Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Jól szoptatós anyukák tanácsát...

Jól szoptatós anyukák tanácsát szeretném kikérni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Még csak 5 napja szoptatok, és sajnos mellbimbó védőt kell használnom, mert befelé fordulóak a bimbóim, de ezzel tud szopni a babám.

Kézi mellszívóval fejek minden szoptatás után az adott mellből.

Nagyon megviselnek a fejések, pedig még csak ötödik napja szoptatok. A bimbóim rettentően fájnak és sebesek.


Mit tegyek? Nem akarom feladni, bármi áron, de anyatejet szeretnék fejni.


És még egy gond. A baloldali mellemből extra nehezen lehet szopni meg fejni, mert az az igazán befelé forduló. Ma már a babám is nehezen szívta. A jobb mellből szívja rendesen.


Köszönöm nektek


2011. márc. 5. 15:39
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

A bimbói mindenkinek fájnak és sebesek kezdetekben,nem csinálsz semmit rosszul.Kenegesd mellvédő krémmel,hagyd időnként szabadon,hogy száradni tudjon.Ahogy éppen jól esik.

Jó,hogy bimbóvédővel szopizik a babád.:)

Az is normális,hogy a két mellből nem egyformán lehet szoptatni és fejni.(nekem a jobb volt)Most biztos azért jön nehezebben mert ki is van sebesedve.

Ne ess kétségbe 1-2 hét alatt összeszoktok a babával,beáll a tej termelés és meggyógyul a sebesedés.

Csak kitartás!:)

2011. márc. 5. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 1 hónapig fájtak a mellbimbóim, minden szopi és fejés alkalmával majd kijött a szemem. De aztán elmúlt.

Én is mellbimbóvédő krémet használtam, az egy kicsit segített. Amúgy én is bimbóvédővel szoptattam, mert nekem meg irtó picike a bimbóm, még kiemelés után is...

Nekem a jobb mellem a jobbik, a balból nekem is nagyon nehezen szopizik, és kevesebb benne a tej, de ez sokaknál előfordul.

Szóval idő kérdése, és jobb lesz, csak meg kell edződniük a melleknek!

2011. márc. 5. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:

Szopiztatás vagy fejés után mindig bekentem a bimbóm pár csepp tejcivel, hagytam megszáradni,és a lehető legtöbbet "levegőztettem" a cicim.

Nekem nagyon érzékenyek mái napig a mellbimbóim, de igy semmi problémám nem volt velük, nem is sebesedtek ki.

Jó, fájdogáltak a legelején, de nem vérzett meg sebesedett ki mint másoknak. Szóval nekem ezt ajánlották, és bevált, és nem kellett drága krémekkel kenegetnem.

4 hónapja szopiztatok.

A fejés nekem se kézzel, se kézi fejővel nem igazán ment. 2 hét után "föladtam" és beállt a tejci mennyiség, annyi van amennyi a babának kell.

De nagyon sok fajta mellszivó létezik. Lehet érdemes lenne másmilyet használnod.

2011. márc. 5. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Minden szoptatás után kend be pár csepp anyatejjel és használj bimbóvédő krémet.
2011. márc. 5. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 xStefix ***** válasza:
100%

Befelé forduló bimbóra NEM VÉDŐT kellene használnod (első körben legalábbis), hanem KIEMELŐT! Nem ugyanaz a kettő! A védő megzavarhatja a szopási technikát, ami később komoly gondokat okozhat. Azt javaslom, hogy először inkább a kiemelőt próbáld és csak legvégső esetben a védőt.

Hogy könnyebben rá tudjon kapni a babád a melledre, szopi előtt fejj elő egy kicsit, így könnyebb lesz neki. De az is jó lehet, ha kicsit megbirizgálod, "izgatod" (kicsit úgy, mint pl. szex közben), így jobban kiemelkedik.

A bőröd még sokáig érzékeny lehet, de vigasztaljon, hogy ezen mindannyian átestünk. Kenegesd (anyatejjel, krémekkel) és hagyd szellőzni, gyógyulni, ahogy feljebb is írták neked. Idővel lassan javulni fog, addig pedig kitartás!

2011. márc. 5. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Én az AVENT védőt használom, és ezzel kiemeli. Vagyis elkezd a pici szopni és utána már akkora a bimbóm, mint egy ház.

Még a befelé fordulónál is, csodálkoztam is, de amint megnyugszik, visszaáll.

2011. márc. 5. 19:27
 7/21 anonim ***** válasza:

Eleg osszetett a problemad en kikernem egy szoptatasi tanacsado velemenyet.


Eleinte mindenkinek erzekeny a bimboja.

Muszaj fejned?Mert csak akkor kellene ha szaporitani akarod vagy keves,feleslegesen nem kene gyotornod magad.

2011. márc. 5. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
2011. márc. 5. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

én is védővel szoptatok már 4 hónapja, az elején úgy fájt hogy nemigaz, vérzett is.Én garmastanal kentem, és szabadon hagytam a mellem!kb 1 hét alatt rendbe jött!

Sok sikert és ne add fel!Amúgy nekem azóta is van rendesen tejem annak ellenére, hogy védővel szoptatok.

2011. márc. 5. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim válasza:

Ha fájdalmas a szoptatás,akkor inkább fejd le a tejet.Próbálj kézzel fejni kíméletesebb,nem olyan fájdalmas,mint géppel.

A sebet gyógyítsd minden fejés után a bimbóra rákent anyatejjel.

2011. márc. 6. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!