Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit jelenthet ez a viselkedés?...

Mit jelenthet ez a viselkedés?12 hetes babám a napokban a következőképpen szopizik: Szopi, majd kiköpi a cicit, elkezd sírni, majd a kezét a szájába tömi, mintha éhes lenne.

Figyelt kérdés
A tej még jön, mivel ha megnyomom, sokszor még spriccel is, és le tudok fejni néha 40 ml-t is. Akkor ez mit jelenthet a sírás? Mit tehetek ellene?
2009. jan. 21. 19:41
 1/5 anonim ***** válasza:
Úgyan ezt csinálta az enyém is kb. ennyi idősen. Adsz neki tápot? Vagy adtál neki cumiból enni? Belustult egy kicsit. Nem jön neki annyira, mint az üvegből. Ha nem adsz neki üvegből, akkor még az lehet a baj, hogy meg fog jönni a menszeszed. De ne add fel, most egy kicsit más íze van a tejednek, de aztán visszaszokik. Üdv.: Enikő
2009. jan. 21. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
nekem is ugyanezt csinalja. tul eros a tejadoreflexem, es a kicsi nem szereti.
2009. jan. 21. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én ezt a következőképpen értelmeztem amikor lányom kb 3-4 hónaposan ezt csinálta:

1. az, hogy a szájába tömi a kezét nem feltétlenül jelenti azt, hogy éhes- lehet a foga, vagy csak nyugtatja magát

2. a cicit azért is kiköpheti mert nem éhes, vagy a foga mocorog

Tehát, ha a fogát kizártad (nálunk nem az volt) gyanakodhatsz arra is, hogy egyszerűen nem éhes. Szopizik megszokásból, rájön, hogy nem is éhes, kiköpi, majd, hogy lenyugodjon a szájába tömi a kezét. Ha ilyenkor tovább erőlteted, lehet, hogy rossz élménye lesz a szopizással kapcsolatban, később esetleg emiatt rosszabbul szophat. Próbáld ki, hogy ritkábban eteted meg. Húzd az időt ameddig tudod, és szoptasd meg akkor. Ha így nyugodtan eszik, ez volt a baj.

2009. jan. 21. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Lustácska!!! Az enyém is az volt, a vége felé! Szépen elkezdett szopizni, aztán mikor már nehezebben jött és dolgozni kellett érte, leugrott és iszonyúan üvöltött és ugyanezt csinálta, engem meg lökött el magától. Ha az üvöltő kis szájába tettem a cicit, akkor se kellett. Sokáig harcoskodtunk, de nem hagytam rá!! Erőltettem, volt hogy 1 órán át ment a harc, de 1 hét alatt sikerült megtanítanom neki, hogy nem mindig csak ömlik a tejcsi, néha dolgozni is kell! 1 éves elmúlt és még mindig cicizik, sőt cicifüggő!!! Tehát kitartás! Ne hagyd rá, mert nem fogja kérni a cicidet. A babák ilyenek! Kis piszkok! :))) De imádni valóak!
2009. jan. 21. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az én 14 hetes babám is szokta ezt csinálni időnként. Nagyon nyálzik is, mocorognak a fogai. Vettünk Dentinox gélt, ettől elmúlik a fogíny viszketés, és megnyugszik. Igaz, inkább szopi végén szoktam neki bekenni az ínyét, mert nem kéne megennie a gélt, nem arra való.

Van, amikor nem ez a baja, akkor ő is lustácska, de kis pihenés, büfizés, beszélgetés után hajlandó újra szopizni.

Szerintem próbáld meg pihentetni kicsit, háha meggondolja magát. :-)

2009. jan. 22. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!