Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért nem akarja az egyik...

Miért nem akarja az egyik cicit rendesen szopizni?

Figyelt kérdés

3 hónapos kisfiam elég hamar végez a bal cicimmel, csak pár percig szopja. Majd elkezd toporzékolni, kiköpi, hisztizik..

Még nem lakott jól, mert aztán odaadom neki a jobb cicit és ott még rendesen eszik. De nem azért hagyja ott a balt, mert üres, mert megnyomom és mindig jön elég sok tej.

Ma is ez volt, aztán pár perc szünet után megint odaadtam a balt és szopizott ott is mégiscsak. Ez már rendszeresen így van, hogy a balt kiköpi. Mi lehet ez?


2011. febr. 28. 21:43
 1/5 anonim ***** válasza:
Bocsi hogy nem tudom a választ de nagyon kíváncsi vagyok mit mondanak majd mert hasonló a szitu.
2011. febr. 28. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekünk nem volt ilyen, más gondunk volt, de akkor olvastam, hogy fülfájás miatt is elkezdhetnek sírni szopi közben. Nem lehet, hogy a bal füle fáj, ha rá kell feküdnie? Vagy nem lehet, hogy kicsit másképp tartod bal oldalon?
2011. febr. 28. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az én kislányom 7hós, és 1 hetes kora óta neki is a jobb cici a kedvence. Én arra gondolok, hogy abból könnyeben jön a tej azért szereti azt. Én is úgy csinálom, hogy mindig a balal kezdünk, ha megunja jön a jobb:)
2011. febr. 28. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
én nem tudom,hogy miért lehet de az én kisfiam sem szereti a bal mellemet!!!nagyon ritkán veszi csak el!!!
2011. febr. 28. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

VAnnak babák, akik különbséget tesznek a mellek között, az egyikből szívesebben szopiznak, míg a másikat akár teljesen el is utasíthatják.

Ennek oka többféle lehet. A nem szeretem mellből nem jön annyira a tej, vagy ellenkezőleg túlságosan is erősen jön azon az oldalon és ezzel nem tud megbírkózni. Lehet, hogy azon az oldalán nem olyan kényelmesen fekszik, pl. a nyaka esetleg a füle fáj. Ilyenkor próbáld olyan tartásban a nem szeretem mellre tenni, mintha a másikat kínálnád neki. Egyszerűen csak elcsúsztatod oldalt, egy-két párnával segíted kitámasztani. Ha fekve szoptatod, akkor pedig csak a lábát kell az ellenkező irányba fordítani. Tehát a lábaitok nem egyfelé néznek, hanem ellenkező irányba.

Ha a próbálkozásaid nem vezetnek eredményre, és mégis teljesen elutasítja a bal melledet, akkor sincs veszve a szoptatás, hiszen egy mellből is el lehet látni egy babát (gondolj csak az ikresekre, anyatejadókra). Bár ilyenkor átmenetileg látványos különbség is lehet a két mell nagysága között, ami "csak" esztétikai probléma.

2011. márc. 1. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!