Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mi számít túl gyakori vagy...

Mi számít túl gyakori vagy túl sok bukásnak? Minden evés után egyszer vagy esetleg többször is?

Figyelt kérdés
Kislányom hatodik hetében jár, és egyre többet bukik. Tanácstalan vagyok, mert első gyermek, és nem tudom mi a normális. Nagyon nehezen büfizik és sokszor emelgeti lábát még evés után is. De volt, hogy épp semmit sem csinált, feküdt nyugodtan és egyszer csak kilőtt a szájából a buki. És azt sem tudom, hogy mi az a mennyiség ami még bukásnak számít, mennyi a hányás? az egész? vagy több mint 20 mili kb?
2009. febr. 20. 09:33
 1/5 anonim ***** válasza:
Az én nagyobbik lányom nagyon bukós volt, állandóan át kellett öltöztetni:) Nem lehet megmondani, hogy milyen mennyiség a "normális". Amikor bukik, nem csak tej jön vissza, hanem emésztőnedvek is. Ha különben nyugodt, szépen gyarapodik, nem hiszem, hogy baj lehet. Fekve azért tud visszajönni a tej, mert még a gyomor záróizmai gyengén működnek. Ha nehezen büfizik, próbáld hasra fektetni a combjaidra és simogasd a kis hátát. Általában bejön:) A hányás más, mint a bukás. Sugárban jön és erőlteti a babát, ilyenkor a teljes gyomortartalom visszajön. Utána még öklendezhet is. nagycsaládos anyuka
2009. febr. 20. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
kedves nagycsaládos anyuka! Igazán köszönöm a válaszodat! Remélem, hogy midnen rendben van. Gyarapszik ám bőven, heti 30 dekával :), nyugodt, kiegyensúlyozott baba. De olyan furákat csinál. fel-felébred alvás közben, és állandó hangadással, hogyismondjam nyögdéselésekkel és nyelvnyujtogatással jelzi hogy valami ki akar jönni felül, akkor felveszem, semmi. Leteszem , bukik. :( Úgy szeretnék már megnyugodni, mindig van valami ami miatt aggódom. A nyögdécselés normális? Remélem nem fáj neki semmi.
2009. febr. 20. 09:49
 3/5 anonim ***** válasza:
próbálj meg nem aggódni:)) Tudod, a babák ilyen nyögdécselésekkel "beszélgetnek", így jelzik, hogy nem fáj semmi, de nincs minden rendben odabenn. Az én pici lányom is sokszor csak hasonfekve tudott böfizni, közben nagyon sokszor visszajött a tejcsi. Valószínűleg többet evett olyankor a kelleténél és feszítette a pociját. A babád nagyon szépen fejlődik! Az enyém "csak" 70 dkg-okat hízott havonta, de már szép "nagylány", 5 hónaposan 6420g volt, bőven megduplázva a születési súlyát:)
2009. febr. 20. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
:) hát, nem arról vagyok híres hogy aggódásmentes lennék :) de igyekszem. hisz ki legyen határozott kettőnk közül , ha nem én.. :) Az én picim "sajnos" már most hat kiló :D , na jó, de ő 4340-el született. és megkérdezhetem, hány babód van?
2009. febr. 20. 10:03
 5/5 anonim ***** válasza:
4 gyerekem van. 16, 13, 11 évesek a nagyok. A pici 28-án lesz 6 hónapos. Ő csak 2950 g-mal született:) Most kb 7kg.
2009. febr. 20. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!