Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Jól csináltam hogy pótlásként...

Jól csináltam hogy pótlásként tápszert is adok neki?

Figyelt kérdés
6 hetes a babám.Kízárólag szopott,de lassan 2 hete csak szenvedünk.Igény szerint szoptattam,de egyik napról a másikra állandóan sírt ha mellre raktam,ha pedig elértem hogy végre elkapja akkor 20-20 perc (néha tovább is) után sír sehogy nem tudom megnyugtatni és nappal kb.1-2 órát alszik de ezt is úgy hogy szakaszosan.Eddig nagyon szépen gyarapodott. Mióta adok neki tápszert is azóta nem igen van gondom vele.Mindig cicivel kezdek,ha elfogadja hosszú "harc"után akkor utána ha végzett kínálom tápszerrel 30-60 ml-t is megiszik és alszik.Csak azért aggódom mert nem tudom hogy mondjam meg az orvosnak hogy kevesebb a tejem mert nagyon kiakadt amikor a kisfiamnak is adtam 3 hónap kizárólagos szopi után.
2011. júl. 24. 13:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
34%
Simán elmondod a dokinak, hogy ez a helyzet. Nincs joga ítéletet mondani rólad, a te dolgod. Szerintem sem kellett volna pótolni, még rettentő picike, a szopit kellene erőltetni. Masszírozd a melled, mikor alszik a kicsi fejj. Ha 2 cseppet akkor annyit. A lényeg a mell stimulálása. Tedd össze a két kezed, ha nem lesz most cumizavaros. Akkor tuti nem kell szoptatnod.
2011. júl. 24. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Fejem is a tejet rendszeresen.Ha nemfogadja el a cicim és tápszert kap is csak 40-50 ml jön le összesen 40 perc fejés után.
2011. júl. 24. 13:09
 3/15 alaszka ***** válasza:
50%
Figyelj arra is, hogy nagyon sokat igyál, és egyél rendesen. Az enyém 5 hetes, és ha aznap kevesebbet iszom, rögtön csökken a tejmennyiség is. Ihatsz szopis teát is, nekem a Laktoherb a kórházban két csészétől annyi tejet csinált, hogy abbahagytam, mert majd kidurrant a cicim. :) És hagyd cumizni a mellen sokat, cumit se kapjon. Fárasztó tudom, de hidd el a tápszerrel még több gondod lesz.
2011. júl. 24. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Csak ha sokat hagyod cumizni a cicin kisebesedhet a melled,én is így jártam.A babád igényeit kell nézni,ha nem elég neki az anyatej akkor adjál neki tápszert.
2011. júl. 24. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Persze a cici után.
2011. júl. 24. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 alaszka ***** válasza:
60%
Nekem 5 hetes a babám, van hogy egyfolytában mellen akar lenni, nekem még sosem lett sebes a mellem, de kenőcsök is vannak erre. Én még nem adnám fel a szoptatást, csak ha már mindent kipróbáltam. Szerintem ha a doki nem találja indokoltnak, akkor nem kell a táp. Az orvosok általában hamarabb felírják, minthogy baj lenne.
2011. júl. 24. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
50%

Azért a tápszert és a cumisüveget sem kellene az ördög találmányának tartani!

Kap anyatejet és tápit is a kicsi-jól lakik-baba és az anya is nyugodt és kiegyensúlyozott. Ez is fontos, ezt is figyelembe kell venni!

2011. júl. 25. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 alaszka ***** válasza:
100%
Általában ha elkezdődik a tápszerrel való pótlás, akkor nem sokáig lesz anyatej.
2011. júl. 25. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 xStefix ***** válasza:
59%

Szerintem nem jól csináltad, mert csak annyi történt, hogy 3-4 hetes korban is van egy növekedési ugrás (ami egyébként pont most esedékes nálatok újra), ami pontosan olyan tünetekkel jár, mint amit leírtál. Erre viszont nem a tápszeres pótlás a legjobb megoldás, hanem a szoptatás.


Nem mondom, hogy x idő alatt biztosan elapad a tejed, de az valószínű, hogy nagyon megnőtt a szoptatási gondok esélye. Ahogy írod, már nagy harcok folynak a szoptatásért - ezt hívják cumizavarnak és/vagy kezdődő szopási sztrájknak.

Szerintem itt az ideje döntened, hogy mennyire szeretnél továbbra is szoptatni, mert ebből lassan egyre komolyabb gondok lesznek. Most még nem késő fordítani...

2011. júl. 25. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
A fiammal nem volt elég tejem(mindent kipróbáltunk)szenvedtünk mind ketten,majd pótlás lett a vége!1 éves koráig tudtam szoptatni,persze akkor már evett mindent csak még szopizott hozzá!nem lett cumi zavaros és nem érezte,hogy a cumisüvegből jobb ennie!
2011. júl. 25. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!