Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mi pontosan a reflux? Honnan...

Mi pontosan a reflux? Honnan tudni hogy túl sokat bukik a babám?

Figyelt kérdés
6hónapos lesz és szerintem többet bukik mint eddig.
2011. márc. 9. 23:56
 1/5 A kérdező kommentje:
Ahogy nézelődöm,látom hogy fontos tudni a tisztánlátáshoz,hogy 4 hete kezdett el forogni.ez attól is lehet hogy most többet bukik?Vagy mi van ha refluxos de erre fogom?Kezeletlen refluxból lehet valami baja?
2011. márc. 9. 23:59
 2/5 nicol20 válasza:
A reflux az orvosi nyelven a bukós babákat jelenti csak nagyon gyakran alkalmazzák.Ha tápszeres ha anyatejes amit meg eszik annak a mennyiségének több mint a fele vissza jön.Az én babámnak most írtak fel másik tápszert kimondottan bukós babáknak.és nagyon jó nekünk bevált ha gondolod leírom a nevét:lakto protekt nestlé.Remélem segítettem
2011. márc. 10. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
2011. márc. 10. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Onnan tudod, hogy egész nap a babát és magadat öltözteted és a szőnyeget sikálod...


Bocsi, bukós baba anyukája vagyok :)

A mozgásfejlődés során voltak a fiamnál is még extrémebb szakaszok (forgás, mászás kezdete stb.) + a fogzáskor is mindig többet bukott, mert akkor egy csomó nyálat lenyelt.

Vannak bukós babáknak való tápszerek + a hozzátáplálás is segíthet majd valamennyit (krumpli, alma).

2011. márc. 10. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az ha csak bukik, az még nem biztos, hogy reflux. Az én kislányomnak enyhébb refluxa van, egyrészt nagyon sok kaja jött vissza neki (nem pár csepp, nem egy kis adag, hanem szegénynek ömlött a szájából...), másrészt a fájdalomtól (ahogy marta a torkát) rettentő sokat sírt!

Amúgy a Nutriton is jó sűrítésre és vannak tényleg AR tápszerek, amelyek a sok bukásra jók. De mivel már nagyobb a babád adhatnál neki mondjuk Sinlac pépet, az is sűrű és talán kevesebbet bukik tőle a baba (legalábbis nálunk így van).

Amúgy a mozgástól is bukhat. Kislányomnak a sűrítők segítettek, de most ő is nagyon sokat mozog és újra bukik, de szerencsére már nem annyira sokat. Most 5 hónapos.

2011. márc. 10. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!