Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan lehet leválasztani az...

Hogyan lehet leválasztani az anyatejről a kislányom?

Figyelt kérdés

Kislányom 7,5 hós és nagyon cicifüggő. Sajnos 1 hónapja már iszonyatos fájdalmaim vannak szoptatás után a jobb mellemben. Mivel semmi sem használ a nőgyógyászom javaslatára le kell választanom az anyatejről a kislányom. Hogyan kezdjek neki? Légyszi segítsetek!

A tízórai meg az uzsi már ki van váltva, a tápszert ma meg se akarta hajnalban kóstolni... nagyon kétségbe vagyok esve... :-(


Köszi


egy szomorú anyuka


2011. márc. 10. 14:12
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Szia

Azért hívd fel őket.

Nekem sajna a műtét után (feltárták, mert betályogosodott) eleve kevesebb tej volt benne. Sőt a nőgyógyászom akart adni gyógyszert, hogy teljesen elapadjon mindkettőben. Jegelték stb.

Nálam inkább az volt a fontos, hogy fenntartsam a másikban. Én ezért azt sokat fejtem, még két szopi között is.


Mellesleg a nővérem is nőgyógyász, csak az ország másik felén, és ő is a szoptatás teljes abbahagyása mellett érvelt. Ő nem is szoptatta a lányait, csak 4 hónapig, ugyanezzel a szöveggel, hogy ő már megtette a magáét, addig is csak reggel és este, merthogy csak immunerősítőnek kell. Tehát miután láttam a saját szememmel, hogy egy orvos végzettségű hogy áll a szoptatáshoz, eleve nem bíztam abban, hogy ez az egy járható út van.

Szerintem minden eset más, és ezért fontos, hogy felhívj egy olyan embert, aki jártas pontosan ebben a témában.

2011. márc. 10. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Az baj, hogy legtöbb orvos végzettségűnek, aki nem gyerekorvos, nagyon nem szimpatikus módon áll szoptatáshoz.

Minth valami szükséges rossz lenne, amit jó minél előbb elhagyni.

Nekem is volt már velük bajom, konkrétan ügyeletes felnőtt orvossal és szájsebésszel.

2011. márc. 10. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! Akkor hívom őket, hátha... :-) Bár van még egy 3 éves nagylányom is, emiatt annyira nem vagyok "mobilis". Telefonon adnak tanácsot vagy esetleg házhoz is jönnek?
2011. márc. 10. 14:45
 14/19 anonim ***** válasza:

Első körben telefonon segítenek, és ha kell, személyes találkozót is meg lehet beszélni (tehát házhoz jönnek).

Hajrá!

2011. márc. 10. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszi mindenkinek!
2011. márc. 10. 15:23
 16/19 anonim ***** válasza:

Sikerült valakivel beszélned?

Írd majd meg, mi lett!

2011. márc. 10. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Szia!


Bocsi, azóta nem voltam gépközelben.

Szóval, nem még nem hívtam, mert azóta szerencsére nem fájt a mellem. Most már csak naponta 2-3 alkalommal szopizik és lehet, hogy emiatt állt be javulás a tejtermelődésnél... legalábbis remélem! :-) Lehet, hogy sok volt neki a napi 6-7 szopiztatás... De ha újra fáj, akkor hívom őket!

Még egyszer nagyon köszi a segítséget! :-)

2011. márc. 16. 14:01
 18/19 anonim ***** válasza:

Örülök, hogy jobban vagy!


Azt azért zárójelben megjegyezném, hogy ha 7,5 hónaposan napi 2-3x szopik, akkor közel sem cicifüggő... :o)))


Minden jót nektek!

2011. márc. 16. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

Csak most szopizik már 2-3 alkalommal :-) 2 héttel ezelőttig napi 6-7 szopi volt a hozzátáplálás mellett :-))) A cumisüveget messziről elutasította, csak a cici kellett neki :-))) Csak a sok fájdalom miatt gyorsan kiváltottam a tízórait, az ebédet és az uzsit...

Viszont sajnos a ma hajnali szopi után megint fáj a mellem... szóval mindjárt hívom őket, hátha... :-(

2011. márc. 17. 09:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!