Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Február 23. -n szült anyukák,...

Február 23. -n szült anyukák, gyülekezzünk! Hogy vagytok, van-e tej, milyenek az éjszakák, mit esztek, mit nem, mitek fáj, mitek nem? Súlygyarapodás a babánál? Súlyveszítés nálatok? Ödéma, vérnyomás hogy áll? Császárosoknál fáj-e a seb, a felülés?

Figyelt kérdés
Ami engem illeti... febr. 23.-n szültem császárral, 4 nap után engedtek haza, van bőven tejem! :) Az éjszakák jók, szabályszerűen 3 óránként ébreszt a fiam, napközben viszont nekem kell ébresztgetni őt. A táplálkozással igyekszem kitapasztalni dolgokat és nem megzakkanni, de volt már fosós éjszakánk, mikor előző este bevágtam két nagy narancsot... A baba lassan, de hízik, 50-60 grammokat szopik egy ciciből egy alkalommal, kb. 15 perc alatt. Én 12,5 kg plusszal mentem szülni, aminek az utolsó 4-5 kilója egy hét alatt jött fel, mert toxémiás lettem. Most 1,5 kg-val vagyok könnyebb, mint amennyivel kezdtem a terhességet, tehát a 12,5 kg plusz után, most lement egy hét alatt 14,5 kg! Az ödéma az 5. napra teljesen eltűnt, nem is emlékeztem, hogy régen ilyen szép vékony volt a bokám! :) Vérnyomásra - a toxémia miatt- még gyógyszert kell szednem, remélem idővel helyre áll, amúgy kritikusan alacsony vérnoymással kezdtem a terhességet. A sebem szép, tegnap volt varratszedés, picit fáj néha, főleg, ha nekilódulok a háztartásnak. És nektek? :)
2011. márc. 3. 14:49
 1/3 xStefix ***** válasza:

Gratulálok! :)

Pár kérdés ill. tipp:

Miért kell ébresztened őt napközben? Esetleg arról van szó, hogy kicsit összecseréli még a nappalt és az éjjelt?

Az evéssel tényleg vigyázz, nem célszerű ilyenkor nagy adagokban enni a "kritikus" dolgokat. Ha látod, hogy a narancsra így reagált, akkor mindenképp legyél óvatos, mert lehet, hogy másra is érzékenyebb lesz. Majd kitapasztalod idővel.

Nem baj, ha most még méregetsz, de ha elfogadsz egy jótanácsot, ne csinálj belőle rendszert! Sokszor lesz még olyan, hogy összevissza fog enni a babád, és ha nem tudsz elszakadni a mérlegtől, totál kiidegelheted magad. Sokkal jobb, ha a babádra figyelsz és hagyod kibontakozni az ösztöneidet!

Szerintem, ha látod, hogy szépen megindul a babád súlya, inkább hagyd abba, pláne az evés körüli próbaméréseket. Bőven elég, ha hetente egyszer ugyanabban az időben leméred, ez sokkal pontosabb értéket ad, mint a napi vagy evés körüli mérések.

És a legfontosabb: szoptass bátran igény szerint! Akkor és addig, amíg a babád szeretné. Ne nézd az órát, mert a babád tudja egyedül, mikor és hogyan szeretne szopizni!

2011. márc. 3. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

37. hétre születtünk és sárgulgattunk, ezért kell keltenem 3 óránként, hogy egyen, nem hagyhat ki étkezést, és sose sír, mikor keltem, és mindig nagyokat szopik, átlag 15-20 percet egy ciciből alkalmanként. A mérleget én is azt hiszem, el fogom rakni, és csak heti egyszer vesszük majd elő, ha jön a védőnéni.

A narancs nagyon ütős volt, figyelek is most mindenre, egy nap csak egy rizikós dolgot próbálunk ki. Ami meg az igény szerinti szopit illeti, én nagyon a másik táborba tartozom, bocsi! :)

2011. márc. 3. 18:11
 3/3 xStefix ***** válasza:

Értem.

Majd kiderül, lesz-e szükség változtatásra.

2011. márc. 4. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!