nincs rá szükséged (úgy tűnik), akkor ne fejj, mert nem kell. Később, ha majd valamiért kellene, meglátod, mit tudsz tenni érte. Lehet, hogy addigra megváltozik és már nem leszel ennyire érzékeny / jobban fogod bírni / megtanulsz valahogy fejni stb.

A lényeg, hogy igény szerint szopiztass, akkor jó irányba haladtok. :)

2011. febr. 28. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Tóth Bernadett2 ***** válasza:
Nekem 4 hetes a babám, kb 1 hete van annyi tej h kézzel letudnám fejni, de nem fejek én sem, a baba szépen kiszívja. Lehet te is később tudsz majd fejni ha akarsz.
2011. febr. 28. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%

Szia!


A 4.gyerekem születése óta,aki ma már 15 hónapos lesz még mindig fejek.Nagyon sok a tejem.Anyatejleadó is lettem s havi szinten 25-30 litert is elvisznek.Hát elég fájdalmas,legalábbis nekem már nagyon ki van a mellbimbóm.Nem sebes meg semmi,de nagyon fáj!Ha akarsz neki fejni fej,ha nem adj neki tápszert!Nekem az első két gyerekem tápszeres volt,mivel nem volt tejem.Kitartás s akarat kell hozzá!

2011. febr. 28. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A nagyobbikat 1 éves koráig szoptattam, a kicsi 5 hónapos, kizárólag csak szopik, de egyszer sem fejtem még, így pont annyi tejem van amennyi a fiamnak kell, nem akarok többet.
2011. márc. 1. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ne hallgass arra, aki azt mondja, adj neki tápszert.

Ez a legnagyobb badarság.

Maga a csecsemő a legjobb ls legbiztosabb "fejőgép".

Én csak azért szoktam kifejni a maradékot a cicimből, de csak a maradékot, mert a Vigantol cseppet anyatejjel összekeverve adom be neki, illetőleg szeretem, mikor "fullon" van a másik mellem, azt meg remélem tudod, hogy csak akkor telítődik a mell újra, ha totál üres.

Ha nem fájnak a melleid + nem folyik a tejed napközben, nekem annyi van, hogy patakogban folyik, ha nem rakok a melltartómba egy textílpelust, akkor tényleg ne erőltesd a dolgot.

Amúgy gyógyszertárban kapható hagyományos gumigömbös mellszívó, nagyon praktikus és te szabályzod a szívás erősségét.És olcsóbb is, mint a gépi..

2011. márc. 1. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!