Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Segítség! Mit lehet tenni ez...

Segítség! Mit lehet tenni ez ellen? 3 hetes babó nagyon sokat bukik? Mennyit kellene ennie? Nagyon sok a tejem és mohó

Figyelt kérdés
szopi után órákkal úgy bukik hogy vissza folyik az orrába a tej és nem kap levegőt:( ma már 2x és a múltkor is ez volt:( nagyon ijesztő ahogy a levegő után kapkod...holnap megyek a dokihoz meg védőnőhöz...de most nem merek aludni se:( mi lesz ha éjjel amíg én alszok ő megfullad?mert nem veszem észre hogy nem kap levegőt mert tele a nózija:(:(
2011. okt. 5. 20:52
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam is rengeteget bukott. Szerintem az ösztöneik remekül működnek. Ne készítsd ki magad, nem fog megfulladni. Tedd közel magadhoz éjszakára mondjuk mózeskosárba, így nyugodtan alhatsz, mert ha gond van biztosan felébredsz rá!
2011. okt. 5. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
csak nagyon ijesztő amikor nem kap levegőt:(ma amikor az orrszívóval szívtam le a nóziját még sírni se sírt:(
2011. okt. 5. 21:20
 3/18 anonim ***** válasza:
Az enyém is borzasztó bukós volt én még a kórházban is voltam vele annyira meg voltam ijedve (nem feküdtünk be csak bent voltunk egy napot reggeltől estig megfigyelésen). Azt hittem valami baja van közben csak sokat evett. :O Én éjjel mindig az oldalára fordítottam és kipárnáztam, hogy úgy maradjon. Tudom nem tesz jót a gerincének de úgy voltam vele, hogy inkább legyen gerincferdülése mint, hogy megfulladjon. :o
2011. okt. 5. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
akkor kitámasztom én is.és akkor elméletileg me, tud elfordulni?meddig lesz ennyire veszélyes a helyzet?mikor fog kevesebbet bukni?az normális ha 11kor evett és fél 2kor bukott egy csomót amibe majdnem megfulladt:(
2011. okt. 5. 21:50
 5/18 anonim ***** válasza:
Nyugodj meg. Csináld úgy, hogy szopi-büfi szopi-büfi ez folyamatosan váltakozva étkezésenként. Így nem fog sokkal többet enni, mint amennyi kell, mert kijön a levegő és ülepszik a kaja. Az lehe, hogy így tovább fog tartana, esetleg sírni is fog, hogy ha elveszed a cicit, de valamit, valamiért. Ha végeztetek az evéssel, akkor vagy hasra tedd a helyére, így ki tud folyni a felesleges és nem fullad meg, vagy valóban, ahogy előttem is írták, hajts össze egy lepedőt, törölközőt vagy valamit egy csíkba, ezzel támaszd ki a hátát és tedd oldalt. Ígyis kifolyik a tej. Nem hiszem, hogy ez annyira ártana a gerincnek, nálunk a csecsemősök is így tetették be a kocsiba.
2011. okt. 5. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Kisfiam is hihetetlen sokat bukott, sőt szinte sugárban hányt. Időre született, 2740gr-mal. A kórházból 8 nap után már 2950gr-mal hoztam ki. Rengeteg tejem volt, 1200gr-kat hízott az első hónapokban. Gyomorultrahangon is voltunk a sok bukás, hányás miatt. Minden rendben volt nála. Aztán keményen bevezettem az igény szerinti szopi helyett a 3, majd a 4 órás etetést. Megszünt a bukás. Egyszerűen túl ette magát, azért hányt.
2011. okt. 5. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

emeld meg a kiságyat fejnél, és próbáld hason altatni.

szopi alatt próbáld kikerülni, hogy levegőt nyeljen pl. a hasadra fektetve szoptasd úgy hogy te hátradőlsz.

2011. okt. 6. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
találkoztunk a védőnővel és úgynéz ki a helyzet reflux
2011. okt. 6. 10:47
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Az én kisfiamra is azt mondta az egyik védőnő,hogy refluxos, aztán semmi baja, csak egyszerűen a gyomorszája még nem zárt be. Szóval nem szabad elkiabálni azt a refluxot. Nekem is rengeteget bukik a mai napig. (4 hónapos lesz) Minden nap napi 5 poló nekem is,5 ruha neki is. És nekünk is van úgy, hogy eszik elalszik, és rá másfél órára buki. Fektesd HASRA!! Ez nagyon fontos. Ne hagyd hanyat aludni! Ha nagyon nem bírj a ahason alvást, akkor oldara támaszd ki, de legjobb lenne hason. Én is úgy etetem, hogy kaja-büfi-kaja-büfi-kaja-büfi. Némileg javult a helyzet, de így is bukik. Bukott a szentjánoskenyérmagos bigyótól, és az antireflux-os táptól is. Majd elmúlik...Rettentően várom már én is, hogy múljon. Szörnyű ezt leírni, de hidd el lassan megszokod. Rutinos leszel!:-)
2011. okt. 6. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó vagyok: Amikor büfizeteted nagyon figyelj arra, hogy ne "dobd" a válladra a kicsit. Nagyon óvatosan rakd fel, és ne nagyon lógjon a válladon át a kicsi feje. Ügyelj arra is, hogy ne sokat legyen mozgatva. A kis lábait se emelgesd magasra amikor pelenkázod.

Szoptatáskor ne vízszintben feküdjön, hanem tartsd a fejét fel, szinte ülő helyzetben legyen.

A kiságy felemelését is írhatom, megpróbálhatod, nálunk nem vált be, de Te tegyél egy próbát.

2011. okt. 6. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!