Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Igény szerinti szoptatás vagy...

Igény szerinti szoptatás vagy nem?

Figyelt kérdés

Az első néhány hétben úgy szoptattam a babám,ahogy ő akarta,vagyis amikor csak akarta.Így előfordult,hogy akár fél óra múlva megint megszoptattam.De olyan is volt,hogy csak 2-3óra múlva kért enni.Mondtam a dokinőnek,hogy elég gyakran kér enni a baba és ilyenkor adok is neki,erre mondja,hogy nem kell mindig betömni a száját cicivel,várjam meg a 3órákat,mert addig meg sem emésztődik a tej és így csak átmegy rajta.Próbáltam ezt betartani,de mikor 1óra múlva látom, hogy már éhes és semmi más nem jó neki,hát megszoptatom.

Jól teszem vagy nem?


2011. márc. 10. 18:37
 1/9 A kérdező kommentje:
pl most is úgy volt, hogy még csak fél órája evett,de elkezdett sírni(nem a hasa fájt,nemis pelusgond)az s volt jó neki ha felvettem így szopiztattam.de utána 10perccel már megint nem volt jó neki vmi,sírt,így kapott cumit,amit úgy szív mint ha az élete múlna rajta.Mit szeretne vajon igazából??
2011. márc. 10. 18:44
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem kell mindig betartani a 3 órát,de abban igaza van a doktornőnek,hogy a félóránkénti szopást nem tudja megemészteni.

Legjobb,ha méred mennyit szopik. Lehet,hogy 5 perc alatt szopik 100 grammot,negyedóra alatt pedig cs 20-at. Ha méred,akkor eltudod dönteni,hogy éhes-e vagy csak a hasa fáj.

2011. márc. 10. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
a hasa biztos nem fáj,mert nincsenek arra utaló jelek.gyakran a ringatás is segít,de van hogy órákig kell ringatni,hogy elaludjon,addigra meg már szinte eljön a kövi evés ideje:S nem egyszerű az biztos
2011. márc. 10. 18:50
 4/9 anonim ***** válasza:
Te igény szerint eszel, amikor éhes vagy?:)
2011. márc. 10. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
10%

Mennyi idős a babád??Még az elején vagytok ugye??Ilyenkor még sajna elég sok mindentől sírhat...tényleg lehet jó lenne ha mérnéd, bérelhetsz is mérleget,így látod mennyit eszik.Nem kell kő keményen betartani a 3 órát, de azért ha etetés után fél órára sír, akkor nem feltétlen kéne cicire rakni.Jó a cumi, pici babáknak még kell az orális inger, és nem feltétlen szopizással kell ezt kielégíteni.

Az én fiam most 5 hónapos, az elején rengetegszer volt, hogy végig sírt 2 szopi között...én igyekeztem legalább 2-2,5 órát megvárni a szoptatással, mértem a fiam, tudtam hogy eleget evett.Szóval kitartást!!!:)

2011. márc. 10. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Ennyi hülyét...Igen, be kell tömni mindig a száját, az a megoldás...
2011. márc. 10. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

a cumi legtöbbször megnyugtatja,de van,hogy ott van a szájába és mégis sír:(

méricskélem néha,h mennyit eszik,de van,h úgy érzem rengeteget,közbe alig,és a fordítottja is előfordult már

2011. márc. 10. 21:13
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem kell mindig ugyanannyi időközönként, lehetsz rugalmas, de azért minden pillanatban nem kell adni neki. Nekünk bevált a cumi és a ringatás, ha tudtuk, hogy biztosan nem éhes.
2011. márc. 11. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Attól, hogy a cici a szájában van, még nem biztos, hogy szopik. Lehet, hogy rád van szüksége és így nyugtatja magát. A cumi tulajdonképpen a cicit helyettesíti. Attól, hogy mellre teszed nem csinálsz semmi rosszat. A babám 5 hónapos koráig nem tudta betartani a 3 órás szabályt és én ezt elfogadtam. Sűrűbben etettem, ahogy igényelte. Nem tudom, most hány hetes a babád, de ha hat hetes, akkor un. növekedési ugrása lehet. Ilyenkor azt érzi a baba, hogy folyamatosan éhes. Egy-két nap és elmúlik. De a ruháin meglátod, hogy rengeteget nőtt. Növekedési ugrások: 6 hét, 3 hónap, 6 hónap. Ilyenkor többet akarnak enni a megszokottnál. Ez teljesen normális.
2011. márc. 12. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!