Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 3 hónapos kisfiam pár percig...

Borzas20 kérdése:

3 hónapos kisfiam pár percig szopizik, majd eldobja a cicit és sírni kezd. Ekkor átteszem a másik cicire, ismét szívja pár percig, majd eldobja és sírni kezd. Miért van ez?

Figyelt kérdés
Eddig 2,5 és 3 óránként evett,minden gond nélkül,1,5 órákat aludt két szopi közt.Pár napja viszont alig alszik,sír a cicin,eldobja,majd bekapja,megint eldobja,megint bekapja és közben sír,mintha nem lenne tejcsi.(pedig van,mert ha megnyomom a mellem spriccel belőle a tej).Mostmár ott tartunk, hogy pótlást kell adnom,naponta legalább kétszer.Még hozzá tenném,hogy állandóan éhesnek tűnik.Sokszor tömködi a kezét is a szájába szopi után.Mitől lehet ez?Esetleg fejlődési ugrás lenne?
2011. márc. 14. 11:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ha fejlődsi ugrás lenne, akkor sokat enne, tehát folyton szopizni szeretne. Ez szopási sztrájk lesz. Írd be a keresőbe, mert itt a gyakorin nagyon sok kérdés volt már a témával kapcsolatban. :)
2011. márc. 14. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hogy kevés a tejed és sokat kell neki érte dolgoznia. vagy esetleg menszesz? én rátenném a mérlegre szopi után, nehogy tényleg olyan kevés legyen a tejed és nem eszik szinte semmit. de fejjed ám, nehogy elapadj, ha nem is az a baj.
2011. márc. 14. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Fejni alig-alig tudok valamicskét.Ha valóban szopási sztrájk,akkor mit tegyek?

Amúgy rendesen fejlődik heti 10-12dkg mindig megvan.Csak az idegesít,hogy eddig csak esténként adtam pótlást,két napja már napközben is kell minimum egyszer adni.

2011. márc. 14. 12:34
 4/12 xStefix ***** válasza:
52%

Növekedési ugrás, idegrendszeri érés és/vagy FOGZÁS(!!!). Pláne, ha tömködi a kezét a szájába, ez elég tipikus iylenkor...

Szerintem felesleges pótolnod, mert sem az elsőre, sem a másodikra, sem a harmadikra nem ez a jó (legjobb) megoldás! Ellenben, a tejedet mindenképp apasztja és még cumizavart is okozhat.

Olyan ritmusban szoptasd, ahogyan ő szeretné, ez a leghasznosabb tanács! Ha ez most ilyen káoszos, akkor úgy. Hidd el, ez átmeneti szakasz és idővel javulni fognak a dolgok. Rugalmasan kell kezelni a szoptatást, mert jópár hasonló "borulásnak" nézel még elébe az első évben...

2011. márc. 14. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2011. márc. 14. 15:40
 6/12 anonim ***** válasza:

szia!

én ia azt javaslom, hogy NE adj pótlást, hanem ne add fel, próbáld folyamatosan cicire tenni.

ha nem tudsz fejni, és a baba alig szopizik, akkor a kereslet-kímálat alapján a tejmennyiség le fog csökkeni. ezért szotass gyakrabban, meg ha kiköpi a cict, tedd vissza, masszírozd szopi előtt és közben is a cicid.


nálunk is voltak fennakadások, és én 10 ml-nél több tejet nem tudtam lefejni, míg a picim 150 ml-ket is szopizott, simán.

csak át kell esni ezeken a nehezebb napokon, és hidd el, minden újra megy majd, mint a karika csapás. :)

2011. márc. 14. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Mi is átestünk ugyanezen. Az én kisfiam 2,5 hónapos volt, amikor szinte egyik-napról a másikra nem akart szopizni. 1-2 percig szívta, majd kiköpte, és szinte tolt el magától és sírt. Átraktam a másik cicire, amit alig várt, hogy bekapjon, majd azt is alig-alig szívta. Pedig előtte cicifüggő volt, szinte egész nap rajtam lógott volna. Két hétig szenvedtünk, mindig beleerőltettem a cicit a szájába és fogtam a kis fejét, hogy szívja, majd mikor beindult a reflex akkor már ügyesen szopizott. Nagyon kemény két hét volt, én is majdnem feladtam a szopiztatást, de én minden éjjel amikor nem kelt fel a kisfiam fejtem, és ezt adtam neki pótlásnak, amikor kellett. Most még nincs 4 hónapos, de még mindig nem szopizik úgy mint rég, de már nem olyan erőltetés a szopi mint volt.
2011. márc. 14. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:

Nálunk pontosan ugyanez zajlik 10 hetes kora óta (most 13 hetes kislány). Nálam az válik be, hogy amint felidegesíti magát, megfeszül és nagyon sír akkor a vállamra teszem, simogatom-megnyugtatom 5-10 percig - amint ellazul (néha félig el is alszik) megpróbálom megint mellre tenni - ha elkapja a ritmust akkor indulhat a nyugodt szopi, ha megint elkezd üvölteni vissza a vállra...Általában 2.-3. mellretételnél elkapja a ritmust és onnantól eszik szépen nyugodtan. Közben megnyugtatóan beszélek hozzá az első pár percben (nálunk az első 4-5 perc kritikus, ha ezen túllendül hiszti nélkül után már általában eszik szépen). Így időben egy kicsit hosszabb egy szoptatás (így is max. 40 perc), de legalább a végén szépen és főleg eleget eszik!

A másik megoldásunk (ezt csak legvégső esetben használom, ha nem nyugszik meg): cumisüvegből elkezdem etetni a karomban és általában már 10-20 ml után át tudom tenni cicire és szopizik gond nélkül tovább...Nálunk ezek a módszerek 2 hete bejönnek, azóta heti 200/210-et gyarapodott. Többektől azt hallottam, hogy ez előfordul és majd kinövi - hát már nagyon várom...

2011. márc. 14. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Tegnap elkezdtem fejni minden szopi után,nem sok jön ki,de legalább valami.Elteszem,ha pótolni kell ne tápszert kelljen neki adni.Én is a vállamon szoktam megnyugtatni,de van amikor az sem hat.Lehet kipróbálom a cumisüveges "becsapós" megoldást.Az is lehet tényleg foga jön,mert a rágókát elfogadja.Csak az idegesít hogy már lassan egy hete tart.Nagyon szopi párti vagyok,és teljesen begörcsölök,ha belegondolok,hogy tápszert kell neki adnom.Kislányomat 1 éves koráig szoptattam,de nem voltam kitartó mert 1 hetesen tápszerrel pótoltam minden étkezést.Most sokkal kitartóbb szeretnék lenni.Inkább sűrűbben ráteszem cicire,és erőltetem,minthogy feladjam!

Köszönöm mindenkinek a kedves,segítőkész válaszokat!

2011. márc. 15. 11:09
 10/12 A kérdező kommentje:
Ma reggel megmértem kisfiam súlyát,egy hét alatt 20dkg-ot hízott.Ilyen még nem volt a három hónap alatt.Megnyugodtam,hogy a szoptatási problémák ellenére is szépen fejlődik.Teszem hozzá csak este pótolok neki,már napközben semmit.
2011. márc. 16. 08:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!