Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Nekem kevés a tejem. A baba...

Nekem kevés a tejem. A baba egy alkalommal 20-40 grammot szopizik. Szoptatás után mindkét cicit ki szoktam fejni. Inkább csak azt a cicit fejjem ki, amiből a babó szopizott?

Figyelt kérdés
2009. nov. 30. 10:45
 1/9 anonim ***** válasza:
Fejd ki mindkettőt.Én 2 hónapig csináltam ,de nekem mondjuk nem volt semmi értelme,egyszerűen nem volt tejem sehogyan sem.
2009. nov. 30. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szia.

Nekem a kórházban azt mondták hogy mindig csak azt kell fejni amiből szopott a baba.Sőt a védőnő még azt is mondta hogy ha úgy érzem hogy elég jól kiszopizta,nincs benne csomó és nem fáj akkor nem is kell utána fejni.Na de ha kifejjük ugyebár akkor több termelődik elvileg.Ezért nem értettem a védőnőt.Én is tanácstalan vagyok még ezügyben és sajna összevissza csinálom.HOl kifejem hol nem.Nem tudom mitévő legyek.

2009. nov. 30. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

én abszolút nem fejek, de anyatejes babám már megduplázta születési súlyát (3 hónapos lesz, és most 7 és fél kiló). A baba tudja legjobban kiszívni a mellből a tejet.

Ha a baba nem éhes, hanem vidám, nyugodt, akkor elég neki a tejcsid. Az enyém követeli a jussát, ha éhes :))

Szoptatáskor a kereslet-kínálat elve működik. Ha úgy látod, hogy kevés a tejcsi, rakd többször mellre a babót. A mérleggel meg ne hergeld magad, nem biztos, hogy jót mutat.

2009. nov. 30. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
11:58 vagyok. Hogy lehet kevés a tejed, ha még tudsz fejni belőle, miután a baba evett?
2009. nov. 30. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

hát én megvétozom ezt a kereslet-kinálat dolgott,mert nekem csak akkor elég a tejem,ha fejem,pedig már 3és félhós a picim!Ha nem fejem akkor nincs annyi,h elég legyen igy mindig újra kell fejnem úgy 2-3hét után

én se tudom,h ezt meddig kell igy csiniznem,talán addig mig szopizik!Ez van

2009. nov. 30. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
14:19es vagyok egyébbként azt a mellett kell fejni amelyikből a pici evett,mert igy serkented a mellett arra,h legközelebb többet termeljen!Ha kifejed a másikat is akkor nem lesz neki elég a következö szopira,hisz nem tud annyit termelni annyi idő alatt a cici
2009. nov. 30. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

14:19 - szerintem nincs igazad. Én kezdetektől fogva úgy szoptatok, hogy mindkét mellből. Mégis van elég tej a következő szopira. Van, hogy 8kor szopizik este és utána fürdés után, 10 órakor ismét és még nem raktam le aludni éhesen.

Szerintem sem kevés a tejed, ha még tudsz fejni, hisz akkor a babád nem kér többet. Irreális esetben lehet annyira lusti a babád, hogy csak annyit eszik, ami nagyon folyik és nem akar megdolgozni a többiért. Talán te is próbáld megkínálni őt a másik melleddel is, ha elfogadja ok - ha nem, nem kell erőltetni, mert jóllakott.

2009. dec. 1. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Biztos, hogy éhes, mert utána 90ml tápszerrel pótolni kell. Ő koraszülött volt, és gyenge volt a szívóereje. Most már erősebb, de félóra alatt csak 30-at tud kiszopizni, utána két mellből nagyon keveset fejek már ki
2009. dec. 1. 16:04
 9/9 anonim ***** válasza:
lehet,h nincs igazam,de lehet,h mégis,mert ha ő egymellből eteti akkor fölöslegesen feji ki a másikat,hisz akkor nem lesz a köv etetésre elég abból a lefejt ciciből!Ha 2mellből etetné mindig akkor ugy okés
2009. dec. 3. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!