Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Sokan írják itt, hogy 60-at,10...

Sokan írják itt, hogy 60-at,100-at,120-at szopizott a baba. Leméritek minden alkalommal?

Figyelt kérdés

Mert én hetente egy alkalommal mérem.


Honnan tudjátok, ha az egyik mellett teljesen kiürítette?

Mert én ezt nem érzem.


2011. márc. 15. 19:26
 1/4 anonim ***** válasza:
Én minden alkalommal mértem. Volt,hogy negyedóra alatt csak 40 grammot szopott,máskor 5 perc alatt 120-at. Sokkal nyugodtabb voltam így,mert tudtam,ha sír akkor lehet-e éhes,vagy más baja van.
2011. márc. 15. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 xStefix ***** válasza:

Tapogasd meg a melled, amikor egyszer úgy érzed, már teljesen üres lehet. Figyeld meg, mennyi reflex ill. idő után van az, hogy a babád már inkább cumizik, de nem nagyon akar újra megindulni a tej. Ha fejsz is esetleg, egyszer azzal is letesztelheted, hogy milyen akkor, amikor már csak sokára jön belőle. - Na ez az az állapot, amikor "üres" a mell.

A nagyobb babák jelezni is szokták egyébként, ha kiürült, ilyenkor elfordulnak. Csak te mondjuk nem írtad, mennyi idősek vagytok.


Nem is szükséges minden alkalommal mérned, mert a szoptatás egyáltalán nem csak etetést jelent - nem is csak akkor akarhat szopizni egy baba, ha éhes.

2011. márc. 15. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én nem mértem volna, ha nem lett volna irtó vékony újszülöttnek. Így azért aggódtam, hogy hízik-e megfelelően. Minden evés előtt és után mérlegeltük amíg anyatejes volt, utána már a cumisüveg alapján tudtuk hogy mennyit evett.

Akkor ürítette kis teljesen a mellemet, ha etetés után nagyon lazának, könnyűnek éreztem.

2011. márc. 15. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Melltapogatásra általában könnyebb a cicim és fejésre is későn indul meg a tej (ha előtte jól meggyúrom meg simogatom).


Ja, egyébként 2,5 hetesek vagyunk. Ezen a gyak.kérdésen sok jó kérdést feltesznek, örülök, hogy rá találtam az oldalra.

2011. márc. 16. 09:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!