Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Fájnak a fogaim, mit vehetnék...

Fájnak a fogaim, mit vehetnék be? A babának se szeretnék ártani.

Figyelt kérdés
Van három koronám, és az alatta lévő fogak fájnak. Nem is tudom megállapítani hogy melyik. azt hiszem kezd bedagadni az arcom is. A fogorvosomat nem érem el.
2011. márc. 14. 09:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Pedig az lenne a legjobb, ha elmehetnél a fogorvosodhoz. Valószínűleg elhalt a fogad. Addig is borogasd hideg vizes ruhával. Vagy jegeld. Tegyél be a mélyhűtőbe egy fél literes tejet, várd meg amíg jól lehűl, és azt tedd az arcodra.
2011. márc. 14. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Panadol!!!!Én is így jártam!És az egy kicsit gyulladáscsökkentő is,és beveheted nyugodtan szoptatás alatt!!!!
2011. márc. 14. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%

Van gyógyszer otthon? Ha van, olvasd el a tájékoztatót. Képzeld, rajta lesz, hogy beveheted-e. Ha nincs meg a tájékoztató, mert eldobtad, akkor az ilyen felelőtlen szülőtől konkrétan a gyerekét kéne elvenni. Nagyon fontos megtartani a tájékoztatót, na meg el is olvasni.

Ha nem veheted be a gyógyszert, akkor meg gondolom, van annyi eszed, hogy tudd, a jegelés jó.

2011. márc. 14. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Hűha te utolsó, téged sem tanítottak jó modorra.... Megkeseredett egy ember lehetsz... Na mindegy.


Kedves Kérdező!

Panadolt vehetsz be, sőt néha egy-egy Algopirynt is, persze nem rendszeresen és napi szinten. Nekem is gyökérkezelik a fogam és bizony két kezelés között is szokott őrülten fájni. Én is szoptatom a kislányomat, ha már nagyon nem bírom, veszek be egy Panadolt vagy Algopirynt (terhesség alatt is ezeket lehetett szedni amikor beteg voltam, vagy fájt a fogam)

2011. márc. 14. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%

Nem, nem megkeseredett, hanem dühös és felháborodott olyan esetekben, ha valaki nem olvassa el vagy eldobja a tájékoztatót. Én arra voltam nevelve, hogy azt el kell olvasni, sőt, arra is, hogy figyelni kell a lejárat dátumát.

Tudom, erőszakos a stílusom néha, de sokszor csak így lehet rávenni embereket, hogy odafigyeljenek dolgokra.

És tudod, arra is neveltek, hogy ne legyek előítéletes. Látom, téged nem, vagy legalábbis nem hatott. Gratulálok.

2011. márc. 14. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ha ennyire okos vagy, akkor tudnád, hogy a betegtájékoztatóra nem írják rá (pl. a Panadol vagy az Algopiryn esetében sem), hogy terhesen vagy szoptatás alatt lehet szedni... A gyártó nem fogja vállalni a felelősséget. Azt írják rá, hogy konzultáljon orvosával. Sőt, ha jól tudom az Algopirynre azt írják, hogy a terhesség első és harmadik harmadában nem lehet szedni, holott meg lehet!

Úgyhogy a kérdező sokra nem jutna a betegtájékoztatóval, amit mellesleg a neten is megtalál, ha véletlenül kidobta

2011. márc. 14. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
Vannak olyan gyógyszerek, amikre ráírják..Honnan kéne tudnom, hogy neki milyen van? Egyébként meg nem, nem találná meg a neten, azt se találta meg, mit vehet be...
2011. márc. 14. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%

Ja, ha meg azt írják rá, hogy konzultáljon orvosával, akkor máris ráírták a szükséges infót...A kedves beteg konzultáljon orvosával...

Most megint kiakasztó leszek, de a kérdező életképtelen. Ha valakinek ez a gondja, akkor mit kéne tennie? Nem itt kérdezgetni, hanem felhívni az orvosát. Ja, hogy hétvége, ünnepek? Vannak ügyeletes gyógyszertárak, nem? Amik ilyenkor nyitva vannak. Vagy nincsenek? Neten gyönyörűen utána lehet nézni és akkor őket fel lehet hívni, hogy mit tanácsolnak. Mondanak pár gyógyszert, ha a betegnek nincs egy se otthon a megfelelők közül, akkor segítenek valami házi praktikával, mondjuk javasolják a jegelést.

Persze, az orvosok, gyógyszerészek is mondanak hülyeségeket...Hát én inkább rájuk hallgatok, mint egyszerű laikusokra itt! Lehet, hogy orvos is van itt, de mi a garancia, hogy tényleg így van? Szóval, ha valaki gyógyszerügyben ezekre a válaszokra hallgat, az nem egészen normális...

Házi praktikák esetében persze máshogy áll a dolog. De gyógyszert nem vennék be azért, mert valaki azt írta, hogy az jó.

2011. márc. 14. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem írta, hogy eldobta a tájékoztató, tehát hopp...ki is az előítéletes? :)


Nekem amikor már nagyon-nagyon fájt a fogam, akkor Algopyrint vettem be. Persze nem tömtem vele magam. De már muszáj volt, mert nagyon fájt, és a dokimhoz még csak későbbre kaptam időpontot. (Amúgy a doki javaslatára vettem be.)

2011. márc. 14. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm az értékelhető válaszokat!


Kedves Vitakeltő! Otthon osztogasd az észt, itt nincs helyed!

2011. márc. 14. 20:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!