Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 3 napja potlaskent tapszert...

3 napja potlaskent tapszert kap 5 honapos babam, ma mar nem akar szopizni, pedig meg van tejem, csak nem eleg. Tehetnek valamit, hogy meg szopizzon?

Figyelt kérdés
2011. márc. 8. 13:23
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Az ejjel,amikor felkelt,elfogadta a cicit,azota nem kell neki,pedig durran szett,ugy osszegyult mar benne a tej,de nem keri igy sem.
2011. márc. 8. 13:25
 2/13 anonim válasza:
Próbáld a napközbeni alvása közben rátenni a cicidre.Milyen cumisüveget használsz,mert,ha könnyen jön neki belőle akkor azért választja inkább azt,vagy fejjél és azt add cumisüvegből.Lehet,hogy már túl kemény a cicid,fejj picit előtte, úgy is próbáld meg.
2011. márc. 8. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Mar mindent probaltam,de eredmeny nelkul.Bekapja a cicimet,aztan meg se szivja,csak osszeszoritja az inyevel,es cibalja,ha elalvas elott teszem ra,akkor siras van,meg forditja el a fejet,es az oklet gyuri a szajaba,de semmikepp nem hajlando szopni.Tegnap meg elfogadta tobbszor is,ma mar nem kell :(((
2011. márc. 8. 13:37
 4/13 anonim ***** válasza:
Nem menstruálsz?Az én kisfiam sem szopik a mensi első két napján,de fejem olyankor is.
2011. márc. 8. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Nem menstrualok,csak mar potolnom kell az anyatejet,mert nem eleg neki,ha 2 mellbol kap,akkor sem,viszontha 1 etetesnel tapszert kap,a kovetkezo etetesig jol osszegyulik a tejcsi,es igy jol is lakik.

Viszont ma mar nem kell csak a tapi :(

2011. márc. 8. 13:42
 6/13 anonim ***** válasza:
48%
Akkor fejd le és add oda cumisüvegből. Sajna ez van, megszokta a könnyebb utat. Én is fejem, és úgy kapja tápi mellett a tejcsit.
2011. márc. 8. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 xStefix ***** válasza:

NA EZ AZ AKUT CUMIZAVAR + SZOPÁSI SZTRÁJK, PÁR NAP ALATT!

Ettől óvunk itt mi többen is mindenkit! :(


Kérdező, akaratodon kívül is mintapéldája lettél a dolognak, sajnos... :(


A legfontosabb: azonnal rakd el az üveget!!! Ha ezt nem teszed meg, nagyon esélyes, hogy soha többet nem fogsz szoptatni! Nem ijesztgetésnek mondom, de ha a babád már 3 nap után ilyesmit produkál, az annak a jele, hogy extrém érzékeny az üvegre. Az, hogy csak az ínyével harapdál és ráncigál, gyönyörűen jelzi, hogy megzavarodott a cumitól és hirtelen nem tudja, mit kezdjen a melleddel.

Mivel nekem úgy tűnik, tényleg komoly és sürgető a baj, én a helyedben azonnal hívnék egy tanácsadót, hogy segítsen! Minél tovább halogatod, annál biztosabb, hogy üvegesek és/vagy táposak lesztek. De készülj fel, mert szerintem nem lesz könnyű menet, ha egyáltalán sikerül visszafordítani!

(És bocsánat a sok felkiáltójelért. Nem kiabálni akarok veled, csak felhívnám a figyelmed rá, hogy ez nagy bajt jelez! Elég sok történetet olvastam itt már és nem vagyok egy ijedős fajta, de erre most én is azt mondom, hogy s.o.s.)

2011. márc. 9. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Kedves Stefix!

Eloszoris koszonom a valaszodat,de annyit megjegyeznek,hogy a mellemet meg azelott elkezdte harapdalni,meg cibalni,mielott meg cumisuveget latott volna.Ebbol jottem ra,hogy nem eleg neki a tejem,es persze sirt is,mert nem lakott jol.Es mivel a szivem majd megszakadt,hogy ehezik a gyerekem,ezert adtam neki tapszert.

Ok,hogy en is teljes mertekben szoptatas parti vagyok,de ha egyszer nincs eleg tejem,es sajnos szaporitani sem tudom sehogyan sem,akkor nem fogom kinozni a babamat,es eheztetni,meg ha csak napok kerdese is,hogy esetleg eleg tejem legyen a szamara.

Hala Istennek meg szopizik,minden nap kell egy kicsit potolni,de a cicit azt nem hagyja (azelott nagy cicibetyar volt :)).

Remelem meg egy ideig nem is fog leszokni rola.

Tobbszor is fejek naponta,de semmi eredmenye,nem lesz tobb tejem tole.

Azert mindenkinek koszonom a hasznos tanacsokat!

2011. márc. 10. 07:41
 9/13 xStefix ***** válasza:

Hát pedig türelem nélkül semmi sem megy.

Remélem, azért sikerül majd megtartani a szopit.

2011. márc. 10. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Ne haragudj Stefix, biztos jót akarsz, de nem tudom voltál-e hasonló helyzetben, mint a kérdező.

Mert én voltam, és a hozzád hasonló tanácsokat kaptam tucat számra. De könnyű mondani, hogy erőltesd a szopit, ne adj neki mást, és nehéz nézni a babád, ahogy éhesen tömi az öklét a szájába és keservesen sír. A jó tanácsok pedig még csak fokozzák az Anyuka rossz lelki állapotát, mert iszonyat lelkifurdalást okoznak vele.

Sajnos nekem is pótolnom kellett és én hülye egy hétig szenvedtettem a babámat,pont az ilyen nagybetűs tanácsok miatt, már bánom. És képzeld, napi kétszer kap tápit és négyszer tudom még szopiztatni, és ez így megy két hónapja, nincs cumi zavar, csak azóta én is és a baba is sokkal kiegyensúlyozottabbak vagyunk.

2011. márc. 10. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!