Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Nagy hülyeség este odaadnom...

Nagy hülyeség este odaadnom cumisüvegből a ma lefejt tejet a 3hetes babámnak?

Figyelt kérdés

Szopi helyett.

Leginkább azért,mert mondta egy babás rokonom,hogy a most lefejt tejet már 3hónapos kora után nem adhatom oda neki,mert akkor már másmilyen lesz a tejem és az lesz akkor jó a babának.azt mondta,hogy ő is így csinálta és nem zavart be a cumisüveges tej.

Tényleg így van?


2011. márc. 6. 19:24
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha van tejed és tud eleget enni, akkor szopjon.
2011. márc. 6. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ha csak lehet, ne adj neki cumisüvegből, mert akár cumizavara is lehet tőle. Viszont: A lefejt tejet valahogy fel kellene használni pár héttel a lefejés után, addig pedig fagyasztóban kell tárolni. Azért mondom ezt, mert én most vettem elő a lefagyasztott tejeimet, 6 hónapja áltak a fagyiban. Még nem kellenének, de elő kell vennem, vagy kidobom. Ahogy a minap kiolvasztottam egyet, hát majdnem elhánytam magam. Iszonyat büdös, és ez sajnos normális. A babám nem is nagyon akarta elfogyasztani, pedig összekevertem a főzelékével. Ezért úgy döntöttem, hogy kidobom az egészet. Pár nap múlva viszik a szemetet, akkor kiveszem a zacskókat a fagyiból, és kidobom.

Azt hallottam, hogy pár hét alatt nem büdösödik be, és az elején a szopinak ezt tapasztaltam is. Egyszer-egyszer az elején sajnos ki kellett vennem egy-két lefagyasztott tejet, és annak még semmi szaga nem volt. Max 2 hetesek voltak az elővett tejek. A következő babámnál valahogy kiskanállal vagy pohárral megitatom vele a lefejt tejet, vagy nem tudom. Most 3-5 liter tejet kell kidobnom.:(

2011. márc. 6. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
úgy érzem,hogy kiürültek a melleim.2órája az egyikből már nem jött addig szopizta,de most még a másik is olyan puha.
2011. márc. 6. 19:40
 4/10 anonim ***** válasza:
De miért fejted? hagyd, hogy hadd egyen ő annyit amennyit kér, a többi marad a következő evésre. Igy mindíg lesz tejed. Én soha nem fejtem, 3-at szoptattam mindet kb 1évig
2011. márc. 6. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
mert mindenki azt mondja,hogy fejjek,attól lesz több tejem.védőnő is,doki is,barátok is.nem szívesen fejek,nagyon fárasztó és unalmas és szenvedés.akkor lehet,hogy kiskanállal adom oda neki,hogy ne menjen kárba
2011. márc. 6. 19:44
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom,nekem mindíg beállt annyira a tejtermelésem amennyi kellett. Minek legyen rengeteg tejed, ha most még nem tud sokat enni? aztán ha majd sokat eszik,addigra már nem bírja a szervezeted. De ez az én véleményem és tapasztalatom,mindenkinek magának kell éreznie hogyan csinálja.
2011. márc. 6. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én csak azért fejtem,hogy ne gyulladjon be a mellem.Nem a mell keménysége határozza meg a tejmennyiséget,mert az szoptatás közben is termelődik.Ne hallgass meg mindenkit,csak összezavarodsz.Én nem adnék cumisüveget neki,hadd szopjon.Ne foglalkozz sokat a szoptatás témával vedd a világ legtermészetesebb dolgának.
2011. márc. 6. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy alkati kérde-e, vagy sem: de én soha nem fejtem, tejszaporító teát is csak az első két hétben ittam, és nagyon sok tejem van. És soha nem fejtem!!!Legfeljebb ha mentünk valahová és biztosítéknak ha ott nem tudnám megdidiztetni. Szerintem ne felj!!!
2011. márc. 6. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 xStefix ***** válasza:
100%

Figyi:

1: Hacsak nincs alapos okod, NE adj neki pótlást, még saját anyatejet se! Éspedig azért, mert amennyit pótolsz, annyival kevesebb fog termelődni a melledben. Ha tehát kihagysz emiatt 1-2 szoptatást, már másnapra ennyivel lehet kevesebb a tejed!

2: Mindig az legyen a cél, hogy szopizzon a babád, mert ez biztosítja az elegendő tejmennyiséget. Ma, holnap és utána is. (A mellszívók többségével nem lehet annyit kifejni, amennyit ő ki tud szívni.) Épp ezért - az eüs javaslatok ellenére - nem a fejéssel lesz leginkább több a tejed, hanem a gyakrabb szoptatással. Illetve a szoptatás lenne a szaporítás természetes módja, ezt kellene először gyakorolni.

3: A fejést azért szokták forszírozni, hogy rendesen beindítsa és kialakítsa a tejtermelést - de nem létszükséglet! Általában azt lehet elmondani, hogy akkor kell fejni, ha sok marad a mellben szopi után vagy épp túltelítődsz (duzzad, keményedik, fáj), hogy nehogy megpangjon. De ha az a célod, hogy egyszerűen csak szopizzon a babád, és nem tervezel tejet eltenni, leadni, akkor nem feltétlenül kell fejni.

4: Ugyanakkor, arra mindig figyelj, hogy rendesen szopizzon: igény szerint legyen rajtad és jól kiürítse a melledet. Ha erre ügyelsz, akkor jó eséllyel fejés nélkül is menni fog a dolog.

5: A rokonod csak félig mondott jót: az anyatej minősége valóban változik idővel, de ez sose azt jelenti, hogy a régi már nem egészséges a babának! Az újszülött-tej pl. nagyon sok zsírt és fehérjét tartalmaz, de semmi baja nem lesz a féléves babádnak sem, ha ilyet kap. Sőt. :)

6: Az már más kérdés, hogy sok baba nem issza meg az olvasztott tejet, mert jellegzetes szaga és íze van. Ezért is érdemes végiggondolnod, mielőtt rendszeres fejésre rendezkednél be. Tényleg előfordulhat, hogy nagy mennyiségeket kellene majd kiöntened.

7: Nem akkor van elég tej a melledben, ha duzzadt és feszül, hanem akkor van benne sok. (Pontosabban csak sokat tárol.) De, nem az a cél, hogy sok legyen, hanem, hogy épp elég, így éri meg. Ezért a szervezeted megtanul szoptatás KÖZBEN elegendő tejet termelni - ez pedig azt jelenti, hogy idővel felpuhul a szoptatások között. De ez tehát nem azt jelenti, hogy kevés, hanem azt, hogy átalakult a tejtermelés jellege, és pontosan úgy, ahogy lennie kell.

2011. márc. 6. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha jól kiszívja, és rendszeresen eszik, elvileg kell legyen elég tejed. Ha rászoktatod az üvegre, lehet nem fogja már akarni a cicit, ott többet kell dolgozzon, a tejciért.

Én fejtem 3 hetestől az első babánkkal, mert lusti volt, és már mindketten sírtunk, és fájtam, sebesedtem.

Átálltam, igen több meló, de akartam, hogy anyatejet kapja. Volt is jó sok 3 óránként fejtem, le is kellett fagyasztani, de mindig a legfrissebbet még nem fagyasztottat adtam neki, de tudtam, legalább, hogy van még. Ez igaz, változik a tej és lehet már nem érné be később a mostani tejcivel.

2011. márc. 6. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!